Jump to content

AC/DC


Recommended Posts

Koji vokal - (prvi pjevac) Bon Scott ili (drugi i sadasnji) Brian Johnson?!

 

Bon Scott je snimio klasike "Highway to Hell" (istoimeni album je omiljeni album Blaze-a Bayley-a), "TNT", "Let There be Rock", "Dirty Deeds Done Dirt Cheap", "Rock 'n' Roll Damnation", "Jailbreak", "Whole Lotta Rosie"...

 

Brian Johnson (nekadasnji frontmen grupe

"Geordie") je ispjevao legendarne stvarcice: "Back in Black" (istoimeni album spada u deset najprodavanijih (a i najboljih) albuma), "Who Made Who", "Heatseeker", "Razor's Edge", "Money Talks", "You Shook me all Night Long", "It's Long Way to the Top", "Ballbreaker", "Risingpower", "Hail Caesar"...

 

Preslusaj ih jos jednom!!! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si Thunderstruck, najbolju stvar koju su ikada uradili (a naravno Brian je otpevao). A da li ste znali da njihov prvi pevac nije bio Scott, vec Dave Evans. On je snimio samo "Can i sit next to you girl" i "Rockin' in the Parlour". Njihov poslednji album je jedan od najgorih. Jedine pesme koje su vredne pomene su Stiff upper lip, Safe in N. Y. C., Satellite Blues & House of jazz ... mozda i Can't stop rock n' roll icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, zaboravio sam da dodam : Ac/Dc je najbolji rock bend koji je ikada postojao icon_cool.gif Samo mi se cini da su braca Young pomalo ispala iz forme, sto se vidi na njihovom poslednjem albumu ... sve pesme lice jedna na drugu, tekstovi su ocajni etc. icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Meni se iskreno svidja kako je Brian prepevao Scottove vokale (covek je rodjen za Black metal icon_smile.gif ), Jos od davnina moj cale ih je slusao, i stvarno su impozantni! I jesu najbolji (morao sam to da kazem icon_biggrin.gif )

 

Inace da cujem reakcije, sta mislite kako su DLM obradili Let There Be Rock!?

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

C, c, c ... Koju si glupost odvalio, Will-O'-The-Wisp !!! Brian nije otpevao pesmu It's a long way to the top !! To je pesma sa njihovog prvog albuma, pa je logicno da je to Bon otpevao !!! U ostalom, u pesmi se cuju gajde koje je Bon svirao ... Za takvog "poznavaoca" grupe AC/DC ovo je bila velika greska !!! icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Mozda nisu najbolji ali jedan od najboljih sigurno!

 

Well you can stick your nine to five livin'

And your collar and your tie

And stick your moral standards

'Cause it's all a dirty lie

You can stick your golden handshake

And you can stick your silly rules

And all the other shit

That they teach to kids in school

('Cause I ain't no fool)

 

I'm gonna be a rock n' roll singer

I'm gonna be a rock n' roll star!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

AC/DC su fenomenalni!!! na mojoj listi su medju top 3, pored legenda tipa deepa, hendrixa, zeppelinam, sabatha...

slazem se sa vama da je poslednji album nesto losiji ali ima relativno dobrih pesama koje nikako nesmeju biti zaboravljene :!:

:?: i jedno pitanje za kraj: Da li se u skorije vreme pojavio neki Rock bend koji moze ozbiljnije da zadrma presto koje (po meni) zasluzeno zauzimaju gore pomenuti izvodjaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:?: i jedno pitanje za kraj: Da li se u skorije vreme pojavio neki Rock bend koji moze ozbiljnije da zadrma presto koje (po meni) zasluzeno zauzimaju gore pomenuti izvodjaci?

 

Nema sanse! AC/DC su jedni jedini! A kad se rode novi Angus i Brian . . . tad mozda, ali tesko!

 

Stverno su najveci hard rock bend ikad!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Hm, bas gledam, ima AC/DC topic otvoren na jos par mjesta al' sam se odlucio ovdje prozborim - i evo pitanja: koji su vam omiljeni albumi - moj izbor su Powerage (i Let There Be Rock, ali jebiga, onaj sam prvi naveo) sto se tice Bon Scotta, i Ballbreaker iz Brianovog perioda. Sta ostali misle?

Bajdvej, bubanj na "Safe In New York City" je esencija, najbolje sviranje bubnja ikad. Sjecam se da sam po nabavljanju SUL tu sam stvar slusao po 5-6 puta zaredom ne vjerujuci da je odsvirao bez ijednog prelaza. Sta da kazem, moji snovi su se ostvarili (mislim, cuo sam ono sviranje bubnja koje sam htio cuti citavog zivota - die, Nicko McBrain, die)...

Inace, Back In Black je 5. najprodavaniji album svih vremena, a kako su AC/DC nedavno presli u Sony/Epic (reizdanja pocinju u februaru ove godine) i to bi se moglo promijeniti...

Za pocetak toliko...

I da, sta mislite o AC/DC obradama i tribute albumima, i koje biste izdvojili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sumnjam da ce i ovo vratiti zivot ovom topicu, al' moram pokusati:

user posted image

 

 

Slijedi naravno odgovarajuci tekst komentar nekog lika sa Elektra AC/DC foruma:

 

Did anyone check out the latest cover of Rolling Stone?

Shania Twain is on there , sporting a very short and nicely hugging AC/DC "For Those About to Rock (We Salute You)" T-shirt.

Of course we all know about her being married to Mutt Lange and all.

But I just thought this was another great thing for the band. It's not so much that they get a defacto Rolling Stone cover, but, well . . .

 

HOT CHICKS IN AC/DC T-SHIRTS! YOU CAN'T BEAT IT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...