Jump to content

Sta vam više leži?


Zagrivuk

  

131 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Meni je geografija bas dobro isla-i dan danas su mi u glavi ostale mnoge stvari koje sam ucio u osnovnoj i srednjoj ;)

A i na karti se snalazim super ;)

Meni definitivno bolje idu drustvene nauke-matematika i fizika su mi isle ocajno,hemija vec dosta bolje dok sam iz biologije bio dobar

Sa druge strane odlicno mi je isla istorija,knjizevnost i engleski,sociologija takodje dobro a filozofija i logika vec nesto slabije-jebiga zato sam i upisao i zavrsio fakultet drustvenih nauka :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam tacno sta znaci ovo "lezi" u naslovu teme, ali ako se misli na lakocu dobijanja ocene, onda prirodne.

ne secam se da sam u osnovnoji i srednjoj ikad seo da ucim fiziku. matematiku u osnovnoj bukvalno nisam ni otvorio, a uvek sam imao 5 na pismenom. u srednjoj sam morao malo da vezbam posto je bila razdvojena na geomatriju (to nisam morao da ucim) i algebru (koju sam morao da pogledam pred pismeni). zali boze vremena koje sam morao da provedem uceci biologiju, filozofiju (to jest, istoriju iste) i slicne predmete gde se ocena dobijala taksativnim nabrajanjem cinjenica iz knjige... dakle, za drustvene nauke sam morao da sedim i da citam udzbenike koje su pisali uglavnom retardirani ljudi, potpuno netalentovani da napisu kvalitetan udzbenik..

 

i tako, prodje skola, i onda je radoznalost ucinila svoje, tako da danas gro slobodnog vremena provodim citajuci o istoriji i uglavnom dustvenim naukama.. ali, danas postoji internet pa ne moram da citam bezvredne udzbenike $#%!#@$@.

 

 

--

 

@ smorok: gde si isla u srednju, posto rece da si imala kinematiku i dinamiku (pretpostavljam i statiku?)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maematika nije prirodna nauka.

Ona je boginja i robinja svih nauka. Nachin da se nadje univerzalni zakon, etc.

gde si ti bio dok si mi trebao... mene ovde svi napadose sto sam rekao da matematika nije nauka :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

дефинитивно природне.

 

глупљу особу за та друштвена срања од мене нећете видети.

 

за једну лекцију из историје мени треба барем 3 сата да је научим... додуше, 2 сата и 45 минута терам себе да кренем да читам...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni drustvene nauke naravno mada i neke prirodne,hemiju samo dobro znao iako sam je sada zaboravio,geografiju obozavam tu sam vazda bio najbolji i biologija mi je isto dobro isla,a ostalo sto se tice matematike i fizike pfff tu sam najstrasniji duduk,matematiku sam mrzio i sad je mrzim, a fiziku .....tu vec nemam logike za to nista ne kapiram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam diplomirala anglistiku,tako da sam izabrala drushtvene,mada sam nekad jako volela biologiju i nosila se mishlju da je studiram.Razmishljala sam i o veterini,al odustadoh samo zbog toga shto nisam htela da studiram u Bg-u.A matematiku i fiziku mrzim celog zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni rekli da mi leže i jedne i druge na prof. orijentaciji pre 2 godine, te da neću pogrešiti šta god da izaberem... Hvala im puno, to je upravo tip odgovora koji očekujem kada idem na takve konsultacije, idioti.

 

Glasao za prirodne jerbo ih studiram. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smrt drustvenim naukama,samo su prirodne prave :):P

:pivopije:

od društvenih priznajem samo filozofiju (ne istoriju filozofije) i istoriju (ali kada se neko bavi istraživanjem, ne prepričavanjem onog što se zna), i eventualno psihologiju... ovo ostalo je sve izmišljeno i na silu pretvoreno u nekakvu nauku, naročito ekonomija i pravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

:pivopije:

od društvenih priznajem samo filozofiju (ne istoriju filozofije) i istoriju (ali kada se neko bavi istraživanjem, ne prepričavanjem onog što se zna), i eventualno psihologiju... ovo ostalo je sve izmišljeno i na silu pretvoreno u nekakvu nauku, naročito ekonomija i pravo

A filozofiju istorije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...