Jump to content

Jasenovac


Bata Trokrilni

Recommended Posts

Naravno, a što su slagali za Sutjesku i Savu Kovačevića, to nema veze...

 

Ne znam sta ciljas vizavi Sutjeske, ali me zanima ovo oko Save. Mozes i privatno. Bolje privatno da ne uzburkujemo strasti. Ne budi lenj.

 

I ustaše su izjednačavane sa četnicima.

 

Mislim da su zlocini izjednacavani samo. Ne u volumu, nego u kontekstu. Mada, ne mogu to da posmatram iz objektivnog ugla. Druga je stvar sto su Ustase silom (ne)prilika imale svoju neprikosnovenu teritoriju i podrsku najvisih struktura da divljaju, a Cetnici na srecu nisu. Ko zna koliko bi Srbi danas bili vise omrazeniji da su Cetnici imali iste uslove za divljanje kao i Ustase. Pri tome mislim na Cetnike koljace, kao sto mislim na Ustase koljace. Siguran sam da je bilo puno Cetnika i ustasa koji ama bas nikoga nisu zlostavljali, a kamoli zaklali.

 

 

Moram da se ogradim i napomenem (za slucaj da i gradjani, pripadnici neke druge etnicke grupe ili naroda citaju ovo) da je u mojoj najuzoj familiji i bilo (svega par) Cetnika. Neki po zasluzi, pocetkom 20 veka, a neki se zadesise u WWII. Ovi po zasluzi sigurno klali nikoga nisu (to je bila titularna regimenta, garda bre, ti u cetnickom kapacitetu ratovali nigde nisu, njihov zadatak je bio da brane Kralja; posto su ukinuti Aleksandra u Marseju ne odbrani niko a o Djindji, pa o tome vi bolje znate). Za ove druge ne mogu da garantujem, tu je situacija maglovita.

 

 

I jebo Ustase. Ja stalno imam utisak da kad ti spominjes Ustase, izjednacavas ih sa Hrvatskom i Hrvatima. Za vek vekova. Pa jebote, jel izjednacavas Naciste sa Nemackom za vek vekova. Zar Nemci u svojoj istoriji ama bas nista korisno i ljudski nisu uradili, i nasli se drugom u nevolji? Zar nisu i oni human narod? Zar su svi Hrvati Ustase, ili cak iako nisu, zar nisu dostojni tvog prijateljstva? Ili srpskog prijateljstva?

 

 

I pored svih stravicnih uspomena koje su Ustase ostavile Srbima, pa tako i mojoj familiji, ja gajim samo najlepsa osecanja prema Hrvatima. Ustasama i slicnim zlotvorima ne. Gajim i samo najlepsa osecanja prema Srbima. Arkanu i slicnim zlikovcima ne. Isti kurac.

 

Edited by Kalif nad Kalifama
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

sama ustaška ideologija je genocidna i zasnovana a pisanijama Ante Starčevića, i njegovoj tezi o slavenoserbima kao dvostrukim robovima - sclavus i servus... plus naravno čuvena teza da je riječ Srbin nastala od riječi svrabež. To je genocidna ideologija, četnička nije, ma kakva da je bila, genocidna nije bila.

 

Drugo, šta ja tu mogu kad same hrvatske NVO tvrde da ustaški pokret i jasenovački genocid imaju preko 60% podrške danas u Hrvatskoj, nemam ja šta da izjednačavam, oni sami sebe izjednačavaju.

 

 

Zvanična verzija Sutjeske je da su u njoj ''junački učestvovale prva i druga dalmatinska'' iako nisu, već su pobjegle odmah na početku bitke. A Tito je tražio od Save Kovačevića da povede svoju (srpsku) vojsku samoubilački direktno na Njemce, što je ovaj odbio i popio metak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sad, mnogo nagađamo...

 

Mislim da su zlocini izjednacavani samo. Ne u volumu, nego u kontekstu. Mada, ne mogu to da posmatram iz objektivnog ugla. Druga je stvar sto su Ustase silom (ne)prilika imale svoju neprikosnovenu teritoriju i podrsku najvisih struktura da divljaju, a Cetnici na srecu nisu. Ko zna koliko bi Srbi danas bili vise omrazeniji da su Cetnici imali iste uslove za divljanje kao i Ustase. Pri tome mislim na Cetnike koljace, kao sto mislim na Ustase koljace. Siguran sam da je bilo puno Cetnika i ustasa koji ama bas nikoga nisu zlostavljali, a kamoli zaklali.

 

 

Moram da se ogradim i napomenem (za slucaj da i gradjani, pripadnici neke druge etnicke grupe ili naroda citaju ovo) da je u mojoj najuzoj familiji i bilo (svega par) Cetnika. Neki po zasluzi, pocetkom 20 veka, a neki se zadesise u WWII. Ovi po zasluzi sigurno klali nikoga nisu (to je bila titularna regimenta, garda bre, ti u cetnickom kapacitetu ratovali nigde nisu, njihov zadatak je bio da brane Kralja; posto su ukinuti Aleksandra u Marseju ne odbrani niko a o Djindji, pa o tome vi bolje znate). Za ove druge ne mogu da garantujem, tu je situacija maglovita.

 

 

I jebo Ustase. Ja stalno imam utisak da kad ti spominjes Ustase, izjednacavas ih sa Hrvatskom i Hrvatima. Za vek vekova. Pa jebote, jel izjednacavas Naciste sa Nemackom za vek vekova. Zar Nemci u svojoj istoriji ama bas nista korisno i ljudski nisu uradili, i nasli se drugom u nevolji? Zar nisu i oni human narod? Zar su svi Hrvati Ustase, ili cak iako nisu, zar nisu dostojni tvog prijateljstva? Ili srpskog prijateljstva?

 

 

I pored svih stravicnih uspomena koje su Ustase ostavile Srbima, pa tako i mojoj familiji, ja gajim samo najlepsa osecanja prema Hrvatima. Ustasama i slicnim zlotvorima ne. Gajim i samo najlepsa osecanja prema Srbima. Arkanu i slicnim zlikovcima ne. Isti kurac.

 

Lepo rečeno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

premijerno za sve vas pesma posvecena ovom nemilom delu srpske istorije

 

 

nedjo sa manjace - jasenovac

 

slusajte ljudi i tugujte!

 

 

http://rapidshare.com/files/181153082/Nedj...enovac.MP3.html

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...
Guest HEFEST

Mog dedu ubili u Mathauzenu, a bio je jedan covek njegov imenjak i prezimenjak koji je takodje ubijen u Jasenovcu ali to nije on. Nasao sam to na spisku ubijenih na nekom sajtu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 5 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...