Jump to content

Sparta


M-16

Recommended Posts

Набавио сам пре 3 године њихове две једине синглице, али бразилска бутлег издања из серије NWOBHM бутлег синглова. Солидан бенд, али никако да се наканим да дам паре и узмем плочу са свим снимцима које су радили.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva slučajnost, baš sam bend Sparta slušao pre neki dan i moram reći da su sranje teško. Poslušao sam prve dve pesme koje imaju neki punk feeling i nisam više mogao. I nebih baš rekao da su 100% čistokrvni NWOBHM. Možda su 10%krvni ali 100% nikako. A svima koji vole Angel Witch i Samson preporučujem da ne pokušavaju da slušaju Spartu, skenjaće se.

Konačno da i ja malo bacim hejt. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je zbog tebe,ali ako si mislio da ces tim "bacanjem hejta" da me na neki nacin iznerviras,grdno se varas.To da Sparta nije NWOBHM govori o tome da ti apsolutno nemas pojma sta je NWOBHM(bio),a to da formiras misljenje o nekom bendu po tome sto si cuo samo dve pesme govori vec o tome da ti uopse ne umes da slusas muziku(na pravi nacin).Preslusaj pesme "Angel of Death","Lords of Time"  i "Fighting to be Free" pa ako onda zakljucis da su punk,slobodno se pridruzi armiji fanova Grand Produkcije,tako da zajedno mozete da slusate heavy metal po vasem ukusu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slushao sma oba benda,na vecini blogova odakle sam skidao muziku su njihove logoe drzali na naslovnoj strani pored angel witcha,ravena,demona,satana,pa sam ih zato i skinuo....Medjutim slushao sam samo drugi album tysondoga i onaj jedan od desolation angelsa...videcu da skinem i prvi,dobro si me podsetio totalno sam zaboravio na te bendove ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je zbog tebe,ali ako si mislio da ces tim "bacanjem hejta" da me na neki nacin iznerviras,grdno se varas.To da Sparta nije NWOBHM govori o tome da ti apsolutno nemas pojma sta je NWOBHM(bio),a to da formiras misljenje o nekom bendu po tome sto si cuo samo dve pesme govori vec o tome da ti uopse ne umes da slusas muziku(na pravi nacin).Preslusaj pesme "Angel of Death","Lords of Time"  i "Fighting to be Free" pa ako onda zakljucis da su punk,slobodno se pridruzi armiji fanova Grand Produkcije,tako da zajedno mozete da slusate heavy metal po vasem ukusu

 

Nisam imao nameru da te iznerviram, ali koliko primećujem psihički si odlepio čim si vieo kako ti pljujem po voljenom bendu. Garant si porazbacivao stvari po sobi posle čitanja mog posta. Ja dobro znam šta je NWOBHM, a samim tim što ti se Sparta mnogo sviđa, govori o tome da si amater i da si juče poslepodne počeo da slušaš heavy metal. Sam si sebe ubedio da su dobri i ako u podsvesti znaš da su govno. Tebi je sve što je cult, old school i raritetno u startu i odlično. Po tome se poznaju oni koji kupuju diskove Sergeja Ćetkovića, Željka Samardžića i Nikole Rokvića. Znači nemaš pojma dečak, vrati se na splav. Čak i klinci iz mog komšiluka koji sviraju samo 'For whom the bell tolls' i 'Enter sandman' su daleko kreativniji i kvalitetniji muzičari od tih pozera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao nameru da te iznerviram, ali koliko primećujem psihički si odlepio čim si vieo kako ti pljujem po voljenom bendu. Garant si porazbacivao stvari po sobi posle čitanja mog posta. Ja dobro znam šta je NWOBHM, a samim tim što ti se Sparta mnogo sviđa, govori o tome da si amater i da si juče poslepodne počeo da slušaš heavy metal. Sam si sebe ubedio da su dobri i ako u podsvesti znaš da su govno. Tebi je sve što je cult, old school i raritetno u startu i odlično. Po tome se poznaju oni koji kupuju diskove Sergeja Ćetkovića, Željka Samardžića i Nikole Rokvića. Znači nemaš pojma dečak, vrati se na splav. Čak i klinci iz mog komšiluka koji sviraju samo 'For whom the bell tolls' i 'Enter sandman' su daleko kreativniji i kvalitetniji muzičari od tih pozera.

 

Nisam se iznervirao uopste,daleko od toga da se nerviram ako neko pljuje po bendu koji gotivim(narocito osobe kao sto si ti).Mozda je tako izgledalo.Imamo razlicito misljenje o bendu i ok,ali dosadilo mi je da citam postove koji nemaju veze s mozgom.Sparta je punk???Vecu glupost u zivotu nisam cuo!!!Ako je tako onda su Sex Pistolsi rodonacelnici doom metala.Kapiram da ti se bend ne dopada,ali to sto sto postujes na ovom forumu ne daje ti uvek za pravo da pises takve nebuloze.Mislim,svako ko ima IQveci od 60(i jos misli da "zna šta je NWOBHM") moze da napravi raziku izmedju heavy metala i punka.Ocigledno je da tvoje  "pametovanje" u predhona dva posta treba da ima za cilj da ubedi mene ili nekog drugog da je bend sranje i da ga ne treba slusati.Inace,nisam bas preterano u retro fazonu iako smatram da mnogi NWOBHM bendovi mogu da pojedu danasnja skandinavska power/prog. sranja.Vidim da te vredja ono za narodjake tako da je bolje ta te ne "ujedam za srce",a i ti klinci su su sigurno kreativni i kvalitetni muzicari cim imaju takvog komsiju.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...