Jump to content

Matematika


Uruk

Recommended Posts

U jebem ti sve sad sam ostao manje vise zacudjen kad sam skontao koliko matematika ima i matematickih teorija. Ja tek zavrsio 3. Gimnazije tako da sam dobar, nadam se. Zanima me gdje se te matematicke teorije rade, tj. na kojim fakultetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jebem ti sve sad sam ostao manje vise zacudjen kad sam skontao koliko matematika ima i matematickih teorija. Ja tek zavrsio 3. Gimnazije tako da sam dobar, nadam se. Zanima me gdje se te matematicke teorije rade, tj. na kojim fakultetima.

 

Ако мислиш на Београд, онда имаш Математички факултет, и смет Теоријска математика и примене.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако мислиш на Београд, онда имаш Математички факултет, и смет Теоријска математика и примене.

 

Ne mislim na Beograd ali fino je znati za ovo inace gdje ima ne samo u BG i BL. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Striktno teorijska matematika. ETF i fizika se ne bave toliko matematikom, osim onoliko koliko je potrebno. Nema ti tu moderne matematike, i drago mi je sto je tako :)

šta bre samo koliko je potrebno :violent: ?

ubiše nas bre s matematikom, mata1 - najteži ispit u sve 4 godine...

da se ja pitam, matematika bi trebala da se izbaci sa fizičkog fakulteta, i onako te matematiku nauče tek teorijski fizičari, Redžić, Voja i Vlada, i eventualno Tatjana i Saša...

znaš kako sam lako spremio matematiku 2, zahvaljujući tome što sam prethodno položio EMiO, matematičku i teorijsku... trostruki integral u sfernim koordinatama mogu da rešim... jednom rukom :)

a s kecom sam se jebavao 2 godine...

glupi matematičari :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Ma, ipak je tako, vjeruj mi... Kad sam vidio neke knjige iz Analize sa matematickog, shvatio sam da je tako... Istina je da naucis matematiku tek sa polaganjem teorijske mehanike, elektrodinamike i kvantne, ali treba ti i mata 1 i 2. Mozda ne bi ni polozio ove "fizike", da nemas bar nekakvo znanje iz mate 1 i 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta bre samo koliko je potrebno :violent: ?

ubiše nas bre s matematikom, mata1 - najteži ispit u sve 4 godine...

da se ja pitam, matematika bi trebala da se izbaci sa fizičkog fakulteta, i onako te matematiku nauče tek teorijski fizičari, Redžić, Voja i Vlada, i eventualno Tatjana i Saša...

znaš kako sam lako spremio matematiku 2, zahvaljujući tome što sam prethodno položio EMiO, matematičku i teorijsku... trostruki integral u sfernim koordinatama mogu da rešim... jednom rukom :)

a s kecom sam se jebavao 2 godine...

glupi matematičari :no:

Ma i na samom matematickom to tako funcionaise. Skapirao sam Analizu atek kad sam poceo da slusam Analizu 2 kod dobrog profe. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je da naucis matematiku tek sa polaganjem teorijske mehanike, elektrodinamike i kvantne...

 

To bi bio moj zivot i prikljucenija na istoj adresi :pivopije: .

 

Kad nisam bio dole u klubuu podrumu, pohadjas katedru za mehaniku (kvantnu posle druge) na Smeru za Matematiku, Mehaniku i Astronomiju PMF-a u Beogradu :pivopije:. Vidim, jos postoji :). Ne znam sta su vam to A, B, C smerovi?

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smjerovi fizickog fakulteta...

A-profesorski

B-Teorijska i eksperimentalna fizika

C-Primenjena fizika i informatika

 

I imas astrofizicare, koji su studenti matematickog fakulteta, a vide isti fakultet striktno prilikom upisa godine :)

I na ispitima kao sto su pedagogija i filozofija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta su vam to A, B, C smerovi?

 

Смерови на физичком факултету. А је општа физика, Б теоријска и експериментална, Ц Примењена физика и техника и М метеорологија. Астрономија и астрофизика су на математичком факултету.

 

Едит: Престиже ме човек

Edited by Tano Cariddi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

trebala bi mi mala pomoc oko prevodjenja sledecih pojmova na srpski ako neko zna:

 

Notion

matrix norm

householder transformation

orthogonal group

row reduction

gaussian elimination with pivoting

upper trinagularization

unit cube

maximum extent of unit ball

NON zero

row-update matrix

row-scaling matrix

row-swap matrix...

 

bilo kakva pomoc je dobro doshla :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...