Jump to content

Enforcer


Grobodan

Recommended Posts

Motorhead nije heavy,veze sa tim nema,nikakvih dodirnih tacaka ni sa jednim navedenim bendom.Ne lupetaj.A od svih navedenih mi je prvi Enforcer bolji,i to neuporedivo.Kakav jebeni Pokolgep,ne blamiraj se jebote.

Sa ovakvom muzikom,pre 25 godina,uradili bi posao.Mozda sam ja malo preterao sa recju "rsum",ali nezapazeni ne bi ostali sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokolgep=DALEKO od cistokrvnog Heavy Metal zvuka o kome ovde diskutujemo i daleko od klase koja je sada ENFORCER,to sto su old school ne znaci da prave bolje heavy metal muziku.Posle ova 3 albuma Enforcer-a uverili smo se da su ovi momci iznad dobrog dela bendova iz osamdesetih koji su u to vreme dzaba struju trosili.Ako mi neko kaze da su Tygers of Pan Tang bolji bend of Enforcer-a onda stvarno ne vredi diskutovati vise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno nisi slušao Pokolgep.

 

Što se tiče poređenja Enforcer-a sa bendovima 80-tih, uzmi u obzir da su u međuvremenu sviračke fore uznapredovale. Da su bili rođeni u ono vreme, ne bi sigurno ovako cepali. Tad još nije bilo Malmsteen-a i drugih šredera od kojih današnji klinci uče, to je ono što deli Enforcer od Tygers of Pan Tang.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno nisi slušao Pokolgep.

 

Što se tiče poređenja Enforcer-a sa bendovima 80-tih, uzmi u obzir da su u međuvremenu sviračke fore uznapredovale. Da su bili rođeni u ono vreme, ne bi sigurno ovako cepali. Tad još nije bilo Malmsteen-a i drugih šredera od kojih današnji klinci uče, to je ono što deli Enforcer od Tygers of Pan Tang.

Ono sto je jedino bitno jeste da su Enforcer napravili daleko kvalitetnije i bolje albume od pomenutog Tygers OF Pan Tang-a i to se jedino racuna,zabole me kurac za ovo ili ono vreme.Albumcina je albumcina sad ili nekad,smece je smece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стварно не капирам која је фора са тим Поколгепом. Просек бенд у најбољем случају.

 

Fora je u tome sto se sacica ljudi lozi na njih jer pevaju na madjarskom,i to im egzoticno.Realno.Kurac od benda,prosek najobicniji...takvih na zapadu imas na svakom cosku.

 

Što se tiče poređenja Enforcer-a sa bendovima 80-tih, uzmi u obzir da su u međuvremenu sviračke fore uznapredovale. Da su bili rođeni u ono vreme, ne bi sigurno ovako cepali. Tad još nije bilo Malmsteen-a i drugih šredera od kojih današnji klinci uče, to je ono što deli Enforcer od Tygers of Pan Tang.

 

Ajde bre Trep,nemoj zajebavati.Kakve sviracke fore,kakvi bakraci.Pa Enforcer je old skul do srzi,zvuce kao da su ispali bukvalno iz 1981.Nista posebno nema u njihovom sviranju,mislim naravno na kompleksnost.Jednostavno je stvar u tome sto su im pesme sjajne,i to je cela poenta.U potpunosti se slazem sa Bobanom Bicepsom manijakom sa Limana,oni su doktori nauka za Tygers,Angel Witch,Hell,Blitzkrieg...i slicne kultne bendove.Nema to nikakve veze sa tehnickom izvedbom,vec kvalitetom pesama.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u tome sto se sacica ljudi lozi na njih jer pevaju na madjarskom,i to im egzoticno.Realno.Kurac od benda,prosek najobicniji...takvih na zapadu imas na svakom cosku.

 

Ne bih baš rekao da ima na svakom ćošku, a slušao sam jako puno manje ili više poznatih heavy bendova koji pevaju na engleskom. Uopšte nije fora u jeziku, već upravo u muzici, inače bih i druge mađarske bendove slušao intenzivnije. Ne bih rekao ni da se baš šačica ljudi loži na njih, bend je dosta poznat i izvan Mađarske, štaviše jedan od najpoznatijih heavy bendova koji ne peva na engleskom. Nisu ih HammerFall bezveze obradili, oni su barem uvek znali dobro da odaberu koga će obrađivati.

 

No, slažem se da nije lako porediti Enforcer i Pokolgep, jer su u pitanju različiti tipovi heavy metala. Kao Maidene i Judase da porediš otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u tome sto se sacica ljudi lozi na njih jer pevaju na madjarskom,i to im egzoticno.Realno.Kurac od benda,prosek najobicniji...takvih na zapadu imas na svakom cosku.

Ja se ne ložim na Pokolgep samo zato što pevaju na mađarskom, već što su super bend i sviđa mi se njihiva muzika. E sad to što pevaju na mađarskom i to što se meni taj jezik veoma sviđa je druga priča.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar smo tandem u hax-u,koga boli kurac za metal.

 

@Tigar

Ma ok je to,tebi se oni dopadaju i slusas ih.Tvoj ukus,tvoja stvar.Samo treba biti realan,i ja volim Exumer pa ne idem okolo i pricam kako su bolji od Megadeth-a.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih baš rekao da ima na svakom ćošku, a slušao sam jako puno manje ili više poznatih heavy bendova koji pevaju na engleskom. Uopšte nije fora u jeziku, već upravo u muzici, inače bih i druge mađarske bendove slušao intenzivnije. Ne bih rekao ni da se baš šačica ljudi loži na njih, bend je dosta poznat i izvan Mađarske, štaviše jedan od najpoznatijih heavy bendova koji ne peva na engleskom. Nisu ih HammerFall bezveze obradili, oni su barem uvek znali dobro da odaberu koga će obrađivati.

 

No, slažem se da nije lako porediti Enforcer i Pokolgep, jer su u pitanju različiti tipovi heavy metala. Kao Maidene i Judase da porediš otprilike.

 

Slusao sam i ja,i bas zbog toga govorim da je Pokolgep prosek.A ovo za obradjivanje od strane HammerFall-a...pa jebote,zar cemo po tome odredjivati kvalitet nekoga benda?Znaci,ako Maideni obrade DJ Krmka,to nesto govori o njegovoj muzici?Nemoj zajebavati.

 

Ja nisam nigde napisao da su bolji od Iron Maiden-a, Judas Priest-a ili Enforcer-a.

 

Nije se to odnosilo konkretno na tebe,vec na pricu u globalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bre Trep,nemoj zajebavati.Kakve sviracke fore,kakvi bakraci.Pa Enforcer je old skul do srzi,zvuce kao da su ispali bukvalno iz 1981.Nista posebno nema u njihovom sviranju,mislim naravno na kompleksnost.Jednostavno je stvar u tome sto su im pesme sjajne,i to je cela poenta.U potpunosti se slazem sa Bobanom Bicepsom manijakom sa Limana,oni su doktori nauka za Tygers,Angel Witch,Hell,Blitzkrieg...i slicne kultne bendove.Nema to nikakve veze sa tehnickom izvedbom,vec kvalitetom pesama.

 

Pa dobro, slažem se donekle. Samo sam primetio sam da Enforcer svira NWOBHM na steroidima, u fazonu - hoćemo po kompozicijama i produkciji da zvučimo kao da je 1981, ali ćemo da razvalimo gitare da se vidi da umemo da sviramo bolje nego što su oni tada. Od ovih bendova što si nabrojao uglavnom jesu bolji (mada je meni prvi Angel Witch ipak neprevaziđeni NWOBHM album), ali već sa Demon, Satan, Grim Reaper ili Cloven Hoof konkurencija postaje znatno jača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je bitno kakav hevi Enforcer svira u poredjenju sa drugim bendovima dok god njihovi albumi objasnjavaju?

 

Pa nije bitno, samo kažem da se ne slažem s tim da objašnjavaju više nego Kingov Puppet Master ili poslednja dva Accept-a. A da su dobri, jesu, samo što mi Katana i dalje ostaje omiljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Enforcera sam slusao prvi album, otprilike u periodu kad se pojavio, sjecam se da ih je neki lik na ovom forumu preporucio kao mlade nade, jer ih je gledao uzivo na nekom festivalu vani. Taj album meni nije bio nista specijalno, pa sam njihov drugi album propustio. Vidim da dobro nahvaliste ovogodisnji album, pa cu mu dati sansu narednih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican novi album, nema sta, Enforcer. Semenke u sonicnom obliku. Iako sam protiv previse retroa u metalu, ipak mi strahovito strasno prija ovako neki NWOBHMasti metal da ima i danas da se nadje, i to ovako dobro odradjen.

 

Ja sam suprotno od lemmya, drugi album mi je bog, majka, otac i ujka, a prvi (samo) sasvim solidan. Ovaj mu dodje negde izmedju, tj. malo bolji od prvog.

 

Za izdvojiti: Death Rides this Night, Mesmerized By Fire, Take Me Out Of This Nightmare, Sacrificed.

 

I da naglasim da bih "Take Me Out Of This Nightmare" izveo na veceru kol'ko je ubava i k'o stvorena za ponovno obrtanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...