Jump to content

Deftones | Crosses †††


Recommended Posts

Baš ga zabiberiše sa ovom pločom. Taman mi je kompleksniji u odnosu na Koi koliko je Koi bio kompleksniji od Diamond Eyes. Što naravno nije mera ploče. Ima jako zanimljivih momenata, za sada Doomed User fav. Al fakat teška i "zaguljena" ploča, što mi se sa jedne strane i sviđa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snobovski sam cekao da procuri da mogu da slusam kao covek i mnogo je puniji zvuk i bolji ugodjaj ovako. Preslusao jednom, prvi utisak, standardni Deftones, to je verovatno i ono sto je najveca slabost albuma, ne izlaze iz nekog kalupa godinama. Ima nekih dobrih pesama, Acid Hologram mi je kul, fino igranje sa djitrom, Doomed User mi je skroz u oldskul Deftones fazonu al opet ne mogu da se uhvatim za nesto. Jesu muzicki na nivou ili u svom fazonu al nekako sam cekao da ubace neku svezinu u zvuku, a malo ima neceg novog u njihovom zvuku, fali mi nesto...

 

Na kraju Gore jak Meshuggah vajb, izgleda da Carpenter hoce da forsira taj zvuk, kompleksniji i masniji i nadrkaniji, tako mi se cini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nešto, nešto

ne znate ni šta fali, ni šta bi menjali, serete

 

Па ја сам лепо написао, фали му структуре. Deftons још од "Around the Fur" практично снима "концептуалне" албуме и са уметничког и са техничког аспекта (сваки албум у другачијем штиму) и велика већина фанова је навикла на то. Међутим, када је Стеф догурао до 8 жичане гитаре као да пракса престала (заборавићемо на тренутак "Saturday Night Wrist") и сада снимају албуме, али на другачији начин.

 

Нема разлога да не кажем да ми се то не свиђа, али покушавам да будем фер, чак сам ухватио себе како певушим ову једну песму са новог албума. Међутим, промена је евидентна и бенд се дефинитивно удаљио од mainstreama. Мање су комерцијални сада, па како се то коме свиди.. Ја волим да видим резутлат рада продуцента, аранжера итд а не да ми бендови бесне са експериментима, али добро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni skroz lepo lega. Nije Diamond Eyes ili White Pony ali i dalje odrzavaju taj svoj visoki nivo. Uopste ne kapiram ovaj Meshuggah vajb koji chess pomenu, meni je album skroz alt i ambijentalan ali Steph kad izbaci neko tesko sranje, ono bas rusi planine. Pa on sam je rekao da nije zeleo da svira na albumu jer mu se nije svideo pravac muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fantano unistio nove deftonse 4/10, generalno nije daleko od istine. Ljudi izbacuju sablonske albume vec 3 put za redom od Saturday Night Wrist, albume koje sam slusao samo u vreme kada su izasli i nikad im se vise nisam vracao, kao sto sad slusam Gore i tako mi je nezanimljiv i dosadan album, to je surova istina, fazon koji su oni doktorirali i recikliraju ga besomucno, imaju kalup i malo varijacija, nista uzbudljivo preterano. Kad mi se slusaju deftonsi uvek cu pustiti White Pony ili Saturday Night Wrist, tu je otprilike 70% koncentracija kvaliteta, malo Around the fur momenata, Deftones ima neke kul pesme i to je to od ostatka opusa.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...