Jump to content

Windows 7


ProgressiveR

Recommended Posts

pa pazi,stari kompujterasi kazu bekapuj i bekap bekapa.:-)

 

ne bi trebalo da ujebe ako brises samo tu c particiju na kojoj je bio xp i na nju instaliras nov sistem.jedino ako greskom pobrises sve ,a ako nisi siguran i prvi put radis bekapuj sve,za svaki slucaj.

Sta kaze taj clanak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

instaliraj Classic Shell. To ti je mali programcic koji vraca Start meni, da bude skoro isti kao pre. Nadji ga preko gugla. Za aktivaciju probaj ovo, to je aktivacija koristeci cmd.exe (koji moras da pokrenes 'run as admini'):

 

 

Moras da podesis vreme i datum i vremensku zonu, inace nece hteti, kao sto je i kod mene bio slucaj.

Meni je uspelo, i sad mi je aktiviran narednih 180 dana barem. Jos uvek nije uradjen Loader, to tek za koji mesec.

 

Probao,i nece.Nakon komande slmgr -ato izbaci error.Na koju vremensku zonu se treba podesiti?Mozda je do toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Испробао сам 8 данас. Невероватно је предобар и болесно пребрз ОС. Капирам да ћу је инсталирати у скорије време.

 

W8 je sasvim fin, ne znam cemu onoliki hejt

 

Inace zamerka mi je start menu koji ne postoji pa sam istalirao Stardock a druga stvar sto je previse povezan na net raznim nepotrebnim aplikacijama (vise je dobar za SAD nego za nase podrucje).

 

Naravno vecinu sam uklonio.

 

@Jare, Ako nisi probao vec probaj da kopiras nesto sa jedne lokacije na drugu i onda nadji jos nesto da kopiras......sve ce se spojiti u jedan prozorcic i moci ces da pauziras jedan dok se drugi ne zavrsi, Kul stvarcica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, то за старт мени је мало чудно, али колико сам укапирао, брзо се навикнеш. То са копирањем нисам пробао, али ако је тако, онда то може да буде веома корисна ствар.

 

Nesto sve vreme zaobilazim da ga instaliram... Isprobao na poslu, doduse na nesto slabijoj masini, koja sluzi samo za bekap podataka, nisam bio nesto impresioniran na prvi pogled. Jel primetna razlika u brzini, neki test, ovo ono?

 

Нисам никакве тестове покретао, али ево ти пример: Ворд се на осмици подигне у року од пола секунде, док на истој машини седмици треба доста више времена. И све је некако глатко урађено, буквално као да клизи, а разлика у брзини је и више него приметна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

to sam prvo i probao, ali ne radi ni sa jednim serialom koji sam nalazio na netu (za svaki kaze da je blokiran). zbog toga sam i trazio resenje u vidu proverenog aktivatora. :)

imam win8 build 9200 (nije pro, RT, enterprise, vec klot windows 8).

Edited by ^Suicide_Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Odavno.

 

Због посла или да будеш у току? Ја бих је бацио чисто да испратим, али не знам како ради, па би било лепо да напишеш нешто.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da budem u toku,zanimalo me kako funkcionise.I mogu reci da sam prezadovoljan,jer na kraju ispade da mi olaksava i posao.Meni licno mnogo bolje lezi.Start meni jeste skroz drugaciji,ali se jako brzo ulazi u fazon.Posto sam ja ljubitelj shorcut-ova na tasturi,ovo mi leglo fenomenalno.U start meniju sve mozes nabrzaka.Task manager je fantastican,procese prikazuje sjajno i samo upravljanje istima je mnogo lakse.Potrosnja rama je dosta manja.To sam primetio u programima koji mi trebaju poslovno.Ne znam koliko ce ti pomoci ovo sto cu napisati,ali recimo u isto vreme renderujem nesto u After Effectsu i pravim bilbord u Photoshopu CS6,a sa win7 bi mi ta dva procesa istovremeno sekla do jaja.One aplikacije u win8 ne koristim,ipak sam ja jos uvek pobornik desktop varijante,ali ovo malo sto sam cackao je skroz ok.Skype je recimo bas lepo odradjen.Ogromna vecina drajvera radi bez problema,isto tako i sve igre.

Sve u svemu,probaj.Meni licno je bas osvezenje i ne planiram vracati win7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...