Jump to content

Sta vam više leži?


Zagrivuk

  

131 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

može da bude lepa ako joj pristupiš na pravi način

Ако нпр. игноришеш датуме? :) Ја морам баш волети неку епоху да бих волела њену историју. А ствари као нпр. начин живота, професије, уметност, породични/друштвени живот у неком периоду су ми много пута занимљивије него политика, битке, међудржавни односи.... То ми је јаааако досадно, мада ми је јасно да се то прожима са оним првим и да се не може потпуно одвојити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je ok... valjda je bitnije da shvatiš kako i žašto je došlo do nečega, nego da znaš suve podatke tipa datum, imena, isl...

 

Ако нпр. игноришеш датуме? :)

pa tako nekako :)...

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smrt drustvenim naukama,samo su prirodne prave icon_smile.gif icon_razz.gif

 

:veseli::rockdevil::pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

ја само донекле ценим историју (не волим је), књижевност и језике... све остало... ХЕЕЈТ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...geogragija i biologija su ok ali ostalo,fuj :mrtav:

Ali "geograrija",hahahahahahahaha :) :) :) :) :):rockdevil:

 

 

:pivopije:

+

:veseli::rockdevil::pivopije: :pivopije: :pivopije:

:pivopije:

 

-----------------

 

Ne serite bre,prirodne nauke su 100 puta zanimljivije,nego sve filozofske istorije zajedno :):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

и практичније. и нормалније. и нису пресипање из шупљег у празно. дакле имају поенту. и суштину. и све су дивне. (осим биологије). и за то мораш да користиш вијуге, а свако може напамет да набуба и телефонски именик :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako si im rekao Varze ;)

 

и практичније. и нормалније. и нису пресипање из шупљег у празно. дакле имају поенту. и суштину. и све су дивне. (осим биологије). и за то мораш да користиш вијуге, а свако може напамет да набуба и телефонски именик :zuba:

 

A istorija je presipanje iz supljeg u prazno-idi begaj :)

Vidis istorija se kao i svaka druga nauka koristi indukcijom,dedukcijom logikom i ostalim naucnim metodama

Jer posao istoricara je da neki period istorije opise sto je moguce tacnije/preciznije koriscenjem i kritickim uporedjivanje izvora koje ima na raspolaganju-pre svega pisanih

Inace osnov istorijske nauke ili kritike lezi upravo uporedivanju izvora i koriscenja prethodnih saznanja radi formiranja kritickog stava

Dakle ako ja hocu da napisem neku knjigu iz istorije Rima sa akcentom na dinastiju Julijevaca-Klaudijevaca ja svakako necu uzeti samo Svetonija zdravo za gotovo vec cu ga uporediti sa svim ostalim izvorima iz tog vremena i metodama koje sam spomenuo doci do najtacnijih informacija-naravno uz konsultovanje gotove literature za taj period sto se podrazumeva ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne lazemo, koga boli kurac za knjigu iz istorije Rima

 

Da se ne lazemo-koga boli kurac sta ti mislis :)

Inace ne gledati u proslost znaci ponavljati iznova iste greske i gorka iskustva iz proslosti umesto da na tim istim predjasnjim iskustvima osiguras bolju buducnost i srecnije generacije i to je otprilike poenta-samo slabo nesto vi to kapirate ;)

 

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја историју не оспоравам. да, доводим у питање њену прецизност, али то је већ нека друга тема...

али много ме нервира кад се интелектуалцем сматра неко ко зна да је гаврило принцип био кратковид, док неко ко напамет дели 531654270 са 5429 је само чудак, штреберчина, и сл.

 

програмирање, математика и физика уче најбитнијим стварима - а то су јасноћа мисли, прецизност, виспреност, логика и сл.

 

немам апсолутно никакве користи од тога што је стаљин прележао богиње па је имао рошаво лице.

Share this post


Link to post
Share on other sites

програмирање, математика и физика уче најбитнијим стварима - а то су јасноћа мисли, прецизност, виспреност, логика и сл.

 

Jbt, pa toga u istoriji nema.. :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

као што рекох, моје потцењивање друштвених наука није усмерено ка историји. њу не волим, али је донекле ценим. и могла бих овако до прексутра да се набеђујем, али имам паметнија посла у животу тако да одмах излазим из ове дискусије.

 

мудросерје и пресипање из шупљег у празно су, по мом скромном и ограниченом природњачком мишљењу питања као што су ''да ли постоји бог'' и ''ко сам ја''. дакле филозофија (и боли ме курац што датира још из старе грчке. ти исти стари грци су мислили да је земља плоча са олимпом у центру, и очигледно је да су се зајебали). социологија. психологија. и томе слично.

Share this post


Link to post
Share on other sites

нисам била саркастична. знам да сам ограничени природњак. и поносим се тиме.

 

:)

Treba da shvatis da je ovo 21. vek i da se skoro sve nauke uzajamno prozimaju i dopunjavaju i da u sustini ne postoji podela na navijacke tabore ;)

A sto se Grka tice ti isti Grci su sa razvojem drustva i nauke i odbacivanjem mitoloskih predstava i pocetka vere u sopstvene snage coveka i razum(za sta je filozofija zasluzna vise nego ista) dosli do zakljucka da Zemlja nije ravna ploca vec da ima oblik kugle-Eratosten valjda bese joj prvi odredio velicinu obima ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da postoji razlika jer ja ne napadam matematiku i ostale prirodne nauke. Istina je da vise volim istoriju, filozofiju i sl. ali to ne znaci da mrzim ove druge nauke, samo me manje interesuju. Tako da ne mislim da sam zatucani drustvenjak.

Samo morao sam da reagujem na ona lupetanja, izvinjavam se ali moram tako da kazem.

Govorila je neistine o istoriji kao nauci, pokazala veliko neznanje i nezrelost. A moj ego je malo jace reagovao, izvinjavam se zbog toga :D

 

Elem, istorija nije presipanje iz supljeg u prazno. Ona obuhvata CELOKUPNU istoriju coveka, sve sto smo radili i dostigli.

Ona prakticno i ne moze da se poredi sa drugim naukama, ne jer je nekome lepsa/bolja, to je individualno, vec sto je sveobuhvatna, nemonovna (ponavljam se).

 

Inace, najvisa filozofija je neodvojiva od nauke. Ali tu me mislim na ovu modernu filozofiju koja je prilicno degenerisana, sto je jos Hermes Trismegistos upozoravao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da postoji razlika jer ja ne napadam matematiku i ostale prirodne nauke. Istina je da vise volim istoriju, filozofiju i sl. ali to ne znaci da mrzim ove druge nauke, samo me manje interesuju. Tako da ne mislim da sam zatucani drustvenjak.

Samo morao sam da reagujem na ona lupetanja, izvinjavam se ali moram tako da kazem.

Govorila je neistine o istoriji kao nauci, pokazala veliko neznanje i nezrelost.

 

Taj rad :pivopije:

Ja recimo mrzim matematiku i dosta mi je lose isla u srednjoj isto tako i fizika pa opet ne pricam kako matematika i fizika sucks-jednostavno moje polje delovanja i afiniteti su drugaciji ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...