Jump to content

Opšta NWOAHM/nu/metalcore diskusija


Recommended Posts

New wave ne mozesh spojiti sa metalom nikako. To je sasvim deseta vrsta muzike koja datira od '70-ih. Mada, ne mogu vishe da se ubedjujem sa tobom

 

@lex

ja kupujem stvari u C&A I na buvljaku, pa sam kul ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

new wave je nesto sto bih ja slusao, i da, nema nikakve veze sa metalom ;)

a sto se tvog obklacenja tice, samo da ti kazem da se ne racuna, ti se oblacis na francuskom buvljaku, sto znaci da nema onih uzasa kao kod nas, plus ti stvari proda crnac, a to je automatski kul, za razliku od situacije u kojoj ti kod nas stvar proda ciganin, goranac, vlah ili eskim :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da se nadovezem na vukove konstatacije vezane za biohazard i ostalo....Biohazard,pro-pain i ostali bendovi jesu podpadali pod metalcore ali u ono vreme kad moderni metalcore nije ni postojao!To je slichna pricha sa old school black metal bendovima koje danas svi smatraju za thrash metal bendove(tipa Venom,Necrodeath,Bulldozer,Bathory...itd)....Nema veze biohazard sa novim metalcoreom...NWOBHM je bio malo agresivnija,inovativnija i ne tako tradicionalna podvrsta heavy metala,znachi opet je u pitanju bio heavy metal a NWOAHM je za mene na silu napravljen pravac kao i NEW BREED i ostalo...Mislim sve je to jedno te isto jbt,kad pogledash NEW BREED,Metalcore,NWOAHM i sve ostale nazive ukapirash da je to sve jedno isto.Samo uvek ima bendova koji vole da izmisle toplu vodu....Meni NWOAHM ima vishe veze sa hard coreom nego sa heavy metalom...i nekako mi najprimereniji naziv za sve to jeste upravo metalcore,svaka chast onom ko se setio...

 

I samo mi nije jasno o kojem josh to new wavu prichate?Jel mislite na novi talas u zemlji ili uopshteno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne brate, new wave je onaj electronski pop 80ih. Devo, Depeche Mode, Flock of Seagulls, itd, itd.

 

Mozda su kasniji soilwork albumi new wave metal zato sto se cuje Tears for Fears uticaj u refrenima :)

 

mislim da je glupo da se neko raspravlja cega ima vise.

 

znaci prvobitni ljudi zbog kojih je ovaj stil postao popularan, recimo Killswitch Engage, Shadows Fall, ta Boston scena.

 

Oni su hardcore klinci koji su takodje voleli i bay area thrash i svedski melodicni death metal koji je malo kasnije stigao u ameriku i iskombinovali to da bude neka muzika koja je prihvatljiva i interesantna za mlade amerikance, jer 1. ostao je hardcore duh u tekstovima i u muzici pomalo, 2. svi metalci u americi vole donekle bay area thrash 3. taj melodican evropski zvuk je bio intersantan jer za vreme nu metala 90ih to niko nike slusao (sem mene i burazera :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

NWOA/BHM je cekaonica... Kad se nesto ne moze porediti sa vec poznatim i uticajnim bendom, on dobije ovaj tag. Nazovimo ga "Novi Bend". E, sad je proslo 5 godina i Novi Bend su carevi i dobili su zanr koji odgovara njihovoj muzici. Oni su mjuza sadasnjice i nisu vise New Wave.

E, onda dolaze neki klinci koji karaju keve, ali ne lice ni na sta do sad... Oni automatski postaju New Wave i tako u krug. Bar ja tako gledam na sve to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nebitno je to,pa i dan danas se sharlo akrobata svrstava u novi val a svirali su pre 20 godina isto kao i angel witch i ostali new wave british bendovi....To je samo naziv...Ali nebitno je.A to nwoahm je u stvari metalcore,ja ne vidim nikakvu razliku izmedju te dve stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo kod toga, kad cemo svirku da radimo bre?

 

Nisam vidio ovo dosad stari. Heh pa u Begeu smo svakako u septembru sa jednim ceskim bendom, a ako mogne i sta ranije da se odradi, samo javljaj! Mi smo za! :D Btw. sta je s vama i Sarajevom? Javi kad htjednete da vam to sredim, da i tu "Nameless" cujem vise :pivopije:

Edited by *Nameless*

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...