Jump to content

Enforcer


Grobodan

Recommended Posts

Ne znam bas da li bih rekao da je mish mash ali kao da mi izbor obrade ukazuje na pravac koji su izabrali ovim albumom, sto mi je iskreno cudno imajuci u vidu izjave iz ovog intervjua

http://www.bardomethodology.com/articles/2017/08/24/enforcer-interview/

Kao da su se naslusali nekih opskurnih glammy HM kultova od kojekude pa resili da naprave takav album, u paru sa satanskim lirikama za koje kapiram da su namerno ubacene da naprave protivtezu muzici. That being said, najzabavnija pesma mi je Thunder and hell - totalno speed metal ludilo, dokazuje da jos imaju to u sebi ali eto, izgleda da ne zele.

Iskreno nisam ocekivao ovakav album ali ne mogu reci da ga se nisam naslusao i napevusio, ali opet... zbunjen sam :haha: videcemo kako ce to da vozi uzivo, bas me zanima sta ce da biraju s albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super obrada. Bezveze je što trpaju po sajtovima to "čija je verzija bolja". Original je original, i svakako je reč o jednoj od najboljih HM pesama svih vremena sa ovih prostora. Ali dobro ga je Enforcer uradio, u svom stilu, a opet nisu mnogo odstupili od originala, odnosno skoro nikako.

Inače, nije to prvi put da strani bend obradi Divlje Jagode, samo je prošlo poprilično nezapaženo ovo - Čarobnjaci vrlo dobro odrađeni (dve verzije, na engleskom i na, štagod, srpsko-hrvatskom):


 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni je onih par singlova pod imenom Terminal bilo super i ne bih imao ništa protiv da su par stvari sa novog albuma još malo preuredili ili ostavili sa sirovijom produkcijom, ubacili tekstove na nekom nepostojećem slovenskom jeziku i napravili od njih novi singl ili EP, umjesto da ih stave na album. :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/29/2019 at 2:39 AM, Runner said:

Meni je onih par singlova pod imenom Terminal bilo super i ne bih imao ništa protiv da su par stvari sa novog albuma još malo preuredili ili ostavili sa sirovijom produkcijom, ubacili tekstove na nekom nepostojećem slovenskom jeziku i napravili od njih novi singl ili EP, umjesto da ih stave na album. :)  

Da ispravim samog sebe, "Regrets" je već ranije izašla kao "Zadnji izlet" na Terminalovom trećem singlu. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Fenomenalan mi ovaj novi live. U nedostatku nekih dobrih heavy noviteta, legao kao dupe na metalnu nošu.

Na krilima lajva sam odlučio i da se vratim na Zenith malo. Mislim da mi je bolji sad nego kad je izašao, valjda i što sam sad znao šta da očekujem, ali još uvek sam pri stavu da je previše razbacan i više je skupina pesama nego album. "Ode to Death" mi je npr. baš kul stvar, ali ogromno odstupanje od onih singlića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Official video for ENFORCER's new single 'Coming Alive', taken from the upcoming alum Nostalgia out May 5th.

Olof Wikstrand comments: "We’re super happy to announce the first new music in four years! Heavy metal is ‘Coming Alive’. After the experimental ‘Zenith’ we feel securely back to our roots again with another uncompromising heavy metal album for the masses. ‘Nostalgia’ is a heavy metal trip of 13 aggressive heavy metal anthems. It’s recorded and mixed in analogue fashion in Hvergelmer Studios, Arvika and produced yet again by the band and with some help from long time producer Rikard Löfgren. The artwork is made by the insanely talented Adam Burke."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Novi album sasvim dobar narocito su solaze sjajne ali poput proslog na vise numera preterana secerna oblanda

Mislim da su dosta slusali pretty maids scorpions krokus pa I hammerfall i riot tokom pripreme albuma

Najbolje stvari kiss of death white lights crossfire coming alive 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uredan album, ništa epohalno, ali return to form, ima iritacija, ima hitova. Ovo mi čak zvuči kao nešto što bi logično išlo pre Zenitha.

No, mora se priznati da im je diskografijski zenit (mehe he he) niz Diamonds-Fire-Beyond sad već solidna prošlost. A nešto mi ne deluju kao tip benda koji će odjednom neki Painkiller da izvuče iz vedra neba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...