Jump to content

Biblioteke


Recommended Posts

Ne, mene zanima šta sve ljudi žele od svojih biblioteka i bibliotekara.. Moramo znati šta da popravljamo :D

 

Uh... Da krenemo.:D

 

Gradska biblioteka

 

* Veoma fina ustanova sa prilicno ljubaznim osobljem, dobrim racunarima za pretragu fonda knjiga i relativno kratkim vremenom cekanja knjiga koje trazimo.

* Imaju i veoma interesantne tribine, a i citaonica je sasvim solidna.

* Jedino sto meni licno smeta je malo polica sa knjigama kojima imamo pristup jer je vecina naslova pohranjena u elektronskoj bazi i nalazi se u njihovom magacinu [valjda se tako kaze]. Nekako mi je zanimljivo da setam i gledam u knjige i vadim sa polica jednu po jednu i tako izaberem koju cu da procitam. Tako sam pronalazila milion zanimljivih stvari koje i nisu nesto mnogo popularne. Ovako kad me stave ispred monitora niceg pametnog ne mogu da se setim. :/

 

Univerzitetska biblioteka

 

* Jedno, eventualno dvoje, ljudi radi na izdavanju knjiga.

* Racunari se raspadaju.

* Popunjavam onaj formular i tri puta pisem iste podatke, ne znam zasto.

* U proseku cekam pola sata knjigu. [ To je zato sto samo jedan cikica radi na pronalazenju knjiga, mogu da zamislim kako mu je.]

* Uzimaju mi indeks.

* U predhodno navedenim aktivnostima izgubim jedan sat pa tako ukoliko u nekoj knjizi koju sam napamet uzela ne bude onog sto trazim, a to se cesto desava, nemam ni strpljenja ni vremena da cekam da dobijem drugu.

 

Ne volim tu biblioteku i trudim se da izbegnem odlazak u istu. :(

 

Biblioteka na Arhitektonskom fakultetu

 

* Citaonica nam je divna, lepo osvetljena i solidnog kapaciteta.

* Naslova imamo veoma malo sto je prilicno tuzno.

* Knjige mozemo da uzmemo samo na revers sto znaci da moramo da ih vratimo istog dana do sedam sati.

* Hahahaha...Stavili su nam neki kozni kauc u biblioteku. Nadam se da ce da ostane tam. (:

* E tamo mi nedostaje neka baza podataka jer stvarno ne znam sta sve imamo i sta mogu da iskoristim za neki projekat. Imamo inventar ali samo za casopise.:/

Edited by Emilly_blacksnakE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram na leto da se uclanim u gradsku biblioteku da popunim praznine iz SF-a :)

Zna li neko koliko je clanarina?

 

 

Inace se snabdevam knjigama iz fakultetske biblioteke i za sad nemam zamerki. Problem je kad profesor da za ispitnu literaturu knjige koje je on zaduzio iz biblioteke jos "87. i nije ih vratio. Srecom, internet spasava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je 600 din. prosle godine. Sad je valjda 800 din.

 

* Jedino sto meni licno smeta je malo polica sa knjigama kojima imamo pristup jer je vecina naslova pohranjena u elektronskoj bazi i nalazi se u njihovom magacinu [valjda se tako kaze]. Nekako mi je zanimljivo da setam i gledam u knjige i vadim sa polica jednu po jednu i tako izaberem koju cu da procitam. Tako sam pronalazila milion zanimljivih stvari koje i nisu nesto mnogo popularne. Ovako kad me stave ispred monitora niceg pametnog ne mogu da se setim. :/

 

takodje, a sad vrse neko sredjivanje fonda knjiga, pa ni tim na policama ne mozes da pridjes.

Edited by Imrahil

Share this post


Link to post
Share on other sites

M da, sad sam videla.

I koja je fora sa onim kvizom? Upravo mi cestitali i rekli da sacekam mail.

Hah, cool.

Mada ne radujem se previshe vec peti sesti put mi se to desava, maila ni od korova :):)

 

800 din je uclanjenje. Al ne smem sad da se uclanim, vitacu svasta a treba da citam strucnu literaturu :)

 

 

edit

proverila sam, cestita ti ako tacno odgovorish koji god da si po redu :)

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je vec pitanj ecasti.

Evo opet sam tacno odgovorila...

Trik pitanje

Koji Kopolin film je nastao na osnovu knjige Srce tame Džozefa Konrada?

 

 

odgovor nije Apokalipsa Danas

vec Apokalipsa Sada...

 

that was the easy one....

 

I dalje cekam mail.

sad je to vec pitanje trasha ima da visim na tom kvizu dokle god ne dobijem clanarinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh... Da krenemo.:D

 

Gradska biblioteka

 

* Veoma fina ustanova sa prilicno ljubaznim osobljem, dobrim racunarima za pretragu fonda knjiga i relativno kratkim vremenom cekanja knjiga koje trazimo.

* Imaju i veoma interesantne tribine, a i citaonica je sasvim solidna.

* Jedino sto meni licno smeta je malo polica sa knjigama kojima imamo pristup jer je vecina naslova pohranjena u elektronskoj bazi i nalazi se u njihovom magacinu [valjda se tako kaze]. Nekako mi je zanimljivo da setam i gledam u knjige i vadim sa polica jednu po jednu i tako izaberem koju cu da procitam. Tako sam pronalazila milion zanimljivih stvari koje i nisu nesto mnogo popularne. Ovako kad me stave ispred monitora niceg pametnog ne mogu da se setim. :/

 

Univerzitetska biblioteka

 

* Jedno, eventualno dvoje, ljudi radi na izdavanju knjiga.

* Racunari se raspadaju.

* Popunjavam onaj formular i tri puta pisem iste podatke, ne znam zasto.

* U proseku cekam pola sata knjigu. [ To je zato sto samo jedan cikica radi na pronalazenju knjiga, mogu da zamislim kako mu je.]

* Uzimaju mi indeks.

* U predhodno navedenim aktivnostima izgubim jedan sat pa tako ukoliko u nekoj knjizi koju sam napamet uzela ne bude onog sto trazim, a to se cesto desava, nemam ni strpljenja ni vremena da cekam da dobijem drugu.

 

Ne volim tu biblioteku i trudim se da izbegnem odlazak u istu. :(

 

Biblioteka na Arhitektonskom fakultetu

 

* Citaonica nam je divna, lepo osvetljena i solidnog kapaciteta.

* Naslova imamo veoma malo sto je prilicno tuzno.

* Knjige mozemo da uzmemo samo na revers sto znaci da moramo da ih vratimo istog dana do sedam sati.

* Hahahaha...Stavili su nam neki kozni kauc u biblioteku. Nadam se da ce da ostane tam. (:

* E tamo mi nedostaje neka baza podataka jer stvarno ne znam sta sve imamo i sta mogu da iskoristim za neki projekat. Imamo inventar ali samo za casopise.:/

 

Emily, hvala, ovo je odlično..

Što se gradske tiče - kad imaš problem odnosno ne možeš da se setiš ničeg zanimljvog, idi prethodno na net.... www.dobra-knjiga.net, pa onda na http://bisis.bgb.rs/ pogledaš da li ima knjige i mirna Bačka... :D

 

Univerzitetska... ušla jednom i nikad više... čekam da završe ove moje generacije fax, pa da proteramo goveda.... ono je bre užasno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradska biblioteka (ona velika kod Kalisa) ima kviz u kome svakog dana dele jednu besplatnu clanarinu. Ja sam tako vec dve godine za redom uclanjena, a evo sad mi opet istice. Fazon je treba prvi da odgovorite na pitanje (kviz je na njihovom sajtu), sto zapravo znaci da cekate ponoc da se promeni pitanje ;)

 

 

Posto obozavam knjige, i iako ih imam gomilu kod kuce (police, kutije pune knjiga, u sobi na sve strane sto strucna literatura sto strani krimi romani) nikada mi nije dosta tako da sam uvek uclanjena u neku biblioteku. Od svih mi je najbolja gradska biblioteka, fino su organizovani, osoblje relativno ljubazno, citaonica im je isto ok. Jedino ponekad posizim sto ni oni sami ne mogu da nadju knjigu, pa cesto ostanem praznih ruku, pogotovo kada trazim strucnu literaturu. I imaju odlicne tribine.

Narodna biblioteka je isto ok, ako vam ne smeta sto ne mozete da iznesete knjigu, jer su najbolje organizovani i sistematizovani.

Univerzitetska je krs u svakom pogledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u biblioteci u kraju, ogranak Karadjordje. Ima dosta knjiga i uglavnom sta sam trazila i nasla sam. jedini problem jeste taj sto je vecina knjiga u raspadu, samo novija izdanja su manje vise normalna, ali ono matoro je lepljeno, raskupusano... al dobro, ipak su to stare knjige. bibliotekar fin covek, uvek mi je oprostio kasnjenja(mada to nije u interesu biblioteke :D ). nema kompa, nego sve on kuca na masini ( kada opet vadis karticu) i tako to... u principu, mogli bi da nabave malo vise novih izdanja a da to nije Hari jebeni Poter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne fali mu nista :D samo eto, mogli bi da nabave nesto novo. mislim, imaju oni nova izdanja ali to su uglavnom neka chiklit chuda... dobro priznajem, procitala sam ih sve :D uvek se prijatno iznenadim kad vidim da imaju nesto novo a da nije kupoholicarka. dobro da sam se sad setila, treba da obnovim clansku kartu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
JESAM. U ARANDJELOVCU. CLANSKI BROJ MI JE 666. HTELI SU DA MI GA PROMENE - DETE DAJ DA TI PROMENIMO DJAVOLJI BROJ, A JA REKO NE DIRAJ TO NEMO GUJA DA VAS UJEDE!!!

 

Hehe, extra :):):)

 

Dobila jutros mejl u kome pishe da sam osvojila besplatnu chlanarinu :razz: .

Inache, ja sam vrlo zadovoljna gradskom kod Kalisha... I oni oprashtaju mala kashnjenja ako se bash desi... :D Super je shto knjige mogu da se produze telefonom, pa ako nisi dugo u gradu, samo okrenesh.

Za Univerzitetsku nishta ne mogu da kazem, jer nikad nisam zashla u nju... Sam naziv "Univerzitetska" mi zvuchi odbojno :)

I ne podnosim nikakve chitaonice... Ne mogu, brate, da chitam za stolom. Lepo u krevetu i uzivancija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest HEFEST

Juce mi stize od jedne divne devojke Polarisov CD sa 227 knjiga naucne fantastike na srpskom. Ne zna se koja je bolja!!! Sad sam miran duze vremena. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Ma ovo je raj na zemlji. Jos kakav enterijer?!??!! Kao u Sikstinskoj kapeli. Ja bi na sred napravio kamp i dovlacio knjige na gomilu da citam. Mogli bi do kraja zivota da me zatvore i da mi samo doturaju malo leba i mesa i ne bi imao potrebe da izlazim napolje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...