Jump to content

2009.06.17. *Beogradska arena, Beograd* Slipknot / Killswitch Engage / Hetera


The Wicker Man

Recommended Posts

1. Ja ne mislim ništa dobro o onoj muzici koju ljudi zovu nu-metal, ili metalcore ili kako već, o većini tih bendova izuzimajući par i ne znam mnogo jer me ne zanimaju.

 

2. Slipknot su izuzetak i bend koji marketinški uspešno vezuje razne pravce metal zvuka u jednu interesantnu pojavu, muzički dobro odradjenu a scenski i vizuelno atraktivnu i originalnu. Ja u njihovoj muzici čujem pomalo i thrash-a, pomalo i hc-a, pomalo grunge-a, pomalo alternative, a sve to izmešano zvuči dobro što je u metalu uvek dobitna kombinacija, miksovanje više stilova i pravaca.

 

3. Koliko vidim oni ove godine idu na turneju sa Machine Head i C.O.B., pa nas možda zadesi ta sreća, treba se nadati, jer se još polako dodaju novi datumi za tu turneju i polako se približavaju junu.

 

4. Mislim da imaju puno publike ovde, i da ih voli dosta ljudi koji nisu možda baš kao nas većina ovde long time metalheads, a da će poseta biti dobra, u to i zbog toga ni ne sumnjam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biti "long time metalhead" nema veze sa slusanjem Slipknota... Ja sam "long time metalhead" pa ih mnogo volEm.

 

 

Rekoh: ja mislim da su oni privukli i jedan broj ljudi kojima metal nije no.1 muzika, pri tom ništa ne omalovažavam, samo konstatujem da je tako, lično znam nekoliko ljudi koji ne slušaju metal a slušaju Slipknot.

I ja sam long time metalhead, vidi:

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...aded&start=

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da će ovaj koncert biti održan i uspeti, na ovoj ili onoj lokaciji.

I još nešto zbog čega će me mnogi napasti, više bih voleo da vidim Slipknot nego Mejdene ( koje sinoć nisam ni gledao).

Ja nisam odrastao na Mejdenima i vriskanju, ja sam odrastao na rifovima, na trešu, na andergraundu, na subverzivnijim stvarima od Edija i Brusa Dikonsona.

Meni je zato bliži Slipknot nego Mejdeni.

Osim toga, njihov scenski nastup je uvek fantastičan.

 

Dolazim.

 

Istina. U thrashu nikad nije bilo vriskanja...a Maideni, ja se ne sećam ni jednog im rifa. S druge strane, Slipknot su od starta bili HC underground, radio emitovanja a ni spota ni su imali do prvoga albuma. Takodje, bili su veoma subverzivni kada su rip offovali Mushroomhead.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Imaju oni neke Thrashy delove u pesmama. Sta ja znam meni su uvek oni bili neki onako Angy mozda cak reci ekstremniji Nu metal(onako bash na Iowa), koji dosta lichi na neki HC.

 

Takodje, bili su veoma subverzivni kada su rip offovali Mushroomhead.

 

Nikad necu shvatiti zashto Mushroomhead fanovi tolko mrze slipknot i misle da su ih pokrali u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Imaju oni neke Thrashy delove u pesmama. Sta ja znam meni su uvek oni bili neki onako Angy mozda cak reci ekstremniji Nu metal(onako bash na Iowa), koji dosta lichi na neki HC.

 

 

 

Nikad necu shvatiti zashto Mushroomhead fanovi tolko mrze slipknot i misle da su ih pokrali u svemu.

 

 

'96 godine, Roadrunner je Mushroomheadu ponudio ugovor za debi album, a onda ih stavio na hold. Nedugo, potom, počelo je da se priča o Slipknotu, i ''iznenada'' je Roadrunner digao ruke od MHeada i Slipknot su potpisali. Dalje, maska svinje, a i jos par nekih koje su MHead korisitili u početku, Slipknot su maznuli od njih. Bend je hteo da ih tuzi, ali kako su Knotovci imali jaču mašineriju iza sebe, MHead su bili prinudjeni da rade totalni redizajn maski. Takodje ona odela koja su Slipknot na početku imali, ona zatvorska, i MHead su koristili na koncertima još '96-'98...i od tad sve ide u nedogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ista pesma koju peva mudvayne: znate, mi smo se setili pre svih, ali se slipknot pojavio pre nas...doduse, mudvayn je otisao nekom drugom putanjom.

sa druge strane, ne vidim prepreku u tome da MH napravi bolje albuma od knota i da dodju na ovaj neki nivo...maske jesu veliki deo price, ali ima nesto i u tonovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina. U thrashu nikad nije bilo vriskanja...a Maideni, ja se ne sećam ni jednog im rifa. S druge strane, Slipknot su od starta bili HC underground, radio emitovanja a ni spota ni su imali do prvoga albuma. Takodje, bili su veoma subverzivni kada su rip offovali Mushroomhead.

 

 

Postoji razlika izmedju vriskanja Russ Anderson-a i bging-your-daughter-to-the-slaughter lakrdije za malu decu. Ja Mejdene nisam slušao ni u osnovnoj školi i šta sad tu a se radi. Od njih mogu da izdržim svega nekoliko, desetak pesama, samo starijih i to je sve. Mediji su odavno postali otvoreni za undergound uticaje u stvaraoce, ne radi se o zastupljenosti na televiziji i radiju već u tome kako izgleda ta muzika, literalno i scenski i kako god. U muzici Slipknot-a ima uticaja thrash-a, ja to tvrdim, ima dosta gitarskih deonica koje su čist thrash, tu mislim na muziku a ne pravac, a ta priča šta je ko i od koga ukrao je izlizana i besmislena, a za mene vrlo nebitna, btw da li su i Mejdeni krali gitarske deonice u tercama od Thin Lizzy, da li je Metallica krala hetfildov stil kretanja i pevanja od Cronosa, da li prvi Slayer liči na stari Venom, bezveze priča... a taj drugopomenuti bend MH nisam nikad ni slušao, kao ni Mudvayne jer me, rekoh, to ne zanima. Na kraju, rasprava na temu da li je neki bend više ili manje thrash, da li je nu-metal ili nu zaic pogodi je smešna, danas je sve toliko izmešano, toliko ima bendova i raznih uticaja i raznih stilova da ta borba da se ovaj ili onaj bend svrsta u neku grupu je skroz bezveze. Slušaš šta ti se dopada gde god da tu muziku ljudi svrstavaju.

Meni se npr. dopada Slipknot, izmedju ostalih.

Edited by thrash forever

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav crni andergraund... ima li sta iz rok industrije od rok pocetaka a da nije poteklo iz andergraunda, odakle bi pa krenulo, odmah od mtv-a?

i kako moze sada industrija da postane otvorenija za bilo sta, posebno sa majspejsovima i jutjubovima?

 

moze neko da se zavarava do prekosutra, industrija je industrija, nema tu nista od undergrounda. a slipknot pricu napraviti emotivnom ne ide... jedan su od bendova koji se dugo probijao u mainstream i na kraju im je uspelo. da su hteli underground to bi i ostali, ili sta god da vam se cini lepim, subverzivnim, angazovanim. original, kopija, koga briga. da je kopija, do sada bi ce original vec pokazao i dokazao.

 

ja licno njih obozavam, da me shvatite pogresno, i obavezno idem, ovo se ne propusta. i sebe svrstavam u ovu stariju ekipu...

 

imaju oni milion muzickih uticaja (kao i svaki drugi bend na planeti), ali sad zagledati koji trzaj su maznuli od kog gitariste i slicno nema nikavog smisla. no to je boljka celog ovog foruma, nazalost. do besvesti se zaviruje u guzice svim clanovima svakog benda da bi se prodrlo u nekakvu "sustinu" i mozda nasao neki novi dokaz o bozanskom poreklu tih ljudi ili pak dokaz koji negira njihovo postojanje koliko su sranje. znam, zabavno je ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja underground shvatam malo drugačije, ali nema veze, danas inače ničega nema bez industrije, nemoguće je, ako se svi dopinguju vi ispadate iz igre, no, nebitno.

imaju oni milion muzickih uticaja (kao i svaki drugi bend na planeti), ali sad zagledati koji trzaj su maznuli od kog gitariste i slicno nema nikavog smisla. no to je boljka celog ovog foruma, nazalost. do besvesti se zaviruje u guzice svim clanovima svakog benda da bi se prodrlo u nekakvu "sustinu" i mozda nasao neki novi dokaz o bozanskom poreklu tih ljudi ili pak dokaz koji negira njihovo postojanje koliko su sranje. znam, zabavno je ovako...

 

 

Ovaj deo potpisujem, više sam za opušteniji i ležerniji pristup svemu tome, ko je šta i od koga kopirao je bezveze razmatrati, na kraju govorimo o jednom muzičkom pravcu, samo jednom muzičkom pravcu, čija su "osnovna sredstva" uvek slična, el. gitara i teška ritam sekcija, gde su sredststva za izražavanje prilično sužena, ja se time ne bavim, traganjem za originalima i kopijama, plagijatima i chosen ones pojedincima, ako su me drugovi forumaši dobro shvatili, ja samo uživam u muzici, i ovde o tome napišem koji red...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to, nema nista bez industrije. sem ako se ne upustis u avanturu zvanu DIY ali to je druga prica. :)

a sto se underground-a tice, ok, mislim da bi prvi, eksperimentalni slipknot album tu mogao da se nadje, stvarno je specifican mix svega i svacega. vec prvi zvanicni je bio karta za sire narodne mase... sto ne znaci da nije jako dobar ili da nije napravio neki pomak u tom trenutku (koliko se ja secam bilo je nekog mrtvila na rok sceni generalno, kao da su me iz nekog cudnog muzickog sna probudili sa spit it out), samo je komercijalan.

 

a ovaj potpisani deo sam malo pod utiskom celog foruma napisala, pratim ga odavno, pisem jako malo jer mi se ne da da se raspravljam za sitnice sa ljudima, a to ovde obicno bude tako. kao sto kazes, u muzici se uziva, a gde je uzivanje u beskonacnom rasclanjavanju na opskurne cinjenice. to nece promeniti nijedan npr slipknot rif i u tome je sustina.

ali opet razumem da i to nekome znaci, samo sto onda masi poentu debelo.

 

i slazem se, ionako sve vreme govorimo o jednom istom muzickom pravcu, svidjalo se to mnogima ili ne. :D

Edited by deedee

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno malo razumnog sveta ovde :da:

 

 

... i kulturnog i pismenog, napiši slobodno, valjda modovi mogu nekog i da pohvale.

Ja ne pišem spamove, ne trudim se da nabijam postove psovkama ili besmislicama, prvo u mojim godinama nema vremena za gubljenje.

Dalek je i velik to put bio, sad bismo skrenuli s teme, nismo mi u prvoj polovini osamdesetih pravili svirke i okupljanja po podrumima, garažama i katakombama zato što smo to voleli već zato što nas javno mnjenje i mejnstrim nisu prihvatali a mi nismo hteli da podilazimo nikome i ničemu, ali smo (u širem smislu) subkulturni pravac u svakom momentu vršili pritisak na medije, a vremenom je i industrija učinila svoje, novac je ušao u metal, veliki novac, a mediji su u medjuvremenu postali moćniji i prisutniji u našim životima. i sam metal se promenio. Tačno je to što Deedee kaže:

"a sto se underground-a tice, ok, mislim da bi prvi, eksperimentalni slipknot album tu mogao da se nadje, stvarno je specifican mix svega i svacega. vec prvi zvanicni je bio karta za sire narodne mase... sto ne znaci da nije jako dobar ili da nije napravio neki pomak u tom trenutku"...

sećam se, bend bez podrške medija , bez spota na MTV-ju, bez medijske halabuke i pompe, izdao tri odlična albuma, pravio odlične koncerte po Americi i Evropi po malim klubovima, a onda rešio da taj underground zvuk iznese na stadione. Metallica. Mnogo je vode proteklo od tada, mnogo se toga promenilo, i evo nas danas u situaciji kad postoje hiljade bendova, kad neki izgledaju i imaju stav kao da su pobegli iz horor filma i zovu se Slipknot, danas je sve dozvoljeno i sve dobrodošlo što kućama donosi novac, a mi, oni ludaci iz podruma i katakombi smo još živi i hoćemo svoju porciju kazne za uši.

Svi danas stanujemo u istom soliteru, u istom globalnom selu, cela se priča jeste vremenom prostituisala i promenila, ali ima naravno mnogo razloga da se uživa u The Blister Exists prvom rifu. Mesecima mi se taj rif motrao po katakombama u glavi, dok se konačno nisam setio:

 

ONE, TWO, THREE!!!

YEAH!!!

DROP IT!!!

Bones in the water and dust in my lungs

Absorbing archaic like a sponge

The ultimate way is the way you control...

 

kao što vidiš, prošlost je veoma važna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...