Jump to content

Snimanje albuma: šta, gde i koliko?


METAL Man

Recommended Posts

Prosao sam i kroz tu skolu i shvatio da ne pije vodu,barem u mom slucaju a verovatno problem lezi i u producentima u Srbiji.Kao sto sam rekao i ranije,mislim da ne treba mesati babe i zabe odnosno producentski rad sa vise zanrova. Treba se fokusirati na jedan,dva koji imaju dodirnih tacaka i raditi na tome. U prilog ide i to kakvu muziku producent preferira da slusa inace.U Srbiji gotovo velika vecina producenata radi na svim zanrovskim poljima uvek i mislim da je tu glavna boljka snimanja kod nas.Otuda mislim i da nema leba od toga da ti doneses disk i da kazes,e u ovom smeru zelimo da nam se krece produkcija jer mislimo da zvucimo iole slicno itd itd. Svakako da ce svaki producent na kraju da unese nesto svoje u taj snimak,nece se truditi da iskopira nesto u milimetar (u tome nije ni car produciranja) ali kod nas su producenti jednostavno nekompetentni i nepodobni za neke stvari...
Čitam i ne kapiram te tačno na šta misliš. Ako si odabrao da radiš sa nekim pretpostavlja se da imaš dovoljno poverenja u to da on može da uradi ono što želiš. Ali postoji velika razlika između toga da gađaš tip zvuka A i tip zvuka B. Lakše mi je da ako moram nekome da smiksam nešto taj donese neki uzorak i kaže "Ovo ja volim", nego da ja nagađam. To jest to o čemu pričaš da kod nas stručno osoblje ne poznaje HM materiju, kakve to veze uopšte ima sa time da li je korisno poneti par diskova radi orijentacije? Evo odmah u startu postoji razlog: Radiš na slušanju na kome ne slušaš muziku inače. Kako ćeš ti kao muzičar znati da li je ono što se snima ono što želiš ako ne puštaš stalno nešto u pauzama što ti je uvetu poznato kao reality check?

 

To sve mozda ima smisla ako ti dodjes kod nekog producenta koji iskljucivo radi rock i metal bendova i dobro obavlja taj posao i dones mu cd i kazes e matori poslusaj ovo,bend je razmisljao o ovako nekom tipu produkcije.
Moj prijatelj koji nam je miksao album definitivno ne miksa metal po ceo dan. Možda sam naravno ja bio tu da utičem na ceo proces, ali ne znam zašto si i na osnovu čega toliko tvrd po tom pitanju, naravno da neko može ako se potrudi i ima motiv. Kad bi platio ozbiljne pare Habića i ako bi mu se dopale pesme smiksao bi ti on metal album, nema frke.

 

Covek ce odmah skapirati o cemu se radi,znace sta hoces i ostalo jer je vec radio ranije pak nesto slicno i jednostavno se razume u tu materiju jer i sam mozda slusa takve bendove ali sa druge strane ja ne znam nijednog producenta u Srbiji za kog mogu da kazem tako nesto.Ko zna za nekog neka bude ljubazan pa neka podeli to sa nama ovde.

E sad, pazi "Producent" je već zajebano kao figura. Mi uopšte u muzici imamo jako malo producenata koji bi mogli poneti to ime, samo nekoliko ljudi. Onda je bezveze žaliti se što nema HM producenata - nema uopšte bilo kakvih. Vlasnici studija i snimatelji se ne računaju u producente.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dusan S

 

Mislim da smo se uglavnom razumeli,moj zakljucak je da u Srbiji ne postoji dobar producent koji ti za ok kintu moze napraviti dobar snimak.A kao sto rekoh ne vidim poentu da ti nekome nesto objasnjavas i donosis mu cd ako taj neko ne zna i ne ume to da ti odradi i pritom se ne bavi iskljucivo produkcijom zeljenog zanra...u prevedenom NE TREBA ulaziti ni u jedan studio u Srbiji vec kao sto rekoh treba pokusati raditi odvojeno sve stvari,ako treba promeniti vise ljudi i studija da bi na kraju ceo snimak licio na nesto.A kada vec pominjes trud i motiv ljudi u Srbiji ja licno ne verujem u to,barem ne jos za sada jer me niko jos nije dovoljno razuverio svojim snimcima

Da dodam jos da jedino sto kod nas moze donekle da prodje a da zadovolji neki minimalni zapadni standard jeste moderna metal produkcija metalcore/death bendova.Ali ona sama po sebi je i vise nego genericna i svi ti bendovi medjusobno zvuce jako slicno i gaje maltene identican zvuk tako da nema tu mnogo vrdanja....

Ja ne znam srpski rock/pop/metal (ostali zanrovi od navedenih) sa produkcijom na svetskom nivou

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da te dobro razumem. Hoćeš da kažeš da je sasvim lepo i ok zajebati nekog ko se mučio i radio oko tvog snimka i ne dati mu novčanu nagradu za njegov rad (iako možda uopšte nije do njega što ti završni snimak ne valja)??? :confused:

 

Naravno da treba platiti, a ako se mučio, jbg. takav je posao, ali ne treba mu davati slobodu da radi šta hoće samo zbog toga što ti je dao studio za, lupam, 1000€ 10 dana, od 9 do 5, i uradio fantastičan posao snimivši sve instrumente jasno i glasno, i poslednja dva dana proveo u miksovanju na svoj način sjebavši sve ono što je dobro uradio, a pride je rough miks narezao na nekoliko cedeja, obrisao sa svog ADAT-a sve kanale jer mu trebaju za sledeći posao i ne dolazi u obzir da mu recimo tražiš da od te cifre odbije recimo 200€ jer nisi zadovoljan snimkom, ne dopada ti se miks i hoćeš da ga radiš na drugom mestu.

 

Prvi put čujem. Odakle ti to? Nije nikakav problem otići u neki studio i reći da hoćeš da uradiš samo Tracking kod njih. Snimati na jednom a miksati na drugom mestu je česta i normalna praksa.

 

Meni bi potpuno normalo izgledala situacija kada bi po završetku snimanja lepo dobio sve onako kako je snimljeno po kanalima, na cedeju devedeu, hard disku kako god, bez potrebe da tako nešto tražiš, do sada niko to nije ni pomenuo dok nismo izričito i nekoliko puta napomenuli i jedva dobili, onda da ti taj ko je snimao napravi miks, ali ako ti se ne svidi da nemaš obavezu da mu platiš, na primer uradi ti dve od 11 pesama po tvom izboru, ti se odlučiš da ga angažuješ a on sledećih devet uradi skroz naopako i ni blizu probne dve.

 

Imam utisak da imaš neko loše iskustvo iz nekog malog studija, tipa, neko uložio malo kinte u osnovne stvari i ima studio pa snima za sitnu kintu. Generalno, era budaletina koje teraju po svome dok ti miksaju se počela završavati kada se počelo sa privatnim varijantama, nisi dobio od PGP-a peticu pa da te sad tonac ili "producent" maltretiraju. Imao sam iskustva da neko nije u stanju da uradi ono što se traži od njega pa zabašuruje to nekim pametovanjem, ali baš da ne jebe i tera po svom...

 

Definitivno je to u pitanju, mada bilo je takvih situacija i u većim studijima (da ne pričam sada u kojim, ako te zanima poslaću ti PP), ali realno metal bendovi ovde i ne mogu sebi priuštiti skup i veliki studio, tako da ih čekaju ovakve a možda i još gore situacije.

 

Dogovoriš na pesmu ili na ceo materijal a ne na sat.

 

Tako je i prošlo moje poslednje studijsko snimanje, za nekih pet-šest sati sam snimio osam pesama, i opet je bilo gledanja na sat, i upadanja drugima u termin jer je tonac kasnio, nije pripremio mikser za nas, morao da jede, blabla...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala se rasprichaste! ;)

 

LM, slazem se da nema smisla nositi CD-ove liku koji ne zna takvu muziku! ali, u tom se sloochaju postavlja pitanje ispravnosti odluke da se uopste snima na takvom mestu/kod takvog lika... sa druge strane, valja poneti te CD-ove i zbog sebe a i zbog onoga ko radi...

 

 

@Dutja... ne bih vise navlacio pricu na All in one, tebi je bzvz, meni ne i tako to... :D

 

Btw. u potpunosti se slazem sa pricom o govno produkciji evropskog metala i masnoj amerikanskoj produkcji... mada, koliko su meni poznate cene studija tamo i 'vamo... uglavnom, i odnos je taj!

 

 

Ova prica sa nosenjem CD-ova... OK su CD-ovi, ali, mozda je bolje da bend zna sta hoce od zvuka... evo ja sam pred snim,anje pokusavao da nagovorim druzinu da se dogovorimo sta hocemo... niti je njima jasno o cemu se tu pricha niti su imali ideju da to rade... tako da je sve ostalo na SNIMATELJU (da, slazem se sa Dutjom da JAKO mali broj ljoody ovde ima "pravo" da ponese tu laskavu titulu - producent!)... Meni je vaznije da su instrumenti postavljeni kako sam/smo zamislili nego da zvoocheemo kao XYZ bend, to bi bila sustina... :D

 

mislim da su producen i studiJo samo usluge... nema ovde ni potreba za neklim OZBINJNIM studiJom... kada metal bendovi budu prodavali preko 1000 komada CD-a, mozda ce i imati smisla, do tada i ovako je OK... :D

 

:pivopije:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zombi O kom bendu/albumu je rech...?!

 

 

 

mozda je malo nekorektno ovo ovde postaviti, ali polazim od toga da mi je pre svega stalo do misljenja upucenih!

LM, vracajuci se temi sa pocetka... i sam sam dugo biJo protivnik kucnih varijanti. Promeni sam misljenje kada sam skontao sta je sve snimao u Home/Project studio varijanti... :D Mislim da je danas demo i vise nego upucen na kucnu varijantu...

za album je vec drugacije... ima smisla ona Dutjina da cool snimak od 1000 juraja vise vredi nego osrednji od 800! Ali, mozda je bolje imati osrednji za 0 nego osrednji za 800... jedino je bedak za mlade muzikante koji nemaju utisak da su snimali ako to nije u nekom studiJu! fali im ozbiljnosti... kasno je kada shvate da te ozbiljnosti nema ni po studijima! Ne bi meni bilo zao tih 1000 juraja, ali mi se nekako cini da nemam kome da ih dam... :D sve sto dobijes u studijima kod nas, mozes i kuci da uradis!

 

www.myspace.com/springandyouth

 

ovo je takodje radjeno u Home varijanti... zanima me sta vi mislite?!? Hvala unapred svima za komentare!!!

 

:pivopije:

Edited by Uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Uros

 

Bend je Vitamin X - album "Full Scale Assault"

 

Inace ovi tvoji/vasi snimci su meni skroz ok za kucnu varijantu,produkcija fino lezi bendu ali da se ne zavaravamo moze to dosta bolje...

 

Evo nesto sto sam ja skoro cuo da je radjeno u home varijanti od strane jednog lika a da me prilicno iznenadilo....u pitanju je neki hmm najblize receno Alice in chains fazon..

 

Nisam mogao da nadjem streaming link pa ostavljam rapidshare link: Corrosion13 - Song For My Father (Rival Load) 3.93mb

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Pa ublili ste boga u temi citirajuci jedni druge.

Svega par korsnih informacija i onda pokazivanje koliko ne znate.

Neko ko je radio demo/album neka kaze cinjenice i sta mu se svidja, a sta ne kod svog

snimka i samo tako ce pomoci nekom. Nema blama, niti dileme, LJUDI NISU ISTI, pa tako ni vremena(epohe), jer ih cine

ljudu naravno...

Sta ce na ovoj temi rasprave te vrste, jos niko da kaze off topic?

 

Hvala svima na konkretnim podatcima, a za mudrace nek razmisle o naslovu teme i tome kome je namenjena...

 

Sto se tice Srbije, niko nam nije kriv sto smo takvi kakvi smo, tako da je ta prica skroz deplasirana.

 

Ako neko oce da ustedi lovu, nije cigan, vec razuman, druga je stvar sto neko zlonameran pomisli na najgore namere

onoga koji hoce da sacuva novac... Npr ja sam cigan jel hocu da kupim wah u inostranstvu... El mozda treba da castim marica??? Ne, nego cu da potrosim i vise love ako treba, al cu da se provedem usput bar!

 

I jos jednom: ko hoce da pomogne nekom moze to samo ako je iskren... Cemu onda nepoverenje i 1000 teorija ako je neko

nezadovoljan nekim snimkom? Pa to i treba da nam pomogne kada odlucujemo gde da odemo. To se zove rejting.

Edited by tokonju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se uglavnom slazem sa Dućom za veliku većinu stvari što je jelte tako teško u stvari.

 

Mada mislim da postoji jos jedan problem koji ova tema lepo pokazuje a niko neće priznati , a to je da su danas :

 

SVI tonci i producenti i SVI SVE znaju i zli tonac/producent zivi za to da ih sjebe.

 

Just my 2 cents

 

Uzivajte :pivopije:

Edited by Painkiller_JP

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Shejmles selfpromoushn:

 

Studio Digimedia trenutno ima nenormalnu akciju za bendove bez finansijske podrske izdavaca, studijski dan od 8 sati za 99 eur. Gluva soba je velicine oko 50 kvadrata, moze da se smesti krupan bend i da se sve snimi u isto vreme (osim vokala, ako se zeli max kvalitet). Izmedju gluve i kontrolne sobe ima 32 linije, dakle moze u jednom trenutku da se snimi dosta instrumenata, odnosno bend sa prilicno komplikovanim setupom, sto prilicno skracuje vreme snimanja, odn. smanjuje cenu. Naravno, ako ste dovoljno uvezbani.

 

Sa nasnimavanjem je jos ludje, soba je dosta velika i zvuci jako dobro. Bubanj izlazi odlicno (naravno, ako je dobar komad i ako se dobro svira), pa moze i samo bubanj da se snimi u studiju, a sve ostalo u kucnoj radinosti. Mada je steta ne snimiti i gitare u velikoj sobi, cuje se to sve...

 

Studio je na Slaviji, na drugom spratu dvorisne zgrade, ima dnevnog svetla, sobu za odmor, terasu, neogranicene kolicine kafe... Vrlo je udobno i frendli.

 

Naravno, kompletan materijal na kraju snimanja dobijate u formatu koji vam odgovara, posto je materijal vase vlasnistvo. U studiju mozete i samo da snimate, i samo da miksujete, a i da snimate i miksujete. Sta god vam je zgodno i sta god cenite da ce vam ispasti najpovoljnije.

 

Za one koji se razumeju u opremu: ICON D-Control 32 (jedini u ovom delu sveta), Pro Tools + MacPro, Dynaudio Air 20, Adam A7, Drawmer 1960, PreSonus ADL 600 x2, Avalon VT-747 x2, Neumann u87 (stereo par), AKG C-414 (stereo par), AKG C-12 The Tube (stariji od vecine clanova ovog foruma), Sennheiser 421x3 i 451x2, itd, itd... Pored analogije, tu je i gomila opasnih plug-inova, da ih ne nabrajam.

 

Sve informacije mogu da se pronadju na adresi: http://www.digimedia.rs/prolece2010.php

 

U studiju do sada nije bilo previse metala, Magma je snimala jednu pesmu, radjen je jedan live za Consecration, verovatno bi Lale i Danilo mogli da kazu koju rec o studiju ako prate temu. Audio inzenjer koji bi se najvise bavio snimanjem zestoke muzike je Goran Crevar, i sam bivsi metalac, a inace covek koji redovno ima zamerke na zvuk domace metal produkcije jer misli da sve to moze mnogo bolje da zvuci.

 

Ako ste u dilemi da li je ovo prava opcija za vas, dodjite do studija, bacite pogled, cujte sta su drugi uspeli da izvuku iz prostora i opreme, pa pokusajte da zakljucite sami. Ako vas ova kombinacija ne ubedjuje, napravite anketu na ovom forumu i izaberite reprezentativni domaci metal bend koji ce dobiti jedan studijski dan u Digimediji za dz i snimiti jednu pesmu. Mislim da ce posle toga biti skroz jasno da je Digimedia jedan od najboljih studija u zemlji i da je cena od 99 eur za 8 sati studijskog dana vise nego postena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, 'ajde odjebi sa ove teme, molim te, ovde se govori o ozbiljnim stvarima, a ne o tvom trollovanju. Čovek lepo dođe i predstavi svoj studio, i onda dođe neko random ko uleti na temu, a nema veze ni sa snimanje ni sviranjem ni sa čim od toga, i počne da sere o ceni, dakle zaobiđi ovu temu.

 

EDIT: I sasvim je fer cena. Pogotovo što je studio do jaja opremljen i vrlo stručni ljudi rade tamo.

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok, ali ti govorish o 99 eura za 8 sati studijskog dana u zemlji u kojoj masa ljudi ima mesechnu platu 99 eura...

 

:haha: Stvarno troluješ, zašto bi njega boleo kurac koliku platu ima masa ljudi? 99€ za puno radno vreme u studiju je izuzetno povoljna cena. Ne određuje se skupoća prema tome koliko zarađuje neko ko pakuje Plazmu u Požarevcu, nego prema stanju na tržištu. Ponuda i potražnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne sporim cinjenicu da je ekonomska situacija u zemlji katastrofalna, ali nisam siguran da postoji ovakav studio koji iz tog razloga ne naplacuje svoje usluge.

 

Ovo sto mi nudimo je, verujem, bas zbog toga jako dobra opcija. Imali smo situacije gde bend dodje u studio, izgruva po 3 tejka svake pesme za jedan dan i istog dana ima nultu verziju miksa. Kvalitet tog materijala je vec u tom trenutku jako dobar.

 

Ako je iko zainteresovan da se muzikom bavi iole ozbiljno, pretpostavljam da racuna i na neku zaradu u buducnosti (od koncerata, prodaje izdanja...). Bez ozbiljnog izdanja ce vas retko koji festival ili izdavac napolju shvatiti ozbiljno.

 

Na kraju, najvise sto mozemo da uradimo za ljude koji su talentovani, a u velikoj besparici, jeste da ih pozovemo da dodju do nas, pa da pokusamo da napravimo neki dogovor. Ako je jasno da je bend dobar, da ima dobre pesme, da ce imati publiku - siguran sam da cemo napraviti neku kombinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je oprema dobra ili jos bolje odlicna i naravno ako je rad ekipe koja snima i miksuje dobar onda je ovo povoljna cena.dobro uvezban bend moze da snimi sve za 3-4 dana(ako ima 6-7 ne bas prezahtevnih pesama),a za 300-400eura i recimo 500 sa jednim danom za miksovanje mislim da retko gde mozes snimiti ALBUM.to je veoma povoljna cena,a ti kada vec kukas da je prosecna plata 100eura album ti recimo ispadne 100eura po clanu,a ako se vec radi za tako male pare neka odvoji svakog meseca 15-20eura i za 5 meseci snimas album.opet se sve to moze kada se hoce.

 

elem ja sam hteo pitati da li biste mi mogli ostaviti linkove ili brojeve telefona ljudi koji rade stampu u bg-u,ns-u ili gde vec?za koji mesec bi trebao moj bend da snima demo,a posto ce biti i diskova trebali bi stampati cover i mozda stampa na diskovima.u pitanju je crno beli cover,stampalo bi se dvostrano(znaci samo jedan papir,stranica ili kako se to vec kaze,stampa napred i nazad),ne bismo radili na obicnom papiru nego nesto slicno kao sto je Nadimac radio na Metal Je Rat EP-ju.pa ako je neko upucen u to bio bih zahvalan da mi ostavi par kontakta.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema je impresivna za nashe prostore + sam pogledao sajt i pod jako sam dobrim utiskom shto se tiche velichine prostora, ali i imenima koja su tu dolazila.

 

Pretpostavljam da je cena takva zbog opreme i imena sa kojima je studio radio (a nadam se i dalje radi, lepo je videti da nekome biznis ide) i upravo zbog toga ne bih mogao ni sa jednim svojim bendom da dodjem da snimam - ni para ni reputacije.

 

No, srecno u daljem radu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stampu omota mozes da uradis u bilo kojoj stampariji (npr. digitalna i ofset stampa: www.stamparija.net), Copy centru (digitalna, www.copycentar.rs), Copy Planetu (digitalna, www.copyplanet.rs)... Sam biras vrstu papira, gramazu (debljinu), da li je mat ili sjajan, da li se plastificira, kako se seche itd. Ako je u pitanju manji broj kopija, mislim da su ti Copy Centar i Copy Planet najbolji izbor.

 

Sto se tice stampe na disku, to je malo ozbiljnije pitanje. Izbor prave opcije zavisi od toga sta vas interesuje - pravi audio disk, ili rezanac. Pravi audio disk se duplicira u fabrikama (Pink, Zmex...), a rezanac moze da se uradi na dosta mesta (npr. http://www.m-media.rs/index.php/umnozavanjeistampacdidvd - kod njih mislim da mozes da uradis sve, i omot i disk; nisam radio sa njima pa ne znam kakav je kvalitet), cak i kod kuce ukoliko imas InkJet stampac (npr. Canon Pixma 4700) koji moze da stampa po posebnom disku (oni sa belom povrsinom). Nezgodno je sto kertridzi (boje) za te stampace kostaju dosta, pa je za neku ozbiljniju kolicinu potrebno dati dosta novca.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je cena takva zbog opreme i imena sa kojima je studio radio

Hvala na lepom komentaru. Puna cena studija je, zapravo, znatno visa (u zavisnosti od duzine studijskog dana, kolicine zakupa, vrste posla... ova konkretna akcija donosi popust od oko 60%), a formirana je na osnovu kvaliteta opreme, prostora i ljudi. Ne mislim na ljude koji su snimali kod nas, nego na nase inzenjere.

 

Gluva soba je stvarno vredna, ima poseban fazon, nije "pregluvljena" i moguce je prilagoditi je razlicitim potrebama (imamo paravane, podne obloge koje se mogu skinuti da bi se dobilo vise refleksije, teshke zavese...). Ima dosta lep i prirodan zvuk, takav se tesko dobija iz prostorija koje imaju manju zapreminu. Ako soba ne zvuci dobro potrebno je mnogo vise vremena i truda da se od materijala koji je snimljen dobije nesto upotrebljivo.

 

Da ne zatrpavam vise temu, slobodno se javite ako imate pitanja (011 2659 143, [email protected]) ili jednostavno zakazite termin za demonstraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vama se u Srbiji uopste ne isplati da izdajete Diskove.

Mozete da snimite albume u studiju,i izdate na internetu

Sa omotima u Folderu.

Postoji to odavno kao Demo,Bootlezi,unofficial'

Promo[Celi albumi]

Ep singlice i Slicno.

pise na omotu-NotFOR SALE,TRADE ONLY!!!!

------------

I ako je komercijalnije izdanje gde ces da vucaras diskove

i kolko da prodas Bacas pare.

A za ona manje komercijalna Obavezno.

-----------

Pojavljuju se Glupanderi po TVu-kazu jos Ceda plati Da peva

Kad pogledas koliko su ljudi kupovali instrumente,placali studija,probe

i kolko su zaradili??...???/

Pa malo ko stvarno zaradi-mislim %tualno kolko se bavi iole muzikom.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Analizator je radio 2008. u studiju Road svoj nikad objavljeni album, i ono sto mogu da kazem je da snimkom zadovoljni poprilicno.

Mi smo na pomalo skup nacin odlucili da dokazemo nasem bubnjaru da ne zna da svira, sto se svako ko poslusa ono na spejsu benda moze uveriti.

Snimanje nas je ukupno izaslo oko 700 EUR - ovo je bilo nesto jeftinije nego sto je inace (oko 20% nize za tu kolicinu vremena u studiju),

sa rentom dobrog seta bubnjeva (cist promasaj, s obzirom da smo na kraju trigerovali sve osim ride-a i kontre),

u tu cenu je uslo po dan snimanja za svaki instrument (mada u sustini nismo bili ograniceni studijskim vremenom posle snimanja bubnja),

miks (koji je trajao kod nismo postigli najbolje sto smo mogli da izvucemo iz odsviranog) i recimo neki minimalni mastering (sto inace ne radi za ozbiljnije snimke, koliko ja znam)...

Pik je inace kul lik, mada ima pogled serijskog ubice sadiste...

 

Generalno, Road je odlican studio za neke klasicne rock/metal varijante, ali mozda ne tako dobro resenje za jurenje modernijeg zvuka (nama je odgovarao jer smo hteli vise neki pank filing)...

Za tako nesto u NSu jos jedan glas za Piknik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam ovaj canon pixma inkjet sta vec i vec sam stampao neke diskove ljudima...cena kertridza je ok poshto ti treba mnogo diskova da bi potrosio boje u kertridzu...ali je meni bio problem toner (as in crni kertridz ), koji je skoro nemoguce naci u srbiji...to je i najveci problem kada sam stampao neke diskove za pare, jedva sam kesh obnovio poshto sam sve ulozio u nov toner koji sam morao preko neta da narucim,tako to je malo zezanje...to je bio momenat pre par meseci, poshto novi toner nisam kupovao skoro, tako ne znam kakva je situacija trenutno.Takodje verbatim beli diskovi su mi pravili greshke tokom stampanja dok je traxdata 99% tacna i prelepo izgleda nekako su jache boje mnogo...preporuka svakako i mozda jeftinija varijanta nego fabrika i profi stampanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 sati ne bih sedeo u studiju ni da meni plate, a kamoli da ja nekom platim :haha:

e ozbiljno, el važi ta cena za 2 dana po 4 sata? eventualno u dogovoru sa još jednim bendom, tako da bi tonac/inženjer mogao da odradi puno radno vreme... kad već voli da sedi u studiju 8 sati :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...