Jump to content

Sound Eleven


MakeTeaNotLove

Recommended Posts

Dobro zvucite,a iskreno receno nisam ocekivao da imate tekst sa ovakvom tematikom,svaka vam cast za to. 'ajd sledecu nabacite nature :)

 

P.S.dobra caka sa smetnjama sa mobitela,podseti me na onaj fazon sa crnim ekranom iz filma man on the moon.

Edited by Zrakomlat

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicno zvuci. jedan savet, mislim da ste ga malo preterali sa vokoderom. ja bi prepolovio strofu da pola bude vokoder, pola pevanje, da ne bih usao taj refren tako niotkud.

 

inace je kul, licite mi na ...and oceans dosta sto je skroz kul.

 

eh, nismo mi toliko brutalni :meshuggah:

Postojala je varijanta da u strofama bude i normalnog pevanja blendovanog sa vokoderom, najvise zbog toga sto se reci tesko razumeju kada je tu samo vokoder, ali smo resili da ostavimo ovako zbog koncepta teksta (a i bilo nam je zanimljivo da probamo nesto sto bendovi inace ne rade toliko cesto).

 

Gitare i bas je snimio Broceta, nas gitarista, kod sebe kuci na kompu preko Guitar Riga, a sve ostalo sam ja uradio u svojoj sobi u domu. Zato vokali mozda zvuce malo bezveze, jer prostor za snimanje bas nije adekvatan, ni sto se tice akustike, ni ostalih faktora (kao sto su gundjajuci cimeri). No, bilo nam je bitno da barem izbacimo neku informaciju o onom sto trenutno radimo.

Edited by MakeTeaNotLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ипак је идеја бенда да се креће у правцу електронске музике. Употреба вокодера и осталих сокоћала није ту да би да би други видели како је кул бити модеран, већ да би се дочарале приче које граде песме. Тако треба да буде са свим "певачким техникама", не само са електроником.

Разумем да се Азал позвао само на једну песму, али лично сматрам да су чист вокал, гроул, скрим и остали већ постали сувише устаљени, па и клише.

Бенду Ѕ11 свакако није циљ да намерно боде очи другима, али ако људи наш труд и креативност схвате као сметњу, њихов је проблем.

Ми свеједно газимо даље! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Veliko mi je zadovoljstvo da objavim da je Sound Eleven osvojio prvo mesto na Gitarijadi u Kursumliji, prvoj posle 12 godina pauze.

Festival je bio fenomenalno organizovan i svako ko nije dosao se zeznuo. Ulaz i kamp su bili besplatni, publika mnogobrojna i zeljna svirke, ozvucenje veoma dobro, vreme prelepo...stvarno greh propustiti.

Savetujem svakog da se prijavi sledece godine, mi smo prezadovoljni i otisli bismo ponovo i da nismo sada pobedili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo stigoh jutros. javio mi je mitar juče vesti. mislim šta reći...DO JAJA!!!! jedna jedina svirka bez mene i steve i sound eleven osvojio nagradu! bolje da šutnete onda mene i stevu :D u svakom slučaju, mnogo mi je drago i krivo mi je što nisam mogao biti prisutan ali opet...mora čovek da odmori dušu zar ne? bane iz flusha me je bio zamenio broćko bio svirao bas kao što ste i videli na klipovima. idemo dalje u pobedu! živi bili ljudi i hvala na podršci! mjetal :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...