Jump to content

Jasenovac


Bata Trokrilni

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Hoćeš da kažeš da je moje govno kvalitetnije od tvojeg, jer ti imaš prolivčinu? Vrlo moguće, ko zna.... valjda ti sam znaš da li imaš prolivčinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ne, pa loše je po zdravlje imati takvu prolivčinu, gubiš važne minerale iz tijela, nije zdravo uopšte, reguliši stolicu za sopstveno dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je 13 000 REPRODUKTIVNO SPOSOBNE POPULACIJE, budalo... nisu babe i djedove ubijali, već osnivače novih porodica.. to je 13 000 novih porodica, poslije dvije generacije danas bi to moglo biti i 100 000 porodica koje ne postoje, nikad nisu zasnovane, nikad rođene. Ti si kreten dečko, bolje da probaš da diplomiraš prije 28. godine, da ne ispadne da ću ja i da doktoriram prije nego što ti osnovne studije završiš.

 

Pa šta ako je reproduktivno sposobna populacija? Pa neće babe i dede da idu u rat. Junački je poginuti u borbi za slobodu svoga naroda. Šta bi trebalo Rusi da kažu? Koliko bi njih danas bilo da ih nije izginulo u ratovima i Staljinovim čistkama? Pa ipak čuvaju uspomenu na svoj Veliki otadžbinski rat i prave grandiozne parade za svaki 9. maj. Na paradi 2005. su bili svi važniji državnici sveta. To se ceni, a ne ove naše seronje koje zatiru sećanje na narodnooslobodilačku borbu. Slažem se da Zoran Đinđić treba da dobije svoju ulicu u Beogradu, ali jebo te, što su baš Bulevar AVNOJ-a morali da preimenuju? Posle su kao neki antifašisti, skupljaju se na Platou i sviraju kurcu, počev od Čanka, preko Koraća i ostalih pametnjakovića.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta ako je reproduktivno sposobna populacija? Pa neće babe i dede da idu u rat. Junački je poginuti u borbi za slobodu svoga naroda. Šta bi trebalo Rusi da kažu? Koliko bi njih danas bilo da ih nije izginulo u ratovima i Staljinovim čistkama? Pa ipak čuvaju uspomenu na svoj Veliki otadžbinski rat i prave grandiozne parade za svaki 9. maj. Na paradi 2005. su bili svi važniji državnici sveta. To se ceni, a ne ove naše seronje koje zatiru sećanje na narodnooslobodilačku borbu. Slažem se da Zoran Đinđić treba da dobije svoju ulicu u Beogradu, ali jebo te, što su baš Bulevar AVNOJ-a morali da preimenuju? Posle su kao neki antifašisti, skupljaju se na Platou i sviraju kurcu, počev od Čanka, preko Koraća i ostalih pametnjakovića.

 

Word covece iako je nisam komunista ;)

Naravno,htedoh da kazem ali edit posta je vremenski ogranicen na oko 15min cini mi se ;)

U bici na Neretvi su takodje verovatno ucestvovale babe i dede :) (a gubici su slicni kao i na sremskom frontu koji je btw trajao jos 5 meseci duze za razliku od Neretve koja je trajala nesto malo vise od mesec dana)koje mora da su cinile osnovu NOP-a a ne "mladi i reproduktivno sposobni" ljudi :)

Mislim gde prestaje logika tu pocinje Prometej :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što su komunisti uradili jeste da su IZJEDNAČILI ČETNIČKE SA USTAŠKIM ZLOČINIMA, iako je prvih bilo 20 puta manje. Isto se ponovilo sa Maspokom i srpskim liberalima, kao da liberali imaju neke veze sa nacistima.

 

Ti isti komunisti su poslali maloljetne Srbe na Sremski front da izginu kako bi se broj Srba u odnosu na druge narode uravnotežio. Dalje uravnoteženje je definisao Đilas u listu Politika 1945. godine, govoreći da bi trebalo da se sve nacije ograniče na nekih 4-5 miliona, to jest da se, kako i sama Hana Arent govori o Lenjinu, sprovede taktika u kojoj će se ''izmisliti što je više moguće novih nacija'', i to ona tvrdi u knjizi ''Izvori totalitarizma''.

 

Na takav isti način, izmišljajući kojekakve posebnosti tipa Kosmeta, Vojvodine, Crne Gore, Makedonije od srpske nacije su napravili danas 4 nacije (CG, Makedonija, Bosna i sama Srbija) i dvije posebnosti - Kosmet, koji postade neslovenska nacija, i polunaciju Vojvodinu. To je, reče Đilas, pravi put ka ''jugoslovenstvu''. Naravno ovakvo identitetno razbijanje hrvatske nacije mu nije padalo na pamet, čak naprotiv - tamo su se tolerisali nacistički izlivi tokom čitavog trajanja SFRJ, a npr Štedimlija je učestvovao u pravljenju Opće jugoslovenske enciklopedije, pisane u Zagrebu sedamdesetih godina, i to mu je omogućio Miroslav Krleža.

 

Skroz tacno...a vi ostali mozete da jedete govna do sutra, da imate mozga(umesto sto se samo pravite pametni) videli bi da se i danas radi na stvaranju vestackih nacija, zna se zasto i u cijem interesu...

Naravno, to necete naci u tim vasim knjigama i toj vasoj Vikipediji ili kako se vec zove to sranje na netu...

Pametan covek procita sve pa uporedi sta se desava i malo razmisli glavom...budala slepo sledi jednu stranu...

Kad neki mocnici hoce da nekog razjebu, onda deljuju iznutra, rasparcavaju drzavu, pomazu sve separatiste, bla bla, uvek ista prica, uvek isto...a slepci i dalje ne vide...ovce su za sisanje...bile i bice...i jos se onda prave pametne....na kraju zavrse zaklane...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, moćnici nemaju druga posla, pa su baš na nas Srbe navalili da nas razjebu. Mnogo smo opasni, svi nas se boje. Neka nas na 5 minuta zanemare, eto naše vojske u Tokiju.

 

Kako si ti glup, to je neopevano...Da ista imas u toj tvojoj glavini, shvatio bi da mocnici imaju nteres svuda i svuda ga ostvaruju, vise ili manje uspesno...i to sve zahvaljujuci slepcima kao sto si ti, koji ne vide dalje od svog nosa...plus se jos vole praviti pametni svojom gluposcu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, moćnici nemaju druga posla, pa su baš na nas Srbe navalili da nas razjebu. Mnogo smo opasni, svi nas se boje. Neka nas na 5 minuta zanemare, eto naše vojske u Tokiju.

 

:)

 

Neko kaze misli svojom glavom a ja mu dajem brojke sa operacija na Neretvi i Sremskog fronta koje su slicne i koje deli godinu dana ratovanja(Neretva 1943, Sremski Front 1944) sa tim da je proboj sremskog fronta trajao vise od 6 meseci dok je Neretva trajala nesto malo vise od mesec dana

Zaista treba da se zapitam ko je ovde glupak :)

Upste ne sumnjam da ce sada da krene ono provereno tipa a pa to nisu tacne cifre,to je lazna istorija,uz pokoji kontraski link ka tekstovima koji su uglavnom pisali ljudi koji od obrazovanja i poznavanja materije imaju mali i veliki odmor pa su jos koliko od juce postali strucnjaci za istoriju i medjunarodne odnose :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zna se ko je poceo-dovljno je pogledati post br2

Umesto da se prica o Jasenovcu odmah smo na meniju dobili istorijat pseudo teorija zavere protiv srpskog naroda :)

 

E a sada malo o temi

 

Knjiga koju sam pominjao je napisao Antun Miletic i zove se "Koncentracioni logor Jasenovac 1941-1945" u dva toma u izdanju Narodne Knjige i u saradnji sa organizacijom spomen park Jasenovac

Covek je po zanimanju istoricar a ima i jos interesantnih dela kao sto su ona o dokumentima Treceg Rajha ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Kako si ti glup, to je neopevano...Da ista imas u toj tvojoj glavini, shvatio bi da mocnici imaju nteres svuda i svuda ga ostvaruju, vise ili manje uspesno...i to sve zahvaljujuci slepcima kao sto si ti, koji ne vide dalje od svog nosa...plus se jos vole praviti pametni svojom gluposcu...

 

čisto jedna stvar, ne znam o kakvim ''moćnicima'' govorite, ovdje nije riječ o stranom faktoru, Đilas je samo formulisao projugoslovensku geopolitiku, koja bi razbila nacije (pre svega srpsku, pošto hrvatskoj nisu nametali regionalizam i federalizam), i onda ih tako razbijene pretvorio u jednu jugoslovenskunaciju. S tim što nisu računali da to Hrvati i Slovenci nikad nisu ni željeli.

 

-----------

 

Covek je po zanimanju istoricar

 

imam i ja jednog čovjeka, zove se moj djed - čovjek je po zanimanju agent ozne. Znaš ona organizacija o kojoj nećeš ništa pročitati ni u jednoj knjizi, a koja je davala informacije udbi, opet jednoj organizaciji o kojoj nećeš mnogo čitati, a koja je poklala tolike Srbe pod optužbom da su četnici od 1945-1948, a i ono što nije poklala maltretirala je tokom čitavog trajanja Jugoslavije.

 

Neko piše o Jasenovcu, neko ostavio kosti u Jasenovcu. Ali da to objasniš tupavim Srbijancima koji ne mogu 8 godina da završe faks, to je nemoguća misija. Samo ti ''čitaj''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja jednog čovjeka, zove se moj djed - čovjek je po zanimanju agent ozne.

 

A ja sam Paja Patak u kostimu Mikija Mausa :)

 

Ali da to objasniš tupavim Srbijancima koji ne mogu 8 godina da završe faks, to je nemoguća misija. Samo ti ''čitaj''.

 

Pa samo jedan strucan ispit na mom fakultetu ima vise knjiga za procitati nego sto si ih ti procitao za ceo zivot

Naravno Deretica tu necemo racunati :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

dobro je Yakuza, nemoj pijan dolaziti na forum, vidiš da ti škodi...

 

 

Dakle, kad pričasmo o srpsko-mađarskim odnosima, pokazalo se u stvari da ti ništa ne znaš i da nikad nisi ni bio u Sent Andreji, a pošto nemaš elementarnu kulturu da priznaš tako nešto, onda si nastavio da provociraš. I to ljudi vide, čovječe, samo se brukaš...

 

Isto i za Jasenovac, pola moje familije ostalo tamo, ti ćeš da me učiš šta je i kako je bilo... Imam informacije iz prve ruke i o Ozni i o Jasenovcu, i naravno da onda o mom pokojnom djedu možeš samo da kažeš da je miki maus. Za bolje i nisi.

 

Pij manje, uči više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da-srpsko madjarski odnosi na temi o poreklu Albanaca :)

A preduslov da se o tome nesto zna je da posetite Sent Andreju :)

Mislim komedija :)

To smo vec videli ranije-usmeravanje rasprave na skroz levu stranu da bi se doslo do sigurnog tla :)

Knjiga koju sam pomenuo svakako daje mucnu sliku Jasenovca onakvo kakvom je i svi znaju jer je covek skupio sve dokumente u kojima se pominju egezkucije i sl-on je utvrdio pouzdano 79k mrtvih a taj broj je toliki jer je ogranicen gradjom koju je on skupio-njegov deo kako se kaze

Tako da bi ti bolje bilo da uzmes knjigu u sake umesto sto kenjas i sto bi na temi o Jasenovcu da palamudis o svom vaskolikom iskustvu iz Sent Andreje :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ne brini, imao sam ja knjige o Jasenovcu u šakama, i vidio sopstvenim očima da moga pradjeda, koji je maltene 18.aprila 1941. odveden u Jasenovac, nema na spisku žrtava. Toliko o tvojim dokumentima. Dokumenti ništa ne znače kad ne mogu obuhvatiti stvarnost (potpuno nemoguće, svaki zapis je sakaćenje stvarnosti po defaultu, ali baš zato što ti to nije jasno i nisi do sada diplomirao), valjda je to opštepoznato poslije teorija Diltaja i Gadamera o istorijskom znanju.

 

Samo neukoj pijanduri koja još uvijek nije diplomirala bi živi dokaz bio manje vrijedan od zapisanog papira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav skok u sopstveni stomak.

Zaista, sad si bas ozbiljno zasekao granu na kojoj sedis :)

 

Poceo je covek da bunca :)

 

Dokumenti ništa ne znače kad ne mogu obuhvatiti stvarnost (potpuno nemoguće, svaki zapis je sakaćenje stvarnosti po defaultu, ali baš zato što ti to nije jasno i nisi do sada diplomirao), valjda je to opštepoznato poslije teorija Diltaja i Gadamera o istorijskom znanju.

 

:) :)

 

Ovo stavljam u potpis :)

 

Ali Tomislave prosto je neverovatno kako me covek grdi :)

Posto se tlo drma mukica dize dimnu zavesu,udara u sasvim leve stvari kao sto je moje studiranje,pominje neko pijanstvo i tako sl :)

Kada se udari u provokacije onda se obicno na osobu koju provociras prisivaju svoje karateristike-to je cista psihologija

Sto verovatno znaci da je Prometej pijandura i da ako ja studiram 8 godina on studira 18 :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Kakav skok u sopstveni stomak.

Zaista, sad si bas ozbiljno zasekao granu na kojoj sedis :)

 

 

Ja sam samo rekao da dokument ne može da se mjeri sa živim svjedočenjem, ne znam šta je tu netačno? Evo, molim te da mi obajsniš šta je tu netačno, nemoj kao Yakuza da vadiš iz konteksta.

 

A sam dokument se ne čita bukvalno, već je potrebno hermeneutičko znanje, iliti vještina tumačenja, koju su razradili već pomenuti Diltaj i Gadamer.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja jednog čovjeka, zove se moj djed - čovjek je po zanimanju agent ozne. Znaš ona organizacija o kojoj nećeš ništa pročitati ni u jednoj knjizi, a koja je davala informacije udbi, opet jednoj organizaciji o kojoj nećeš mnogo čitati, a koja je poklala tolike Srbe pod optužbom da su četnici od 1945-1948, a i ono što nije poklala maltretirala je tokom čitavog trajanja Jugoslavije.

 

Moj deda nije bio agent već žrtva Ozne. Oznaši su mu ubili maćehu. Ali ga to nije sprečilo da ostane komunista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

mog je spriječilo da ostane u Ozni, ako ti nešto znači... napustio je sve zbog tih stvari, ali i dalje ostao komunista.

 

pročitao sam post o tvom djedu i tu se vidi samo jedna od sudbina koje su zadesile ljude koji se nisu svrstali uz glavnu struju. Ti možeš da se ne složiš da je to bila antisrpska struja, ali ja mislim upravo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oве будалаштине престају овде. Мрзи ме да тражим ко је почео, али оном ко настави (на било којој теми коју ја "уређујем") ћу лупити месец дана бан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...