Jump to content

Iptv


cotoha

Recommended Posts

Nema na cemu. Recimo informacija koju ja nisam znao, a vazna je, odnosi se na povezivanje tog drugog uredjaja. Znaci on se ne povezuje na STC uredjaj (ili kako si ti rekao box), vec se bode u ADSL ruter. Ako uzmes IPTV moras da vratis stari, obicni ruter koji je imao samo jedan LAN prikljucak, i dobijes novi sa 4 LAN prikljucka. Imas cak i opciju za VoIP. U LAN3 bodes taj prvi uredjaj koji dobijes, a posle ako uzmes jos jedan STB za drugi televozir, njega bodes u LAN2 prikljucak na ruteru. Uglavnom jako je jednostavno i lepo opisano u uputstvu koje dobijes uz njega

 

http://www.open.telekom.rs/iptv/Content.aspx?temp=0&sid=360&id=483

 

Nemam pojma koliko je cena, tek sam uzeo ovo pre nedelju dana, prvi mesec je besplatan i imas sve pakete, posle ti ostaje samo osnovni kome je pridodata Arena (sva 4 kanala). Sad bas pogledah kod njih i videh cene:

 

Obaveštavamo korisnike Open IPTV korisnike da će od 1. februara 2011. godine biti korigovan iznos mesečne pretplate za osnovni paket i da će od pomenutog datuma iznositi 799 dinara bez poreza.

 

Kad izadje mesec dana sticem pravo da trazim taj jos jedan uredjaj i uzecu ga obavezno, a videcu posle kad ubace jos HD kanala da predjem na HD uslgu (tada se menja i oprema jer moras da uzmes STB koji ima HDMI umesto ovog koji ide na SCART)

 

Inace, evo ti link ako ce ti nesto koristiti, mislim da je sve lepo objasnjeno

 

http://www.open.telekom.rs/iptv/sitemap.aspx?sid=366

 

:pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Uzeo i ja pre neki dan.

Bio sam skeptičan oko IPTV-a jer ide preko telefona, a dobro znamo kakve su nam centrale. Pogotovo što nisam mogao da uzmem onaj klik 16 paket ADSL-a, zato što ova centrala može da podrži samo klik 6.

Međutim kad sam prikačio sve oduševio sam se. Slika je brutalna, ali brutalna.

Nema nikakvih smetnji ni na netu, a ni kad zvoni fiksni. Jednostavno sve radi ok.

Što se tiče ovog prebacivanja kanala, nije nikakav problem, lako se čovek navikne.

Veliki plus za onu pretragu programa. Gleda ti se film, odeš lepo tamo i on ti izbaci sve filmove koji se trenutno prikazuju. Vr'!

Još mi ovih prvih mesec dana ubacili sve pakete. Ćao živote :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem, kad nestane struje u kuci (padne sklopka desi se), sjebe se ip tv. I onda mora da se restartuje modem, da se svi kablovi povade, vrate itd... E sad, moju babu sam tako naucio, i onaj kabl koji ide iz ono risivera u tv (jedan kraj je neki sa pinovima, drugi je skart) je baba sjebala. Tj onaj kraj sa pinovima sto ide iz risivera, oni pinovi su se polomili. I ja odem po gradu da kupim slican kabl, nigde ga nema. Pozovem telekom da dodju da mi donesu nov kabl, kad ono, gle cuda, ni oni nemaju... Popizdeo sam. Upalio sam antenu a i dalje placam ovo. Rekli su mi sledece nedelje da pozovem, mozda dodju pa isecu kabl, preprave za obicnu antenu itd (a ja se plasim da ce zbog toga da se izgubi kvalitet slike)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem, kad nestane struje u kuci (padne sklopka desi se), sjebe se ip tv. I onda mora da se restartuje modem, da se svi kablovi povade, vrate itd... E sad, moju babu sam tako naucio, i onaj kabl koji ide iz ono risivera u tv (jedan kraj je neki sa pinovima, drugi je skart) je baba sjebala. Tj onaj kraj sa pinovima sto ide iz risivera, oni pinovi su se polomili. I ja odem po gradu da kupim slican kabl, nigde ga nema. Pozovem telekom da dodju da mi donesu nov kabl, kad ono, gle cuda, ni oni nemaju... Popizdeo sam. Upalio sam antenu a i dalje placam ovo. Rekli su mi sledece nedelje da pozovem, mozda dodju pa isecu kabl, preprave za obicnu antenu itd (a ja se plasim da ce zbog toga da se izgubi kvalitet slike)...

I meni se to dešava, i to ne samo kad nestane struje, ali ja samo izvadim kabl od struje iz tog modema i vratim ga i to je to. Naravno onda treba pet minuta da se jebem sa šifrom i start up screenom dok se sve vrati u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta! Kod mene kad nestane struje posle kad dodje treba samo da ukucam sifru za IPTV i to je sve. Nikad nisam imao ni jedan problem, ni jedan prekid, a imam IPTV jos od zimus. Nikad mi ni net nije pukao, a imam 2 IPTV risivera (za 2 TV-a) i u taj ruter, naravno mi ide i racunar (ADSL).

 

Slika na Panasonic plasma TV 42" je perverzna, sad razmisljam da uzmem onaj HD paket, mogu misliti kako to tek izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Питања за Кокана или Лемишу или неког ко улети са тачним одговорима.

 

Можда узмем ово срање поред Тотала, па ме занима следеће:

 

1. Колико да спремим кеша за уградњу?

2. Колико месечно иде за, рецимо, основни пакет + Арена 1 (доста ми је А1, јебе ми се да плаћам остале)?

3. Може ли се качити преко било ког тв-а?

4. Да ли се повезује само на 1 тв као код Тотала или може на више?

 

(5. (за Кокија) Хоће ли бар у финалу навијати за Бајерн?). :)

 

Знам да вероватно ово све имам на сајту, али боље је чути од стубова форума јер је познато да су сви ти оператери већи Јевреји и од самог Лунара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Уградња не кошта ништа, сам повежеш уређај са рутером, тј. скидају по 2 динара и 40 пара на име такси за уградњу и инсталацију.

Основни пакет и Арена пакет коштају 1015 динара, с тим да Арена пакет иде бесплатно уз основни до 31. децембра 2013. године (тако да иду заједно), а немам појма колико ће коштати након тога. Први месец је промо, вратиш ако ти се не свиђа.

Може било који ТВ, само што ти онда треба и адаптер за старе телевизоре који немају скарт. Иначе иде преко скарта.

Може на највише 5 телевизора. Сваки следећи уређај кошта додатних 300 динара месечно.

 

И да, ако користиш Телекомов АДСЛ или ако си са Интернетом повезан на други начин, а не преко АДСЛ-а другог провајдера, онда можеш да узмеш и ИПТВ. Ако имаш већ неки други АДСЛ (Вератов, на пример), не можеш да постанеш корисник.

 

 

А у финалу за жутаће. :smile:

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ама онда можеш, битно је да немаш неки АДСЛ који није Телекомов.

 

Узми лепо бокс пакет и Химлер да те види.

Edited by Underkuruz
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пусти ти Димитрија, он би одјебао Телеком и узео неког бундес оператера.

 

Дај ми реци, колико има канала у том основном пакету са Аренама (оквирно) и како стоје са титловима?

Гледам сад листу канала, па се питам да није каква превара или листа застарела.

Каква је ствар са локалним каналима? Пише да су прилагођени крају у коме корисник живи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам шта би ти имао, код мене то значи да имам неколико мађарских канала.

 

Има брдо канала, све што стоји на оној листи је укључено, а нису наведене радио станице којих исто има баш пуно. Имају чак и неке музичке канале на којима музика иде као на радио станицама, само што су разврстани по жанровима (има их 30-40, ако се добро сећам). Што се тиче титлова, малопре сам на брзину прегледао, све што је Viasat је титловано, исто важи и за BBC Entertainment и друге занимљиве канале. Ја све то слабо гледам, углавном сам на РТС-у, Јуроспорту и Аренама, а остало скоро да и не укључујем, тако да не знам баш за све да ти кажем.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Trebalo bi uskoro da uvedem kablovsku, ali SBB, Ikom i PostaNet ne pokrivaju uopste moj kraj (Borcha). Radijus Vektor pokriva neke dijelove Borche, ali ne i moj komsiluk. TotalTV necu, tako da mi trenutno jedini izbor ostaje Telekomov IPTV, ali u tom slucaju me ceka prebacivanje modema i rutera u sobu u kojoj je telefon, pa onda njihovo povezivanje wi-fi putem sa racunarom u drugoj sobi i takva neka cimanja tehnicke prirode.

Zbog toga, ako neko moze da mi preporuci jos nekog solidnog kablovskog operatera koji radi na podrucju Beograda, pa da vidim da li je dostupan u mom kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...