Jump to content

Istorija Srba


Теша Тешановић

Recommended Posts

Još je izjavio da je dobio počasni doktorat na Harvardu :rolleyes: Hm, čitala sam davno i Olgu Luković Pjanović - Srbi, narod najstariji. Ona je po inostranim bibliotekama prikupljala "skrivene" podatke. Možda je nešto od toga i istina, ali žena priča o ćiriličnim natpisima na piramidama, kao, tačno se vidi da piše most, to su neki radnici beležili. Znamo da ne može na osnovu jedne žvrljotine da išta dokazuje, mora da postoji niz dokumenata itd.

 

Kod kuće imam Kulturnu istoriju Srba, od pravog Deretića, udžbenik običan. Ništa posebno nije citirao od ovog što bi nas ovde zanimalo... Jedino... Istorija srpskog naroda, I-VI, Beograd, 1981-1993.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja nesrecu da bacim pogled u tu knjigu od te Olge. Najjaci argument mi je - na hebrejskom mishna znaci znanje, a to je izvedeno od srBskog mi znamo -> mi zna -> mizna -> mishna! Genijalka! Najvise volim te jezicke glavolomke na osnovu kojih povezu na kraju sve zive civilizacije sa Srbima! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam videla, ali pazi šta čovek kaže:

 

- Naši lingvisti se prenemažu, Akademija nauka neće završiti rečnik još hiljadu godina, a najveća ironija je da ga još uvek nazivaju srpsko-hrvatskim.

 

- Srpski narod se nalazi blizu amnezije, a amnezija znači nepostojanje ličnosti, svesti o sebi i drugima. Brisanje memorije počelo je još u Kraljevini, nastavilo se na najgori mogući način u komunizmu, a posledice tog trenda osećaju se i danas. Zato je neophodno pronaći meru između tradicije i sadašnjosti.

 

Kod gorepomenutog rečnika su stigli do slova o. Kad čitaš radove naših uvaženih lingvista smuči ti se život koliko tu ima fraza "ne može se pouzdano reći" i koliko su prepisivali jedni od drugih. Niko da stisne mudašca da prouči nešto novo. Kako onda da ne postoje ljudi o kojima sada pričamo?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

- Naši lingvisti se prenemažu, Akademija nauka neće završiti rečnik još hiljadu godina, a najveća ironija je da ga još uvek nazivaju srpsko-hrvatskim.

 

- Srpski narod se nalazi blizu amnezije, a amnezija znači nepostojanje ličnosti, svesti o sebi i drugima. Brisanje memorije počelo je još u Kraljevini, nastavilo se na najgori mogući način u komunizmu, a posledice tog trenda osećaju se i danas. Zato je neophodno pronaći meru između tradicije i sadašnjosti.

 

 

 

Одлично речено. Мука ми је да видим (и чујем) повампирене југоносталгичарске квази-интелектуалце.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih u to brisanje memorije pre ukljucio upravo to nasilno brisanje secanja o Jugoslaviji, nego sdecanja o antickom kralju Karanovicu i dinastiji Ostrivojevica. Mozda je ta "povampirena jugonostalgija" samo reakcija na forsiranu i jednostranu demonizaciju iste? No da se ne udaljimo previse od teme Srba u Mesopotamiji.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugoslavija je bila srpska država, jedina država u kojoj su živeli svi Srbi sa ovih prostora. Ona je bila rezultat srpske težnje za oslobođenjem i ujedinjenjem duge više od jednog veka. To što je drugi nisu podjednako želeli i što su je na kraju rasturili, njihov je problem i ne treba da ih oponašamo. Srbi nemaju razloga da se stide Jugoslavije, jer bi se time stideli sebe samih.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto svi govore da mi nemamo veze sa Luzickim Srbima ?

Jezicki, i nemamo bas (sem sto su oba jezika slovenski). Etnicki, nema izricitih izvora, mada ima teorija po kojoj se deo Luznjaka doselio odozgo u danasnju Srbiju, pokorio ovdasnja plemena, dao im svoje ime, a preuzeo njihov jezik (nesto kao Proto-Bugari). No to je samo teorija, ali mislim da ima neki franacki izvor koji govori o tome, i kako je taj poglavica koji je doselio deo zapadbih Slovena na Balkan imao ime Dervan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не не, Дерван је владар који се уз Сама борио против Франака, нема ничега о сеоби под њим.

 

Узгред, најпознатији Лужички Србин на овим просторима је Павле Јуришић Штурм.

Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jebes ti to....Deretic je kralj! :rockdevil:

Aleksandar Makedonski je Srbin.

 

A kaze bio je potomak Heraklea u direktnoj liniji,sto znaci da je i on Srbin.A posto mu je Zevs cale,onda je i ovaj rodom Srbin.E a Zevsov cale je Hronos,znaci i on je Srbin,a njegov cale je Uran,znaci i on je Srbin,znaci bog neba je Srbin!E sad Uranov cale je po nekima Etar,a Etar je sin Erebov,a Ereb sin Haosa.Znaci Haos je Srbin jebote.Sve je nastalo od Srbina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt pa ja sam Dokazao ono sto niko nije pre mene!buhahahahahah.

 

Sad svi oni koji slepo veruju Dereticevoj "istoriji" moraju da veruju MENI.

Dokazao sam da su Srbi stvorili i svet i Univerzum i boga i zivot na zemlji,dakle i amebe.

 

A ako pokusaju mene da opovrgnu onda su kompletni idioti jer onda opovrgavaju svog idola Deretica.Imaju jos jednu opciju,da pokusaju da opovrgnu grcku mitologiju,kako bi mene opovrgli,a sacuvali svog idola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не не, Дерван је владар који се уз Сама борио против Франака, нема ничега о сеоби под њим.

 

Узгред, најпознатији Лужички Србин на овим просторима је Павле Јуришић Штурм.

 

 

e pa ne znam vec za tog Dervana, tako sam ja cuo, u svakom slucaju, teorija o doseljavanju Luznjaka ovde deluje zanimljivo, ali sumnjam da ce ikada to moci biti sigurno dokazano pomocu postojecih izvora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ne znam vec za tog Dervana, tako sam ja cuo, u svakom slucaju, teorija o doseljavanju Luznjaka ovde deluje zanimljivo, ali sumnjam da ce ikada to moci biti sigurno dokazano pomocu postojecih izvora.

 

Па ако нема историографских извора, ту су антропологија/етнологија и археологија, можда оне јендог дана изроде иоле потпун одговор.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necete mi verovati,nadjoh tekst ovog fejk Jeretica koji je napisao za predgovor knjige mog oca 90tih godina.

 

Naravno,predgovor nije ubacen u knjigu.JEBOTE OVAJ LIK JE LUD!!!Knjiga se zove milenijum srpske knjizvenosti X-XX vek.A ovaj je pisao o aleksandru makedonskom,isusu srbinu i kojekavim tripovima,hahahaha,koji retard od coveka nemam reci,nije ni stigao da pominje period 10-20 vek vec samo one njegove gluposti!!!

 

:lol:

Edited by Egzistencijalni Bol

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Definitivno bi istorija srpskog naroda bila drugacija da nije bilo puca i da smo ostali pri trojnom paktu,smatram da je to najveca greska drzave Srbije,tj.ondasnje Jugoslavije.Kao i samo stvaranje Jugoslavije 1918.takodje velika greska kralja Aleksandra.

Velika greota je pogibija Mite Ljotica i ne uspeli pokusaj da se formira nezavisna anti-komunisticka drzava Slovenija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...