Jump to content

2008.03.12. *SKC, Beograd* Soulfly


Buddha

Recommended Posts

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pocetkom godine sam se razmisljao, ili ici na ovo ili na Sepulturu. Cilj mi je bio pre svega chuti sto vise starih Sepulklasika, a u slucaju Solflaja, posto mi se svidjaju poslednja dva albuma, ne bih imao nista protiv ni na novom materijalu, sto mi je kod Sepulture i glavni problem. I eto, odlucih se za SF.

Stigoh u SKC par minuta pre nego sto je Incite iskocio na scenu. Ne volim Fil Anselma. A onaj lik se tol'ko lozi na Anselma da je to jezivo. Muzika...OK na trenutke, not my cup of thrash. Za SF se za divno chudo nije previse chekalo, vec posle pola sata krenuo je "BFWH" intro. 'Cert je, za me', krenuo maestralno, svidja mi se trip sa spajanjem pesama i samo cepanjem dalje i dalje...dakle otvaraljka Konkvera, Santcuary (CC), pa jebeni TROOPS OF DOOM :rockdevil: Second best TOD koji sam ikada chuo :] Pa chak i one neke 'starije' SF stvari sa pocetka su mi pokrenule vrat... No vec tada se vidi da Maxu bas i nije vece. Summa summarum, poje'm kurac ako je on trecinu vremena na stejdzu uopste svirao onu njegovu "gitaru", a vokal mu je neretko "pucao" i mucao je sa nekim smorenim "clean"om... Jedini trenutak kada je Max izgledao zivahno je kada mu se pridruzio Coyote na sceni, iz prostog razloga sto je taj chovek dva puta gore izgledao razvaljeno, k'o da vec 15 godina doruckuje neke zute podmornice. Od starijih Sepultraka, nazalost nista vise, "RR" i "RBR" me nisu licno odusevile.

Ostatak benda mi je nekako potpuno drugaciji utisak ostavio, OK basista, ali bubnjar i Rizo su super bili, pre svega bubnjar mi je extra lik,

sve u svem' mogu reci da su mnogo angazovanije odradili posao od Maxa.

All in all...OK je bilo, sledeci put cu ipak experimentisati sa Sepulturom :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic al ajde: malo je vise nego jadno hejtovati Kojota jer je on jedan od retkih koji je svirao i popularisao metal kod nas u godinama kada to nije niko radio, niti mogao da radi...

 

to koliko on vari ili stagod je njegova privatna stvar... racuna se sta je uradio muzicki, zar ne? koje nepostovanje jbt... danasnji klinci su izgleda mnogo nekako glupo ogorceni danas. ko da neko hejtuje Anselma preko iako je na dopu - ono, zaduzio je ceo metal sa nekoliko prejakih albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sepultura je izula u ondosu na sf, bez dileme...

 

offtopic al ajde: malo je vise nego jadno hejtovati Kojota jer je on jedan od retkih koji je svirao i popularisao metal kod nas u godinama kada to nije niko radio, niti mogao da radi...

 

to koliko on vari ili stagod je njegova privatna stvar... racuna se sta je uradio muzicki, zar ne? koje nepostovanje jbt... danasnji klinci su izgleda mnogo nekako glupo ogorceni danas. ko da neko hejtuje Anselma preko iako je na dopu - ono, zaduzio je ceo metal sa nekoliko prejakih albuma.

 

danasnji klinci cak i ako slusaju metal/punk/core...u glavi su dizelasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mora uopste da znaci da je lik narkomancuga, samo riva, ko i kavalera shta

 

Ne, brate, on se puca u venu, jedno vreme mu se nešto bila oduzela ruka od previše pucanja u istu. XD

 

Summa summarum, poje'm kurac ako je on trecinu vremena na stejdzu uopste svirao onu njegovu "gitaru", a vokal mu je neretko "pucao" i mucao je sa nekim smorenim "clean"om...

 

Max ne svira gitaru još otkad je Andreas ušao u Sepulturu, ne kapiram kako to ljudi ne mogu da shvate. :lol:

 

A, za taj "smoreni clean", čo'ek je bio bolestan, bar tako reče KiDD...

 

Ove godine da ... ali ako poredimo sep koncert sa prvim nastupom Soulfly u NBG, moj glas ide za Soulfly.

 

To je zato što vam je svima bilo full da gledate Soulfly prvi put, dosadio vam je već. Meni su bili baš podjednaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danasnji klinci cak i ako slusaju metal/punk/core...u glavi su dizelasi.

 

Istina.

 

Jbt, kakvo nepostovanje... Eyesburn is not my cup of tea, ali taj covjek je nesto radio, stvarao i uradio u ovoj zemlji u ONAKVIM uslovima, u vrijeme kad je vecina tih klinaca pisala u gace, a neki se nisu ni rodili...

 

I ni danas nista ne rade. Samo seru.

 

To je ono zasto je ova zemlja i inace u kurcu.

 

Svi samo seru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, nije bilo lose, bice bolje ;) stvarno ono vredjanje kojota nije na mestu, max je nekako smoren izgledao, ili mi se to ucinilo :D

 

Ne, brate, on se puca u venu, jedno vreme mu se nešto bila oduzela ruka od previše pucanja u istu. XD

 

ako ne znas prave informacije nemoj da siris lazne molim te. ;)

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi koncert Soulflya je bio daleko najbolji i tu nema dileme. Ove godine, moj glas ide Sepulturi.

Ritchie, stilski i vokalom lici na samo jos jednog od hiljade frontmena koji su se pojavili nakon Anselma. Mene ipak najvise podseca na Randya iz Lamb of Goda. Koncert mi je bio solidan (ubedljivo najslabije Maxovo izdanje, a gledao sam ga 6 puta), ali bi opet otisao bez dileme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je bilo do jaja...i ja bih bez dileme otisao opet da ih gledam....i to sutra ako treba;)....ma svaki dan bi ih gledao! pravi sirovi live nastup i tu nema sta! pun mi k...c vise matrica....;) bilo je bas momacki

 

 

cheerz

:rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ono zasto je ova zemlja i inace u kurcu.

Zapravo nije.

 

A to odakle Kojotu u ono vreme pare za prilično lagodan život, gledajući da je stopa piraterije bila enormna (što znači da nisu zarađivali na diskovima) i da su bili slabi prihodi od koncerata, je druga tema. Od čega je taj čovek tada živeo, tako džgiljav, nikakav i vazda nadrogiran?

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo nije.

 

A to odakle Kojotu u ono vreme pare za prilično lagodan život, gledajući da je stopa piraterije bila enormna (što znači da nisu zarađivali na diskovima) i da su bili slabi prihodi od koncerata, je druga tema. Od čega je taj čovek tada živeo, tako džgiljav, nikakav i vazda nadrogiran?

 

 

A zasto to tebe, mene ili bilo koga zanima? Jel tebe neko pita od cega si zivio ili od cega danas zivis? Ili sta jedes? Ili jesu li ti prljave gace? Ili koga jebes?

 

Tipicno nase... To su uvijek pitanja koje je svako odavde odmah spreman da postavi o nekom drugom...

 

I to je jos jedan od razloga zasto je ova zemlja u kurcu... Svi samo gledaju tudja posla i zaviruju drugome u tanjir ili preko plota, a niko se ne bavi sobom i svojim radom...

 

I svi non-stop seru. Danima. Godinama. Decenijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto to tebe, mene ili bilo koga zanima? Jel tebe neko pita od cega si zivio ili od cega danas zivis? Ili sta jedes? Ili jesu li ti prljave gace? Ili koga jebes?

 

Tipicno nase... To su uvijek pitanja koje je svako odavde odmah spreman da postavi o nekom drugom...

 

I to je jos jedan od razloga zasto je ova zemlja u kurcu... Svi samo gledaju tudja posla i zaviruju drugome u tanjir ili preko plota, a niko se ne bavi sobom i svojim radom...

 

I svi non-stop seru. Danima. Godinama. Decenijama.

Ako smo kod "tipično našeg", u ovakvim diskusijama se stalno pojavljuje isti pattern.

 

- e taj i taj je mega faca jer se jadan puno namučio i mnogo je zaslužan i treba mu se klanjati kad god ga vidimo

- ali čekaj, ŠTA je on tačno napravio i uradio da to zasluži?

- eto kod nas svi samo gledaju tuđa posla!

 

Ono što sam ja hteo da kažem je da je on imao uslova da uradi daleko više stvari (pošto očlgledno nije puno morao da se nervira oko finansiranja svog života, a i onaj deda/ćale mu je isto muzičar, vamo tamo), a umesto toga sve se više raspadao, muzika mu je bila sve lošija i dosadnija i ima jedan poluuspešan bend čiji je hajlajt karijere to što ovde svira sa Soulflyjem. Pun mi je kurac više tih "umetnika" koji ništa specijalno iza sebe nisu ostavili, a očekuju ne znam kakav prijem među masom. Ok, to što su hteli da ga peglaju u publici jeste loše jer lik ipak nije toliko antipatičan kao recimo Đule Van Gog, ali opet njegova značajnost na onom koncertu je manja od onog lika što štimuje gitare muzičarima pred koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle tebi to da je on ocekivao neki prijem kod publike i da mu se svi klanjaju?!

Najlakse je reci, on je imao uslova i uradio je, da sam ja imao uslova i ja bi. bi kurac malo.

 

Sta bilo koga ovde zabole da li se on raspada, i sta radi u privatnom zivotu?! Ako vam se ne svidja lik, iskulirajte ga, ne morate da ga pljujete preko interneta itd.. Jbm mu mater koliko jadnih ljudi ima.

Edited by Ash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...