Jump to content

2009.02.07. *Hristo Botev Hala, Sofija,* Sodom & Grave Digger


marko.petrovic

Recommended Posts

Samo da javim da smo dobili jebene vize :pivopije:

 

@Petrovaradin:i ti si dobio,samo moras licno da je podignes u ponedeljak (il' kad vec).

 

 

Krecemo u petak uvece (onaj voz u 9 i nesto,kad vec).

Videcu da ponesem nesto rakije ko zeli da zdere :alkos::rockdevil:

 

 

By the way,ja ostajem i na Kreatoru (dobili smo vize na 5 dana,pocevsi od 6. februara) :rockdevil:

@Dark Terror:jel' i ti ostajes na Kreatoru?Ova dvojca idu samo na ovo u subotu...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam loše vesti. Zakazan mi je lekarski pregled za posao u nedelju ujutru. Za sve je tog vikenda, ne može da se promeni termin, a ja sam morao da pozovem jutros da pitam za tu informaciju, ko zna kad bi mi javili. Tako da neću moći u Bugarsku, viza će mi propasti i moraćete bez mene. :udri:

 

Ostaje da probam sam do Zagreba prekosutra, ukoliko hoću da uhvatim Diggere na ovoj turneji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nas dvojica idemo iz Nisha 100%. Sad, dal nocnim vozom petak/subotu, ne znam, najverovatnije. Ja dobro poznajem Sofiju, pa ako nekom treba pomoc tamo gde/kako, nije problem.. Tj, da ne cimamo radowara i ostale tamo za bezveze, sem da donesu neku rakishtinu ispred hale predveche..

Lazo, sad cu ti posaljem sms da imash moj broj.

 

E da, ne znam ko beshe pitao za smeshtaj i karte itd.. A bre ljudi ko da nikad niste nigde ishli :D

kakav crni hotel, il ce se uglavimo kod nekih metalaca, il ko voli da si ima poseban smeshtaj nek ide u neki hostel. www.hostelworld.com, www.hostelbookers.com, www.gomio.com, www.hostelz.com pa trazhite =] Meni se najvishe dopada Hostel Mostel, a i rejting mu je do skora bio u prvih 10 u Evropi. Cena ne bi trebalo da preskochi 10 Eura za dorms room (vishe kreveta u sobi), al vec proverite online.

A voz je voz i tamo i ovde, do Sofije idu spavaca kola i vagon/dva sa sedistima 6u1 (klasicni kupe), niko ne gleda mesta jer ni brojevi ne postoje itd itd, bre, klasicni Balkanski voz =]

 

i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tj, da ne cimamo radowara i ostale tamo za bezveze, sem da donesu neku rakishtinu ispred hale predveche..

Lazo, sad cu ti posaljem sms da imash moj broj.

Uzeo sam vec neki spiritus,nema da brinete :)

E da,spavao sam,al' mi je stigla poruka :pivopije:

 

 

@marko: ja sam pitao...obicno kad idem negde, sve planiram unapred...nema kod mene spontanosti...:)

E pa sad ce da bude - nisam jos nikog nasao za smestaj,tako da spavamo na ulici! :):P

 

 

EDIT:malo sam 'proredio' temu :)

Al' to je to u sustini...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah,ladno.

 

11.04. u Oberhausenu se odrzava tribute koncert za preminulog bubnjara Sodoma, Witchhuntera.

Nastupaju:

 

SODOM

TANKARD

ARTILLERY

ASSASSIN

HOLY MOSES

DARKNESS

PARADOX

BLACK FIRE

PROTECTOR

 

Thrashin' all around :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

 

A sad mi onaj lik iz Sofije (BG Trooper) kaze da ako dodjemo u petak ima kao neki meet & greet sa ovima iz Sodom-a :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh jebote,dovuk'o sam se finaly :)

 

Samo ukratko - posle Kreatora smo se ponapijali k'o svinji i onda nismo mogli da ustanemo ujutru da bi u'vatili onaj voz u 12 za Srbiju,nego smo smo (kad smo se razbudili) ustali i krenuli auto-stopom kuci! :):rockdevil::srbija:

 

I,eto,nekako smo se nocas (tj. danas) dovukli nazad... :pivopije:

 

 

Malo da se odmorim (skoro da nisam spavao jebote :) ),pa na Maiden-e veceras :rockdevil:

A posle toga cu pisati kako je bilo u Bugarskoj...

 

 

E da,pozdrav za celu ekipu sto je bila sad za vikend tamo :pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poceo sam da pisem o ovom pre jedno 2 nedelje i taman sam bio pri kraju,al' mi onda nesto iskrslo,a zaboravio da kopiram tekst...pa moram ponovo...

 

 

So...

 

 

Na kraju je ispalo da idemo ja i Sarenac + 2 lika iz Nisa (Marko i "Slayer").

 

I moram odmah da kazem da nista,ali NISTA NIJE ISLO PO PLANU!

...sem toga sto smo odgledali navedene bendove (zbog kojih smo i isli u Sofiju),al' sve ostalo (nevezano za koncerte) - nista :)

 

Anyway,kad smo stigli,ja otisao da pronadjem smestaj i da odspavam malo,dok su ovi lutali po Sofiji il' sta vec.

Uglavnom,posle smo se svi rasturili (pred koncert Garve Digger-a i Sodom-a),ja sam slucajno naleteo na Marka ispred hale,dok su ova dvojca (Sarenac i Slayer) vec bili usli unutra.Pre koncerta onda beer drinking/brandy drinking,pa unutra.

 

Kad sam ja usao (nikako da se odvojim od flase,jebote :) ),Sodom su vec poceli da sviraju.Upao sam na kraj druge pesme (neka nova stvar,video sam da je masa relativnomirna jos;posle mi Sarenac rekao da su poceli sa Napalm In The Morning) i onda treca stvar - Outbreak Of Evil :rockdevil: Uh,kako su ljudi podivljali za tu stvar!Posle slede stari hitovi Sodomy & Lust,The Saw Is The Law,Witching Metal,Obssessed By Cruelty,Blasphemer,Agent Orange...plus neke novije stvari sto sam prepoznao (M-16 npr.).Remeber The Fallen Tom posvecuje DZordzu Busu Junior-u (??? ne znam zbog cega :blink: ),na cije ime by the way,publika glasno negoduje :):cool: Bila je i jedna obrada Motorhead-a,sad ne mogu da se setim dal' je bila Iron Fist ili Ace Of Spades...Al zato je na bis bila...naravno...Bombenhagel - apsolutni vrh njihovog nastupa te veceri :rockdevil:

Sto se tice mase - divljala je svo vreme!Musko/zensko/pijano/drogirano - udri,lomi,kidaj!Bas veselo :) Uspeo sam da se posle 3. pesme proguram u 2. red i tu sam ostao do kraja nastupa.Pored mene neka riba (u trash fazonu) koja svrsava na Toma (kad god pogleda negde u njenom pravcu ona,onako mala,skace,vristi i mase mu),al' ne da svoje mesto u drugom redu i brani ga,dok je iza mene bio neki mrtav-pijan Bugarin,koji vec vremenom poceo da mi spava na ledjima (!) :) Reko' samo da se ne izbljuje po meni,jebacu ga.Da ne spominjem koliko je muskih/zenskih osoba security izvadio iz mase za vreme Sodoma (pa na kraju i tog pijano-uspavanog iza mene :cool: ).

E da,moram da spomenem i to da su ljudi na koncertu posle svake,ali bukvalno posle svake jebene pesme skandirali "Sooooodom,Sooooodom!" uz aplauz i/ili lupanje nogama o pod.Tom Angelripper je to manje-vise hladno posmatrao,cak u pojedinim situacijama sa blago namrgodjenom facom (kao "Ajde da vas vidim kol'ko mozete da se derete"),al nisam primetio da se ijednom nasmejao ili tako nesto.Vidi se da mu je bilo drago,iako to nije pokazivao.Odlicno su ih prihvlatili Bugari to vece :da:

 

Posle Sodoma sam imao utisak da se malo ispraznila hala,jer su dosta njih otisli iz prvih redova (i bilo je manje guzve;nije bilo toliko cimanja k'o za Sodom),pa sam sad mogao da se ja 'zakacim' za ogradu :bigblue: Tu upoznajem jednog Bugara koji je poceo sa pricom (kad je cuo da sam iz Srbije),kao "Znas,mi smo dosta puta ratovali sa vama Srbima".Reko' jebote,al si nasao sta ces da mi pricas,pa nisam dosao na koncert ovamo da se svadjam sa nekim oko toga... :rolleyes: Al OK,na kraju je sve ispalo OK,pozvao me je na neki afer-party u klubu Maskata ("Maska") da drinkujemo,ali rek'o sam vec da nista nije islo po planu dok smo bili u Sofiji,pa nismo otisli na taj afterparty...

Uglavnom,krece neki intro,pa Ballad Of Hangman.Neke (novije) pesme je Chris najavio,pa sam cuo koje su (npr. Valhalla),starije sam znao od ranije naravno (Lionheart,The Last Supper,Headbanging Man,Knights Of The Cross,Silent Revolution,Excalibur i naravno Rebellion),dok su na bis odsvirali The Round Table,onda baladu Pray i kao poslednju Heavy Metal Breakdown :rockdevil:

Bilo je tokom njihovog nastupa i skandiranja "Digger,Digger!",ali...u odnosu na Sodom,rekao bih 'na misice'.I ne posle svake pesme.Kazem,masa je bila prilicno mirnija,pa sam uspeo i da u'vatim trzalice kad su bacali na kraju koncerta :pivopije:

 

E da,negde oko polovine nastupa Grave Digger-a sam primetio da su ovi iz Sodoma dosli pored satge-a (sa strane) i odatle posmatrali njihov nastup.Naravno,ovi sa press akreditacijama su iskoristili to da bi se slikali prvenstveno sa Tomom - ne znam dal' je covek odgledao jednu celu pesmu Grave Digger-a :)

 

 

I na kraju,moram priznati da,iako mi Grave Digger muzcki vise 'lezi' nego Sodom...Sodom su te veceri imali bolji nastup i bolju reakciju publike od njih.

 

 

Uglavno,bilo je to svakako veselo iskustvo gledati ta dva nemacka benda za isto vece :pivopije:

 

 

P.S. - o koncertu Kreatora sutradan u sledecem 'navratu' :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, ista lista Diggera kao u Zagrebu. Super što se moglo lakše disati na njihovom nastupu, meni u principu prija kad jedan tako jak bend ima malo fanova, koncert može opušteno da se prati. Sasvim je druga priča bila kad sam išao na Iced Earth - ono gužvanje i gušenje nije bilo lako preživeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ajao,ja skroz zaboravio na ovu temu...

 

 

Well,sta reci?

Jedan bend koji smo trebali da vidimo smo promasili (neki folk-pagan-metal valjda;zdrali smo rakiju napolju :pivopije: ),a jedan koji smo trebali da promasimo smo odgledali (Caliban) :(

 

Kreator jebao keve (naravno),a ostace upamcena scena pred Extreme Aggression :)

Krene Mile tu nesto da najavljuje pesmu (kao "Do you feel aggressive tonight?!",sve sa pravljenjem nekih 'evil-face'-ova :) ) i pocinju da sviraju,kad - posle 15-20 sekundi nestane zvuka!!! :) :) :) Jedino Ventor to nije odma' ukapirao,pa je nastavio da lupa bubnjeve jos neko vreme :)

 

Masa gleda sta je,Mile pizdi,odlaze sa stage-a,roudiji dotrcavaju,pregledaju redom kablove,ovo-ono...

 

Nista.Evo ih posle 10-ak minuta ponovo na stage-u.

Mile krene opet sa "Do you feel aggressive tonight?!Well,this is extreme aggression" i krenu oni opet tu pesmu.

Kad,posle nekih 30 sekundi - opet nestane zvuk,hahahaha!!! :):rockdevil:

Mile jebe sve po spisku tamo na stage-u,besan odlazi sa bine (k'o i ostatak benda),roudiji pomahnitali,gledaju svaki jebeni sraf na bini,sta ne valja... :) Masa negoduje,lete poneka plasticna casa...

 

OK,evo ih nazad na stage-u posle nekih 15-ak minuta.

Mile ustekuje gitaru i nesto dobacuje roudijima (cenim) "Jebacu vam mamu ako ni sad ne bude valjalo" :)

Na mikrofon prvo "One,two,one,two",pa gleda publiku i ovaj put bez najave pesme,samo "OK,let's try",krecu Extreme Aggression.U masi se skoro niko ne mrda,svi su u iscekivanju sta ce da bude,dal' ce opet da crkne nesto,pa da Mile dobije nervnislom :) Al' kad su vec stigli do refrena,tu se masa vec malo opustila,tako da se koncert normalno nastavio... :bigblue:

 

 

 

Svirali su inace stvari iz 80-ih i od 2000. pa nadalje,bez onih sranja iz 90-ih (jedino su Phobia-u svirali iz tog perioda) :rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...