Jump to content

Pustoš


Erektus

Recommended Posts

Иначе гитаристу лично познајем и свирам са иситм, дакле ово је демо који је снимљен за месец дана постојања...

Биће боље ја се надам :)

И видим овде све више људи који мисле да су превише компетентни да дају савете Пустошу.

Дакле, прво ви што никад нисте снимили ништа, и што као нешто свирате, и мислите да ће те јебати ако издате демо прво

погледјате свој учинак а да дајете неке "професионалне савете".

 

17 years old
Edited by SATAN-iz Batajnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovakve zajebancije trebalo bi napraviti novu sobu na forumu: Domaca scena/Perunko lookalike bendovi

tako je posebna soba za Perunka, Igvman i eventualno Pustos ako se pokazu dovoljno kvltnim :rockdevil:

taj podforum/soba ima da zraci kvltnoscu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorite pekaru batalite muziku!

 

 

Meni je san da otvorim poslasticarnicu.. ali skrecemo s teme.

 

Sumnjam da cu bataliti umetnost... ikada.

 

I jebala vas vise ta kvltnost

 

Sve u svemu, poboljsacemo se, mozda vam se ne svidimo ni tad, mene ce u svakom slucaju i dalje boleti uvo, ali za savete cemo ostati otvoreni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, dimmu_, to kako mi sviramo se moze poboljsati vezbom... i nema na cemu.

 

Kingmanowar, mozda bi nas smatrao umetnicima kad bismo bili nabildovani i mazali se uljem i vozili motore..? Da, umetnost je sad daleko siri pojam nego sto je ikad bio. Ali, otkad je sloboda bila losa stvar?

 

M-16, retko kad razumem takve komentare, pa ako bi bio ljubazan, zamolio bih te da pojasnis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priljatelju,ne želim da ti pljujem po bendu(meni se to što svirate ič ne dopada,ali se i ne razumem puno u death metal a kamoli u njegove podpravce,tako da ostajem uzdržan) ali 'de baš nadje da ovo što radite nazoveš umetnošću?!Mislim,ok je sve,možda to i jeste neka vrsta umetnosti,ali stvarno retko kad(gotovo nikad) čujem da neki demo bend kaže da se bavi umetnošću.U trenutku mi bi smesno pa stavih smajli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno u poruci koju si ti citirao rekao sam da ja licno necu prestat ida se bavim umetnoscu... jer mi Pustos nije jedini projekat, a ni muzika nije jedina grana umetnosti koju doticem.

 

No, nema veze.. da, i ovo smatram umetnoscu. Demo bend ili ne, ne vidim zasto ne bi bila umetnost?

 

Pocinje da me zamara ova tema... mozda neko vreme necu odgovarati, sem ako mi ne bude bilo zanimljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

И видим овде све више људи који мисле да су превише компетентни да дају савете Пустошу.

Дакле, прво ви што никад нисте снимили ништа, и што као нешто свирате, и мислите да ће те јебати ако издате демо прво

погледјате свој учинак а да дајете неке "професионалне савете".

 

Ovo je najdebilnije moguće razmišljanje. Ako ja ne znam da sviram kao Hammett ne mogu da kažem za novu Metaliku da je sranje? :)

 

Moj "profesionalni savet" je bio naučite da svirate pa onda snimajte demo. Čini mi se da su oni odma poleteli da snime nešto čisto da bi mogli da naprave svoj myspace i da bi im se otvrorila tema na yumetalu. Mogu da snimim ovako nešto sam, žmurećki. Mislim da svako ovde može. Bar svaki gitarista sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priljatelju,ne želim da ti pljujem po bendu(meni se to što svirate ič ne dopada,ali se i ne razumem puno u death metal a kamoli u njegove podpravce,tako da ostajem uzdržan) ali 'de baš nadje da ovo što radite nazoveš umetnošću?!Mislim,ok je sve,možda to i jeste neka vrsta umetnosti,ali stvarno retko kad(gotovo nikad) čujem da neki demo bend kaže da se bavi umetnošću.U trenutku mi bi smesno pa stavih smajli.

 

death metal?

 

???

wtf?

 

prijatelju jel si i ti sa njima vezbo?

 

@pustos

 

da je umetnost -nije osim ako ne shvatas svaki napor da se nesto uradi na bilo kakav nacin -umetnoscu...

 

stvarno cemu ova tema // ovo je spam raj,zatvorite lepo temu ,vezbajte snimite pa promovisite,ovako,sami sebe pokopavate..

 

 

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, dimmu_, to kako mi sviramo se moze poboljsati vezbom... i nema na cemu.

 

Kingmanowar, mozda bi nas smatrao umetnicima kad bismo bili nabildovani i mazali se uljem i vozili motore..? Da, umetnost je sad daleko siri pojam nego sto je ikad bio. Ali, otkad je sloboda bila losa stvar?

 

M-16, retko kad razumem takve komentare, pa ako bi bio ljubazan, zamolio bih te da pojasnis :D

Naravno da vas ni tada ne bi smatrao umetnicima!!!Ali to vase nazovi "muziciranje" nema nikakve veze sa black metalom, ni muzikom ni bendom jer to i niste!!Mislim bend ze zvuci kao ovo!!Mnogo prikladnije ako se smatras umetnikom bi bilo da otvoris temu na umetnickom nekom forumu gde se prezentuju takve umetnosti koji ti prezentujes ovde!Bilo je ovde takvih umetnika, kao perunko pa se zna kako su zavrsili i za sta su postali sinonim!!

 

 

No, mislim da bi vam svima bilo mnogo pametnije, ako vec ocete da svirate, da se na neko vreme manete corava posla i lepo naucite da svirate instrumente pa recimo za 2-3 godine  (pod uslovom da puno vezbate) lepo napravite demo, bio black, thrash ili nesto drugo,  i prezentujete ga na ovom ili neko drugom metal forumu!!Sigurno ste mladi, sumnjam i da niste maloletni, tako da imate vremena da napravite nesto u muziciranju!!Prijateljski savet!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

death metal?

 

???

wtf?

 

prijatelju jel si i ti sa njima vezbo?

 

 

U,jebo te,al' sam prs'o.Definitivno treba da prestanem da pijem.Hteo sam da napisem black al' se sjebah.

 

Nadam se da ću poceti uskoro da se bavim ovakvom vrstom umetnosti,cim dostignem njihovu tehniku sviranja.Da se preračunam:Ako sutra počnem da sviram bubljeve u subotu ću snimiti demo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je najdebilnije moguće razmišljanje. Ako ja ne znam da sviram kao Hammett ne mogu da kažem za novu Metaliku da je sranje? :)

 

Moj "profesionalni savet" je bio naučite da svirate pa onda snimajte demo. Čini mi se da su oni odma poleteli da snime nešto čisto da bi mogli da naprave svoj myspace i da bi im se otvrorila tema na yumetalu. Mogu da snimim ovako nešto sam, žmurećki. Mislim da svako ovde može. Bar svaki gitarista sigurno.

ај прво лепо прочитај, па онда реци шта имаш...

рекао сам да људи који нису довољно компетентни,а знам и који су да могу да кењају шта хоће на то сам и мислио...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje odredjene koncepcije umetnosti i neumentnosti, kao i lose umetnosti i umetnosti iz nehata. Ono sto neko stvara, kreira, kao npr Pustos, poseduje

neki odredjeni zvuk koji se granici sa onim sto se svrstava pod zanr black metal muzike. Svakom stvaraocu, kompozitoru, umetniku, je jako vazno i drago ono sto stvara, jer na taj nacin ispoljava sebe i ostavlja neki deo svoje karmicke energije u delo, pogotovu ako je radio od srca. Posebno u pocetnim fazama

stvaranja dela, javlja se jaca sentimentalnost prema delu i samim tim manja mogucnost objektivnijeg sagledavanja visine eventualne umetnicke vrednosti.

Kao sto je Erektus napomenuo, on umetnost shvata subjektino, te ne tezi vec utvrdjenim normama. Pritom, on ne shvata da odredjene norme u umetnosti

neki put mogu biti odbacene, nakon sto ih je umetnik vec utvrdio i usvojio. Prepoucuje se poznavanje umetnickih standarda i kakvetakve vestine muziciranja da bi se nesto definisalo muzikom. postoji i eksperimentalna muzika, ciji umetnici mogu biti liseni znanja ritma, hamonije i normi bilo koje vrste, ali onda

stupa na snagu vstina kretivnosti, talenta i nehata, iz cega se moze roditi nesto zanimljivo, nesto umetnicki vredno, kao i more toga sto objektivno nema nikvu vrednost po usvojenim muzickim standardima. Nije lose biti oprezan cinjenicom da Erektus stvara iz okruzenja "nojz" "muzike" i ne-muzike, te da se usled slusanja takvih zanrova podize granica slusljivosti i interesa prema jako bucnim i objektivno veoma neslusljivim bendovima.

Po meni - black metal ima svoje odredjene norme i definicije i kao takav tesko moze primiti Pustos pod svoje okrilje, samo na margini, ali zato u noise black podpravcu ovo svakako moze da prodje. Po meni, pogresno je porediti Pustos sa black i death metal velicinama, cak i domaceg ranga. Potrebno je pristupiti Pustosi iz posebne perspektive i sa posebnim raspolozenjem, ne narocito ozbiljno. S druge strane, projekat i jeste ozbiljan, i Erektus je ocigledno ulozio dosta svoje kreativne energije u projekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, uzivao sam dok sam citao ovaj post.

 

Moram napomenuti da nam nije bio cilj da budemo noise black metal, ali eto sta uradi eksperimentisanje s muzikom... i nemuzikom. A sto se kreativne energije tice.. vise je ulazem u druge projekte, mozda jedino sto se tekstova tice, ali i to ne smatram nekim ulaganjem energije, vise "otpustanjem" energije..

 

Drago mi je sto si pojasnio sve ovo na najjasniji nacin.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Pevaćev ton glasa me poceća na moj u toku mi eakulacie.

Ja bik vam dao jedan savet,dok dećko snima vokale,platite neku kurveštinu,imate one skrdnelje kod plavog mosta,puše dzoku za 20e,a u cenu je uraćunato i drkenisanje majmuna,tako da dok snima,ova dole mu drvi pavijana,sigurno će poslužiti za raspev,a i vi ostali ima se primite na viđenu scenu te će te i bolje svirati uz opaske: SNAJKA,DEDER I MENI POFANDJLATI MAJMUNA!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pevaćev ton glasa me poceća na moj u toku mi eakulacie.

Ja bik vam dao jedan savet,dok dećko snima vokale,platite neku kurveštinu,imate one skrdnelje kod plavog mosta,puše dzoku za 20e,a u cenu je uraćunato i drkenisanje majmuna,tako da dok snima,ova dole mu drvi pavijana,sigurno će poslužiti za raspev,a i vi ostali ima se primite na viđenu scenu te će te i bolje svirati uz opaske: SNAJKA,DEDER I MENI POFANDJLATI MAJMUNA!

 

samo se cekao ovaj covek, da ostavi svoj komentar... koji kvlt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ај прво лепо прочитај, па онда реци шта имаш...

рекао сам да људи који нису довољно компетентни,а знам и који су да могу да кењају шта хоће на то сам и мислио...

 

Hoćeš da kažeš da kažeš da za ovu "muziku" treba bilo kakva doza kompetentnosti da bi se prokomentarisala?

 

@gadget2

 

Mislim da grešiš. Postoji granica kad se nešto može nazvati muzikom i kad neko proizvodi neartikulisane zvuke. Mogu ja da prdim u mikrofon i da napravim svoju myspace stranicu i da se nazovem black metal bendom.

Može on da "stvara" do mile volje i da njemu bude "drago što stvara" i nek se "ispoljava" koliko hoće na ovaj način ali neka onda ne očekuje drugačije komentare od ovih.

Moje mišljenje je da je ovo na neki način ruganje svemu što black metal i metal muzika nosi sa sobom.

Ja ovde ne vidim nikakvu dozu "kreativnosti" a kamoli "kreativno energije" ovo je samo EPIC FAIL pokušaja da se za mesec dana sviranja napravi black metal demo. A kad je to propalo sad se naziva nekim novim imenima. A govno se uvek može nazivati raznim imenima ali će i dalje ostati govno.

 

 

citiraću:

 

Елем, одувек сам се одушевљавао (искрено, без подсмеха (опет, сулудо је рећи да се нисам ИСКРЕНО смејао)) људима који у бесмислу траже некакав смисао. Постоје људи, неке и познајем, који ће видевши говно, наместо да га заобиђу и прођу поред истог, на изговорену реченицу "Јеб'о те, неко се искењао на сред парка", застати поред истог, намрштити се, љутнути помало и рећи "Да, али погледај ту текстуру, види како је овај дивни умЈетнички објекат просто клизнуо из ректума анонимног ствараоца, види тај облик, погледаш ли га одозго личи на Архимедову спиралу или у најмању руку, насипе који су прављени око пирамиде не би ли се ове изградиле. Чекајте, људи, зар ви не умете да цените ауторов труд, који се данима кљукао пиринчем и броколијем не би ли се добила саршена густина и боја која подсећа, али само подсећа - дискретно, на боју горских "очију" дурмиторских? Сви сте ви кретени! ЗАР ВАМ БАШ НИШТА НЕ ЗНАЧИ ШТО ЈЕ АУТОР ЈЕО ТРЕШЊЕ СА КОШТИЦАМА НЕ БИ ЛИ ИСТЕ ДАВАЛЕ ЕФЕКАТ И ОДАВАЛЕ УТИСАК ДА ЈЕ ОВО ДЕЛО ЗАПРАВО ЛИЦЕ МАЛЕНОГ ЦРНЧИЋА КОЈИ ЈЕ ОБОЛЕО ОД ДЕЧЈИХ БОГИЊА? НЕ, ви сте безнадежни, умрећете, а да живота нисте видели"...

 

Познајем извесног уметника, из родног ми града, који је у време срања и санкција дошао на брилијантну идеју, ископао је некакав пањ, обмотао га ланцима и катанцима, метнуо на видно место у једном кафеу и то дело, под називом "Окована Србија", продавао за 200 макрака. Плата је била 2 марке и наравно да нико није купио.

С друге стране, којекакве будале су куповале прекриваче које је Ворхол испишао. Само то и ништа више. Уметност, бато, сама есенција, храд кор и трве ко коске. Не сумњам да је у томе неко, такође, нашао неки смисао.

 

И на крају најбитније - говно ће увек бити говно.

 

Bez uvrede...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...