Jump to content

Pustoš


Erektus

Recommended Posts

logo1.jpg



Poceli smo pocetkom decembra ove godine. Zasad imamo 3 pesme (jednu nedovrsenu, na kojoj upavo radimo) i par obrada u planu (Joy Division i Prljavo Kazaliste), mada ko zna da li cemo to i uraditi.

U sustini, ideja je bila da ovo bude depressive black metal, ali to je vrlo eksperimentalno podrucje u black metalu, tako da to nije najprikladniji naziv, ali sta sad. Muzika jeste melanholicna, sizofrena i haoticna.

Moram i napomenuti da sam na prvoj probi Pustoši, prvi put seo za bubnjeve, tako da nemojte mnogo očekivati od bubnjeva, ali trudim se. Gitarista vrlo dobro svira, a vokal sasvim fino vrišti (bukvalno, ne mislim na klasičan skrim u bleku).

Demo smo imali u planu da snimimo u januaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, cemu tema kad jos uvek nemate apsolutno nikakav snimak?

 

Mogao si sacekati taj demo da uradite, pa onda otvoriti, jer ovako nema o cemu da se raspravlja, niti ista moze da se cuje...

 

Ali dobro, sta je tu je, srecno u daljem radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

''Умиремо ми умире планетааа!'' :)

 

Страшан вокал, баш депресиван до костију! Звучи попут неке дубоко уцвељене баке, риспект. :rockdevil:

 

Само напред!

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim u cemu je toliko problem. Meni je ovo sasvim ok, ideja je odlicna, a i ovo je samo demo.

Sto se vokala tice, mislim da je jedini problem sto se previse glasno cuje u odnosu na instrumente. Nije neki totalni promasaj vokal, samo da bude malo mracniji, kao nyktalgia ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko da ovo u potpunosti zvuci zadovoljavajuce, ali u nekim momentima ima elemenata koji mogu biti obecavajuci. Zanima me kako ce se ovaj bend razvijati u buducnosti ako bude nastavio da svira.

 

Isuvise je imbecilno black metalu pripisivati i naglasavati pridev depressive, jer dovodi do uzasnog pleonazma u svojem znacenju, a sa druge strane kao da ima teznju razgraniciti se od nekog euforicnog podzanra black metala za koji ne verujem da je iko ikad cuo da postoji (izuzev nekih tragi-komicnih brljanja u pokusaju parodiranja zanra), ali dobro znam da nisu ovi momci iz benda ti koji su osmislili ovu nesrecnu slozenicu vec je ona aktuelna nekoliko minulih godina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mito siris pogresne informacije.

Najveci uticaj sto se glasa tice je Silencer, a mislim da Katic nije bas u mogucnosti da izvede glas poput Nyktalgije.. On vristi iz duse !

 

I jel moze ijedna blek metal tema da prodje bez pominjanja Igumana?

 

@Vermis - Ne znam bas da li je imbecilno, jer ako napisem samo black metal, ljudi ce ocekivati odredjen zvuk. Mogao sam napisati isto kao Dead Shell "open mind black metal" ali mi je bilo nekako glupo.

 

Svejedno, zanr je sitnica, neka drugi odrede koji je ovo pravac. meni je svejedno sta ce drugi reci.

 

I ne bih rekao da je nuzno pleonazam, neki bm bendovi su agresivni, neki depresivni, a neki su "ponosni".

Edited by Erektus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vermis - Ne znam bas da li je imbecilno, jer ako napisem samo black metal, ljudi ce ocekivati odredjen zvuk. Mogao sam napisati isto kao Dead Shell "open mind black metal" ali mi je bilo nekako glupo.

 

Svejedno, zanr je sitnica, neka drugi odrede koji je ovo pravac. meni je svejedno sta ce drugi reci.

 

I ne bih rekao da je nuzno pleonazam, neki bm bendovi su agresivni, neki depresivni, a neki su "ponosni".

 

"Open minded black metal" nije zanrovska odrednica vec opis pristupa koji takodje, kao sto slutim da primecujes, ima za cilj da se razgranici od ostalih bendova, ali ne u zanrovskom smislu nego u metodologiji nastajanja. Dobro, s obzirom koje bendove ljudi ukalupljuju u depressive black metal meni je itekako jasno o kakvoj se ideji radi i shvatam da je zelja ovog benda bila da i on dozivi kao deo tog kvaliteta, ali moje licno misljenje je kao sto sam i rekao da je ta slozenica besmislena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...