Jump to content

AC/DC


Recommended Posts

pitao sam morica preko maila, oni ce raditi organizovan odlazak, karte ce morati odma da naplacuju, jer u tu arenu staje samo 12.000 ljudi. nije problem ni solo otici do peste, ali sto bi spavao u nekom hostelu do prepodnevnog voza, pa na kraju izadje ista racunica kao organizovan odlazak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva bre ljudi Budimpeshta, oni moraju doci ovde...strpite se josh malo...pored tolikih organizatora oni da ne dodju kod nas...mislim da je to nemoguce.

 

 

Biti će i ljetni dio turneje, koji bi trebao startati tamo negdje oko svibnja, pa se strpite malo :evotigana:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 Mar 2009 Budapest HU Papp László Budapest Sportarena 2008-10-15 October 15

Hehe,u toj dvorani su i Gansi svirali pre 2 ipo godine :bigblue:

 

 

Ono sto je isto tako lose je to sto sam video na netu za te Arene u Pragu, Milanu i Budimpesti i problem je sto su to sve, naravno, male dvorane (Prag cini mi se 11000, Milano - 18000, za Budimpestu ne pise).

.... jer u tu arenu staje samo 12.000 ljudi.

Mene secanje drzi da tu moze vise ljudi da stane :unsure:

Mada,nisam bas bio skroz trezan,pa ne mogu da tvrdim :)

 

 

Prosto ne mogu da verujem da su za celu istocnu Evropu odredili samo Prag, Milano i Budimpestu, iako ovamo nikad nesto i nisu zalazili. To je bre negde oko 50 000 ljudi, koliko moze da stane u te Arene, na nas par miliona :mrgreen:

 

Trebace :violent::violent::violent: za karte :)

prodaja karata za 5 koncerata u nemackoj je pocela u subotu u 11:00 sati i trajala je do 11:10

cisto da se vidi sta je popularan bend

Da,i ja sam nesto nacuo da je ovaj deo turneje rasprodat...

Al' ostaje jos drugi deo evropske turneje :bigblue:

(nadam se :unsure::) )

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali pazi 10 minuta, za 5 koncerata, ni jedan nije bez 20.000 ljudi...

maideni razvlace prodaju karata na nekoliko meseci...

 

a sto se tice drugog dela, imam nezvanicnu informaciju da ce svirati na wakenu... sad dace bog da to nije tacno, jer mi se ne ide na wacken...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto je jos gore? mislis da ce svi koji nisu dobili u nemackoj probati cekati da se otvore biletarnice u madjarskoj?

 

Da se ponovim od pre neki post -> To je negde oko 50 000 ljudi, koliko moze da stane u te tri Arene, na nas par miliona (iz istocne Evrope).

 

Racunaj tu i ostale delove Evrope (EU) i pogodnosti putovanja bez granica pa kad se nekom Portugalcu cefne da vidi Budimpestu i AC/DC :bigblue: bice cupavo.

 

 

 

Sad nadjoh na http://www.muzika.hr/default.aspx?id=17793 info (vest objavljena u subotu)

 

Napominjemo da to nisu svi predviđeni europski datumi, s obzirom da se uskoro očekuje potvrda još nekih.

 

 

 

Postoje dva razloga zbog kojih se nadam jos nekom datumu:

 

- karte za Budimpestu se prodaju od 15 okt a kod nas nije bilo nikakvih objava, naznaka i "reklama" za koncert u smislu -> ljudi spremite se, karte su u prodaji, ili tako nesto...

 

- i druga stvar -> dugo leto (2009) je ispred nas. Ne verujem da ce odraditi 12 koncerata (zimsko-prolecni period) i reci ok, sad idemo u Aziju na 7-8 meseci, pa onda u AUS i Juzna Amerika od oktobra novembra (kad je kod njih leto) i tamo raditi turneju 8-9 meseci (receno je da ce turneja trajati oko 18 meseci - a to je do maja 2010)

 

 

EDIT: Upravo sam nasao na njihovom fan sajtu - http://www.ac-dc.net/tour1/index.html

31 Mar. 09 Barcelona, Spa (Palau Sant Jordi) 55/60 €

2 Apr. 09 Madrid, Spa (Palacio de los Deportes) 55/60 €

 

More dates to be announced.

 

 

 

Pogledati i kakva je bila njihova turneja SUL 200 - 2001 -> http://www.ac-dc.net/tour1/index.html

 

Hm, poceo sam mnogo da filoziofiram :mrgreen::givemebeer: i odjavljujem se

Edited by aldj011

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, ne znam koliko je to primenljivo na koncert u Budimpesti, ali za americke datume je bez clanstva u acdc.com fan clubu kupovina karata bila pakao.

Ako imate kreditnu karticu, kinte i ne zelite da propustite koncert savetujem da se uclanite u fanclub ($40, znam da je pljacka i da je debilno ali je to jedini nacin da budete sigurni da cete kupiti kartu), i onda dobijte kod s kojime mozete kupiti kartu online bez da se "takmicite" s ostalim smrtnicima. Ako ne iskoristite kod, mozete otkazati clanstvo i refundiraju pare.

 

Za koncert u LAu smo moj ortak i ja paralelno pokusavali da kupimo karte online, istog minuta kada su pustene u prodaju. Ja sam imao taj kod on nije, ja sam uspeo da kupim kartu on nista...

 

Ali realno... valjda ce biti i drugi deo evropske turneje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, pisac teksta se dvoumi da li ce doci 21 marta ili na leto :) tako da cemo ih mozda videti i dva puta :) .

Usput koncert ce verovatno biti odrzan u Areni, ali ako ne bude termina mozda ce ga preaciti u Dom sindikata

 

U svakom slucaju cucemo svih 11 pesama :)

 

:evotigana:

Edited by aldj011

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što pišu novinari kod vas to nema nigdje na svijetu. Obično je praksa da novinari pišu kada se POTVRDI neki koncert s datumom i mjestom.

 

Uglavnom, drugi dio turneje počinje u svibnju. Imaju ponuda od strane više organizatora posebno za Hrvatsku i posebno za Srbiju. Pitanje je samo do koje visine će ići licitacija. Beograd je, navodno, vrlo moguć, no ja ne bih ovdje želio špekulirati o koncertima u Srbiji, jer još nije objavljena nova turneja. Pregovori su u tijeku i to je činjenica, pa kaako bude. Živi bili pa (ih) vidjeli :evotigana:

Edited by Pavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosirena lista, 21 otpada jer su i tad u Milanu.

 

 

 

17 Mar 2009 Prague CZ O2 Arena 2008-10-16 October 15

 

19 Mar 2009 Milan IT Datch Forum Sold Out Get Tickets

 

21 Mar 2009 Milan IT Datch Forum Buy Tickets Get Tickets

 

23 Mar 2009 Budapest HU Papp László Budapest Sportarena 2008-10-15 October 15

 

25 Mar 2009 Frankfurt DE Festhalle Sold Out SOLD OUT

 

27 Mar 2009 Munich DE Olympiahalle Sold Out SOLD OUT

 

29 Mar 2009 Zurich CH Hallenstadion 2008-10-16 October 16

 

31 Mar 2009 Barcelona ES Sant Jordi 2008-10-21 October 21

 

02 Apr 2009 Madrid ES Palacio de los Deportes 2008-10-21 October 21

 

14 Apr 2009 London GB O2 Arena 2008-10-17 October 17

 

18 Apr 2009 Dublin IE O2 Arena 2008-10-17 October 17

 

21 Apr 2009 Manchester GB MEN 2008-10-17 October 17

 

23 Apr 2009 Birmingham GB NEC 2008-10-17 October 17

 

 

 

EDIT: @Pavao -> po ovom dopunjenom spisku pauze nema :mrgreen:

Edited by aldj011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosirena lista, 21 otpada jer su i tad u Milanu.

 

 

 

17 Mar 2009 Prague CZ O2 Arena 2008-10-16 October 15

 

19 Mar 2009 Milan IT Datch Forum Sold Out Get Tickets

 

21 Mar 2009 Milan IT Datch Forum Buy Tickets Get Tickets

 

23 Mar 2009 Budapest HU Papp László Budapest Sportarena 2008-10-15 October 15

 

25 Mar 2009 Frankfurt DE Festhalle Sold Out SOLD OUT

 

27 Mar 2009 Munich DE Olympiahalle Sold Out SOLD OUT

 

29 Mar 2009 Zurich CH Hallenstadion 2008-10-16 October 16

 

31 Mar 2009 Barcelona ES Sant Jordi 2008-10-21 October 21

 

02 Apr 2009 Madrid ES Palacio de los Deportes 2008-10-21 October 21

 

14 Apr 2009 London GB O2 Arena 2008-10-17 October 17

 

18 Apr 2009 Dublin IE O2 Arena 2008-10-17 October 17

 

21 Apr 2009 Manchester GB MEN 2008-10-17 October 17

 

23 Apr 2009 Birmingham GB NEC 2008-10-17 October 17

 

 

 

EDIT: @Pavao -> po ovom dopunjenom spisku pauze nema :mrgreen:

 

Ja sam u svom postu spomenuo svibanj, dakle 5. mjesec, a ne april, tj travanj - 4. mjesec.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u svom postu spomenuo svibanj, dakle 5. mjesec, a ne april, tj travanj - 4. mjesec.

 

Znam sta si napisao (i znam da je svibanj - 5 mesec - maj), nego sam se nasalio da drugog dela turneje nece biti, odnosno nece poceti u svibnju/maju jer pauze izmedju marta (3 mesec/ozujak) i maja (5 mesec/svibanj) nema, jer su zakazani koncerti i u aprilu (4 mesec/travanj) sto i nije tako lose :mrgreen:

 

Nadam se da smo se sad razumeli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve jedno, da li ZG ili BG otici cemo, mada BG je blizi :D

 

 

Po mojim podacima Beograd je vrlo izvjestan, no svejedno treba sačekati službene potvrde. Dok su u tijeku pregovori moguće je i da se odustane, tako da...

 

 

Uglavnom, teško da će bilo koji organizator odustati lako od mogućnosti da radi Ac-dc. Naprosto zato jer će mu koncert biti sasvim isplativ i da zaradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...