Jump to content

Sta vam više leži?


Zagrivuk

  

131 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Hmmm...pa valjda drustvene nauke, s obzirom na to da imam sve petice odatle( sto bi znacilo da mi ne pretstavlja bog zna kakav problem, i brzo ih ucim...) a opet, prirodni sam smer... A inace, imam 5 iz hemije i biologije, a 2 iz matematike i fizike...xD

No dobro, suma sumarum rekla bih drustvene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, većina se pali na društvene nauke, ali da vam kažem deco iz svog iskustva - od toga nema leba. Nađite mi na netu oglase za posao u kojima neko traži politikologa, filozofa, istoričara, lingvistu... Nego vi lepo na vreme upisujte ETF, medicinu, građevinski, saobraćajni, FON...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvene. Kaze moj cale da mi leze i prirodne, da imam smisla za matematiku, ali eto ja to nikad nisam volela nesto posebno pa me ni on nije forsirao da idem u tom pravcu, na svu srecu.

Kad kazem drustvene - mislim jezici i knjizevnost, a i umetnost :D I naravno istorija umetnosti.

Inace, predmeti kao istorija i sociologija su mi u srednjoj isli samo i iskljucivo ako me ono sto treba da naucim zanima i van skole. Drugi Svetski rat, industrijska revolucija itd - zajebi... Antika, umetnost i price o svakodnevnom zivotu iz bilo koje epohe - jeeeeeee :wub:

 

U srednjoj sam iz jezika, knjizevnosti imala pet bez truda, a iz matematike, fizike, hemije (hemija :puke: ), jedva dva; eventualno tri ako mi se posreci :)

Ostale ocene su zavisile od toga koliko je zajeban profesor koji ocenjuje :)

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

s obzirom na relativno visok stepen studiranja drushtvenih, sklon sam da kazhem da uopshte nisu nauke vech strogo zapisano iskustvo.

nauka je pozitivizam do daskaje. gledanje. eksperimenti. zapisivanje.

ne ono shto ja mislim o vidjenom.

i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, većina se pali na društvene nauke, ali da vam kažem deco iz svog iskustva - od toga nema leba. Nađite mi na netu oglase za posao u kojima neko traži politikologa, filozofa, istoričara, lingvistu... Nego vi lepo na vreme upisujte ETF, medicinu, građevinski, saobraćajni, FON...

 

To je tacno, teze se nalazi posao koji ima dodira sa drustvenim naukama

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to da zavrsis filozofski pa hop u stranku samo da bi nsao posao je bzva...

inace smatram da je potrebno da se smanji broj mesta na drustvenim fakultetima, ali oni mladima deluju primamljivije posto su uslovno receno laksi..

logicno je sto ce se neko lakse zaposliti sa prirodnim fakultetom, oni su mngo blizi praksi, proizvodnom sektoru, industriji, a toga nikad dosta...

kao sto kaze moj profesor fizike iz srednje ""ovoj zemlji ne moze biti bolje sver dok ova gimnazija ima vise odeljenja drustvenog smera od prirodnog"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, većina se pali na društvene nauke, ali da vam kažem deco iz svog iskustva - od toga nema leba. Nađite mi na netu oglase za posao u kojima neko traži politikologa, filozofa, istoričara, lingvistu... Nego vi lepo na vreme upisujte ETF, medicinu, građevinski, saobraćajni, FON...

 

Nije tacno

Ako zavrsis engleski i jos neke profitabilne jezike na Filoloskom mozes da ubijes lepe pare ;)

Isto vazi i za psihologiju i sociologiju na Filozofskom-upadnes u neku privatnu agenciju ili sl

Realno leba nema od etnologije,filozofije i klasicnih nauka-sa prvim se posao moze dobiti u nekom muzeju samo,sa drugim ne znam zapravo gde se moze dobiti posao :),a sa klasicnim posao samo u prosveti ;)

Sa mojom strukom(istorija)i nije tako lose jer mogu da se zaposlim u skoli,arhivu ili muzeju-mada moze da se podvede u kategoriju "bez leba" :)

Nisu ni prirodne nauke bas sjajne u svakom pogledu-sa hemijom i biologijom mozes doslovno da se slikas,bar kod nas ;)

E sada prava i geografija spadaju valjda u drustvene nauke-dobri pravnici su koliko ja znam prilicno trazena roba(druga stvar sto Pravni upisuje vecme kojekava kurta i murta,ali kvalitet se svakako ceni ;))a sa geografijom se takodje mozes slikati :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sa geografijom se takodje mozes slikati :)

sa geografijom se samo tako mozes slikati...za njih nije bilo posla ni pre 30-40 godina a sad kad dodje reforma i uvede se kao izborni tek ga nece biti....

i ako nadjes posao jako tesko se moze imati pun fond casova na zalost

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...