Jump to content

A.C.T.


Jovan Cvijic

Recommended Posts

(unapred se ograđujem ukoliko već postoji tema o ovima, a ja za to - glupan - ne znam)

 

 

Elem,

 

A.C.T.

 

Ingeniozan prog!

 

 

Alal vam belaj, zanatlije. Ovi momci znaju znanje. Prelepa čorba u kojoj ćete osetiti disciplinu, ritam, emociju, razdraganost, poletnost, pa opet lep emotivni pasaž, pa malo tvrd rif, pa klavirče, pa tehniku, pa ovo ono...

Ne, ne radi se o Pain of Salvation, niti o bilo kom drugom bendu.

 

Jednostavno, A.C.T.

 

Ajt sad, nekom će njihova glazba izgledati kao opasan deja vu, ali - čekajte, ne žurite.

Čućemo ovde delove tipične što za Arenu, što za Shadow Gallery, Vanden PlasT, PoS, you name it. Dakle, progressive metal-rock varijanta na tragu najboljih i najveštijih, ali ovoga puta na njihov -act- način. Kakav način - strašan način, da ja više ne trošim reči, ko nije slušao neka kopa na netu, skida, pozajmi, ukrade iz radnje, kako god - Za ovo vredi ubiti

(Ne, ne, niste to čuli od mene)

 

Ne bih mogao se odlučiti za njihov ultimativni album - svaki je bogat na svoj način, isto ko što ne bih mogao da kažem da li sam se bolje najeo jedući prekjuče posan pasulj, danas pečenu ćurku, ili sutradan vruću proju za doručak... De će nam duša...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Талентован си за писање рецензија. :da:

 

Би ли поделио линкове са нама?

 

Fala komšija. No, ovo je više preporuka, nego li recenzija. Kako već. Polemika.

 

Podelio bih linkeve rado - kad bih ih imao. Ja lično ACT albume imam poodavno na diskovima (mp3), slušao sam ih nekad, pre godinu-dve, a sad sam ih se slučajno setio, pa rešio da nanovo uživam u njima.

Ajd vi koji ste na adsl-u/wireless ili kakvoj normalnoj internet varijanti, pa potražite negde rapidshare linkove. Sigurno ih ima negde, kucajte u googleu.

 

Evo ja ću vam dati imena albuma:

 

Today's Report 1999

Imaginary Friend 2001

Last Epic 2003

Silence valjda 2007

 

 

Razmišljam se nešto, ipak je ovo bend za one više orijentisane ka prog-rocku. Ja nisam u tom stadu, ovaj, grupi, ali mi bend itekako leži. Ima ovde i metala, samo treba lepo iščeprkati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

Pronađoh, upravo skidam. Dakle:

 

A.C.T. - Today's Report

http://rapidshare.de/files/23552088/Today_s_Report.rar

 

pass: http://sonidosdeverdad.blogspot.com/

 

A.C.T. - Imaginary Friends

http://rapidshare.com/files/5102444/ACT_Imaginary_Friends_by_avernard.rar

 

 

A.C.T - Last Epic

http://rs19.rapidshare.com/files/5025906/A.C.T._2003__LE-hb.rar

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd malo da provociram...

 

će pukne bruka ako ovde svoj komentar glede ovog benda ne ostave prog-znalci poput Azala, Apeirona, i ostalih... Još veća ako ga DO SAD nisu čuli...

 

A ja stigao do 3.albuma, zasad mi prvenac najlukavije miluje uši i ganglije...

Svaki je, rekoh, kuražan na svoj način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

će pukne bruka ako ovde svoj komentar glede ovog benda ne ostave prog-znalci poput Azala, Apeirona, i ostalih... Još veća ako ga DO SAD nisu čuli...

Hahahah, nista ti ne brini prijatelju, A.C.T. je u kolekciji odaaavno :meshuggah:

 

Poceo juce pisati komentar, nesto kao: "odlican bend, super precizna svirka, ideje, odlicno odmeren progressive rock, moderno produciran, i sa dosta catchy momenata, jedan od bisera Inside Outa svakako", ali me sila napustila u sred tog posta, i odustanem. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah, nista ti ne brini prijatelju, A.C.T. je u kolekciji odaaavno :meshuggah:

 

Poceo juce pisati komentar, nesto kao: "odlican bend, super precizna svirka, ideje, odlicno odmeren progressive rock, moderno produciran, i sa dosta catchy momenata, jedan od bisera Inside Outa svakako", ali me sila napustila u sred tog posta, i odustanem. ;)

 

Tako kaži!

Svaka ti je reč na mestu. Zaista, bend ima IDEJA, čini se da to mnogim mlađanim pa i starijim prog bendovima danas nedostaje - pogledajmo samo bledilo novih Ivanhoe, Andromeda, Eyefear albuma npr... Mada je to više straight progmetal, a ACT su i progrock i progmetal i popprogrockblabla...

 

Nego, gde bi smo svrstali Coheed and Cambria, jer sad odmaram s njima mozak dok nešto kuckam...?? Bilo li je reči o njima na forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušah nanovo sve ACT albume, i čini mi se da lagano kvalitet, ingenioznost, poletnost i ideje opadaju od prvenca ka novom albumu. Jedino mi se posl.album čini kao manje kreativan a više kao pastiš raznih progrock uticaja pomešanih u manje koherentnu celinu.

 

Sve u svemu, vredi vašeg vremena. Evo me opet na prvom albumu. Ludilo.

 

@ Azal: BRUKA! :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušah nanovo sve ACT albume, i čini mi se da lagano kvalitet, ingenioznost, poletnost i ideje opadaju od prvenca ka novom albumu. Jedino mi se posl.album čini kao manje kreativan a više kao pastiš raznih progrock uticaja pomešanih u manje koherentnu celinu.

 

Ako je tako,onda jedva cekam i te prve da preslusam,jer mi se zadnji svidja bas...ili je to predzadnji. Last Epic. Super stvarno! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
... očekivao sam i više.

 

Pa ti stvarno imaš viiisoooka očekivanja. :opusteno:

 

Htedoh reći da je prvenac ACTa nešto najraznovrsnije, lepršavije, pa i inteligentnije što sam čuo u progu još od SIEGES EVENovog Navigatingbla bla..albuma. Dakako mnogo bolje od poslednjih nekoliko DREAM T. albuma. A izdat 1999.

 

Ali, jbg, opinions are like asses... znate već.

 

Slobodno me ispravite ako grešim. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti stvarno imaš viiisoooka očekivanja. :opusteno:

 

:) Ma sve stoji što si rekao ali sam očekivao nakon tvojih opisa da ću se osećati kao vaskrnut iz beznađa nemađtovitosti aktuelne muzike kad preslušam ovaj bend. Jbg, to se nije desilo. Valjda nije bio dobar trenutak jer inače više ne mogu ovih dana da definišem svoj ukus. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je što ova skupina muzičara koju bih nazvao "nagradnom" (a ne kaznenom) ekspedicijom, ima još pobornika na ovom forumu.

 

Stvarno mogu da se slušaju po ceo dan a da ne dosade.

 

Glede tih live snimaka "u robnoj kući", gde to ima? youtube ili elsewhere? Vredi to iskopati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bend,pratiim ih nekoliko godina.

Ono sto me privlaci je ta komedijaska atmosfera sa genijalnom svirkom i aranzmanom.Poput utripovanog prog-a 70-ih :pivopije: !

Uspeo sam da nabavim sve albume u lossless-u i to jako jako dobro zvuci.

Sve to imate na ruskom torrentu !

Nazalost DVD ne postoji,sve sto sam video se 2 klipa na youtube-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...