Jump to content

Istorija Srba


Теша Тешановић

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Pas im mater. Ja možda i mogu da razumem da neko ne voli partizanski pokret iz WW2, iako je to bio jedini pokret koji ni u jednom trenutku nije sarađivao sa okupatorom. Ali da neko kaže bilo šta pohvalno za bilo kog kvislinga, to mi ne ide u glavu. I nek je neko 100 puta bio heroj u WW1, ako je kasnije postao govno, treba jasno da se kaže da je govno i svi tako i da uče.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/24/2020 at 9:37 PM, Dead Man Drinking said:

Pas im mater. Ja možda i mogu da razumem da neko ne voli partizanski pokret iz WW2, iako je to bio jedini pokret koji ni u jednom trenutku nije sarađivao sa okupatorom. Ali da neko kaže bilo šta pohvalno za bilo kog kvislinga, to mi ne ide u glavu. I nek je neko 100 puta bio heroj u WW1, ako je kasnije postao govno, treba jasno da se kaže da je govno i svi tako i da uče.

Tako je. 

Nadam se da se slažemo da to isto važi i za Nato kvislinge. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

spacer.png

 

Odlično pitanje zapravo postavlja Tuđman. hajde što srpski nacionalisti insistiraju na tih 700.000, oni hoće razdvajanje dva naroda i nacionalne države i hoće nacionalne razlike svuda, ali zašto su jugoslovenske vlasti furale tu priču kad ona ne može ujediniti južne Slovene

super pitanje, jer iz ove perspektive čak i hrvatskim nacionalistima odgovara da ih optužuju za 700.000 i da se što više udalje iz Jugoslavije, nego što komunistima odgovara ta priča o Jasenovcu. Baš ostaje nejasno zašto su komunisti mislili da će približiti narode tako što će svakoga optužiti za genocid.

Npr Vladimir Dedijer je optužio Hrvate za genocid nad Srbima a Srbe je optužio za genocid nad Muslimanima. Znači genocidni ping-pong je igrao Titov istoričar, a za čije babe zdravlje kad je samo pogoršavao odnose među narodima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je negde strpati onu gomilu koju su pobili sami crveni, mozda je najlakse bio dodati malo u Jasenovac. Na kraju krajeva isti kurac, mi smo rat izgubili u svakom smislu, iako smo pripadali 'pravoj' strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

procene centra "Simon Vizental" su oko 120-130 hiljada
 

17 hours ago, Srbin Hamza said:

Npr Vladimir Dedijer je optužio Hrvate za genocid nad Srbima a Srbe je optužio za genocid nad Muslimanima. Znači genocidni ping-pong je igrao Titov istoričar, a za čije babe zdravlje kad je samo pogoršavao odnose među narodima

komunjare

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj Dedijer je i protiv Tita pisao, ne znam u kom je fazonu više. Videh da je 130 generalno među srpskim demografima, a onda bar još toliko van Jasenovca i puna kapa. Na to dodati Židove, Rome i Hrvate.

Još malo Tuđmana

spacer.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako u skladu sa svojim mogućnostima ;)

Najbitnija je istina. Što reče onaj Jevrejin, nacionalisti je istina ispred nacije. I samo su istina i pravda preduslov za održiv suživot. Kod nas na Balkanu toga nikada nije bilo i neće ni biti. Ali nije to ni samo na Balkanu, tako je skoro svuda. Ne znam zašto se ljudi osećaju odgovornim za (ne)dela koja je počinio neko drugi, pa im istina tako teško pada. Valjda iz istog razloga zbog kog su ponosni i na tuđe uspehe.

On 5/16/2020 at 3:13 PM, Dark_Elf said:

Tako je. 

Nadam se da se slažemo da to isto važi i za Nato kvislinge. 

Naravno, samo iskren da budem, ne sećam se da je neko sarađivao sa NATO-om tokom bombardovanja. Zapravo, ne znam da je ikada osim u WW2 neka domaća organizcija sarađivala sa okupatorom. Posebno ne na način kao što su to radili Nedić, Ljotić, Đujić, Draža i ostali. Možda turski vazali od 15. do 19. veka, ali mislim da ni oni nisu bili u otvorenom sukobu sa domaćim stanovništvom kao ovi gorepomenuti.
 

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...