Jump to content

Despot


Guest deathmetalknight.

Recommended Posts

Osim srpske istorijske tematike i blagog etno prizvuka, ne vidim puno "narodnjaka" u ovome, bar ne onoliko koliko ga spominjete u prethodnih nekoliko postova.

Svejedno, rekao bih da je ovo jos jedan projekat ili bend koji je zakasnio na nasu "scenu" nekih 10ak godina.

Sama pjesma i nije nesto, i ja priznajem da sam ocekivao nesto upecatljivije, ali ako nista Celtic ostaje legenda i neprikosnoveno dominira vizuelnom stranom ovog spota! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetak pesme mi je obecavao, da ce makar biti u nekom Blind Guardian fazon... Nije mi se svidelo to sto tokom cele pesme ide jedna te ista melodija pevanja, zvuci mi kao da je isforsirana pesma da bude hiticna i horski pevljiva, klasicni elementi komercijalne pesme. Mozda su druge pesme ok, al' ovo mi se ne svidja nesto posebno

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo imbecil može da kaže da su pesme o Kosovu svadbarske

 

E baš si glup dečko.

 

Nisam rekao da su svadbarske već da se često izvode na svadbama. Da li je to okej ili ne pitaj autora te pesme.

 

Bio sam bar na 50 kosovarskih svadbi na kojoj su lupali kosovari flaše i o glavu kad krene vidovdan.

Edited by Ninoslav

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo imbecil može da kaže da su pesme o Kosovu svadbarske

Najlepša srpska svadbarska pesma jeste sa Kosova... mada čak je i ona više od prosto svadbarske/ljubavne pesme.

 

Bio sam bar na 50 kosovarskih svadbi na kojoj su lupali kosovari flaše i o glavu kad krene vidovdan.

šta ćeš na toliko šiptarskih svadbi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serete ko patke,pesma je sasvim dobra.Pevljiva je,ima lepu i zaraznu melodiju,pevanje odlicno.Jedino su usrali produkciju,u redu da nije poenta da gitare budu u prvom planu,ali mogli su to malo pojacati i namestiti zvuk kako bog zapoveda.

A vi koji ovo smatrate narodnjakom ili cak i priblizno slicnim,sa muzikom imate veze koliko i Vladimir Trapara sa jebanjem.

  • Upvote 2
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta ćeš na toliko šiptarskih svadbi?

 

A jbg, zovi ih kako hoćeš. Oni smatraju da su Srbi, mi ih ovde u Voši zovemo Kosovarima.

 

To su ti oni što su prodali imanje i kuće Albancima i otišli mnogo severnije... Pa sad ovde, uz pjesmu, evociraju uspomene na rodnu grudu.

 

 

  • Upvote 5
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li su to oni slični onima koji su takođe prodavali svoje kuće tamo negde, a ovde glume najveće Srbe na svetu i nas optužuju da smo izdali njihova ognjišta?

 

Da. Sve je to isti soj.

 

I man'te se tih semantičkih smicalica. Zna se kako se kaže - Kosovar.

 

Kosovac? Ko tako govori? Prvi put čujem to, ovde u Vojvodini se kaže Kosovar, i nikako drugačije. I to je GEOGRAFSKA pripadnost, a NE etnička ili nacionalna. Kao "lale", "banaćani", "sremci", "gedže" i sl.

 

Šta je sledeće? Šumadinac - ŠumadIJAnac? Subotičanin - Subotican? Novosađanin - Novisadac?

 

 

 

 

Ontopic, što nisu Brankovići & Aca snimili spot dole u K. Mitrovici, Prizrenu, Prištini? Lako je tuđim qrcem gloginje mlatiti.

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...