Jump to content

Ofermod


Џрк

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Ovo već zvuči obećavajuće. Mislim na obe pesme. Iskreno, nisam se nadao ničemu dobrom posle prošlog albuma koji je stvarno bio propast. Jedino je pesma Black Gate ličila na nešto.

 

Imao sam privilegiju da čujem Pentagrammaton. Za neupućene, taj album je snimljen pre Tiamtu, ali nisu bili zadovoljni njime pa ga nisu ni izdali. Zvuk je prilično loš, ali mislim da je to do rip-a, zvuči kao 64 kbps. Muzika je nešto između Tiamtu i Mysterion Tes Anomias, pesma Tiamtu je jedina koja se posle našla na albumu, ostale su bržeg tempa, osim poslednje. Ne vidim razlog zašto ga nisu izdali, klasičan Ofermod, šije Thaumiel uzduž i popreko. Jedino ako je zvuk stvarno ovakav kao što sam imao prilike da čujem. Od 6 pesama koliko navodno ima, čuo sam 5. Žao mi je što ne mogu da podelim muziku sa vama, ali obećao sam čoveku da neću dati nikom, a obećanje je obećanje. Valjda će negde već da procuri kad-tad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Evo ga konačno na oba CD-a. https://yadi.sk/d/CQso8DfiFFyBCw

Ono što sam ja slušao ranije je zvučalo užasno, sad konačno mogu da pustim i uživam. Ako se dobro sećam iz nekog intervjua, Mika nije bio zadovoljan bubnjevima, a bubnjevi nikad bolje nisu zvučali. Mislim i na zvuk i na performans. Dodajte na to i da je najbolje otpevan (CD1, NSK iz Teitanblood peva) i boga mi meni Pentagrammaton polako postaje omiljen Ofermod. Drugi CD nisam toliko slušao, ali nije ni Mika loš na vokalima, čak je i originalan, baciću se malo i na drugi CD ovih dana.

Povlačim reč gore što sam napisao za Thaumiel. Popravio mi se utisak, iako mi je i dalje najslabiji album, ali definitivno ima šta da se čuje, ali ima i par deonica koje me iritiraju (početak, pevanje na par mesta i pesma sa majmunom iz Shining).

E da, počinju da snimaju novi album ovih dana.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...