Jump to content

2009.06.17. *Beogradska arena, Beograd* Slipknot / Killswitch Engage / Hetera


The Wicker Man

Recommended Posts

Ja sam nažalost propustio killswitch zato što ovi moroni iz organizacije nisu nikoga obavestili da će to početi ranije. Što onda na kartama nisu napisali u 19 a ne 21h?!!!!! Ovo još nisam video :) . Da koncert bilo koji počne pre nego što je objavljeno na karti!!!! Znači, serem se po organizaciji!!!! Hetera me iskreno nije ni zanimala tako da mi i nije žao što sam ih propustio. Što se tiče Slipknota, bilo je dobro. Daleko od savršenstva ali je bilo kul. Vizuelno stvarno dobro, dobar scenski nastup, energija fina, fin kontakt sa publikom, dobra setlista, oduševili su me udarači kada su sišli u publiku i šetali se. Stvarno super fazon. To još nigde nisam video. E zašto nije bilo savršeno, prvo ja nisam neki ljubitelj slipknota ali ih poštujem zbog live nastupa i zbog nekih pesama. Drugo, zvuk nije bio baš najbolji. U početku je bio prštav i nejasan ali se posle sredio. Ali i dalje se neki instrumenti nisu čuli. Bubanj se u dosta momenata nije baš najbolje čuo, činele pogotovo. Kori se isto u dosta trenutaka nije baš najbolje čuo pa i ova udarača ali dobro, oni nisu toliko bitni. Oni su više bili tu da lože publiku i fino su radili posao. Sve u svemu, dobar koncert i bilo je dobro ali moglo je bolje ali šteta za kse jer sam više išao zbog njih nego zbog slipknota. Ali bože moj, dobro je bilo na slipknotu i eto vredelo je videti takav bend ako ništa drugo. Ali zato prong u nedelju sine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ovako:

hetera- za jedan srpski bend pred velikim zadatkom skroz korektno i zadovoljavajuce.

 

kse-iako sam njihov fan nisam previshe odushevljen,loshe ozvucenje.,howard je bio nekako nezainteresovan,adam je bacao glupe fore,ali sve u svemu dobar izbor pesama, i dobra atmosfera(mada mislim da su se mnogi cuvali za slipknot).

 

SLIPKNOT-najbolji live bend, ono je mashina koja jede malu decu..bolesno su uvezbani, pesme su toliko dobro rasporedjene da ne mogu da smore nikako, a da ne pricam koliko su zanimljivi za gledanje..posebno onaj car sid :)

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"joey jordison je trenutno najlosiji live bubnjar na svetu...onako pedale svira klinac na nekom srednjoskolskom demofestu...verovatno i bolje doduse..."

 

 

kad ste kod joeya ... nekoliko bubnjara mi je reklo da su ga provalili da ima tvinericu...

tj dupli bas je samo shminka...

nesto mi to mnogo bezzee za bubnjara njegovog kalibra...

ja iskreno nisam zagledao da li se tresu vanjske opne..

ovo govorim za zg...

 

ovaj posto kao da je pisao moj bubnjar koji je ortak sa bubnjarem Hetere pa je bio u bekstejdzu....

video je duplu dok su montirali Heterin bubanj i kaze da se Joey stalno gubio, ispadao, udarao fleke nekakvim nebuloznim prelazima kada nije mogao da izdrzi da "kruni" s duplom, i tako to... on zna jbg. kako tacno ide bubanj pa je provalio, ja sam cuo par ispada samo...

i uopste, nije mi se svideo Slipknot, zvuk je bio bas los, u poredjenju sa Kilswitchom i narocito Heterom, sto je vrlo zanimljivo... prepanjili razglas, sve fuzira, prsti, sve se stopilo u jednu veliku buku... Corey je otpevao bas dobro, koliko sam provalio, jedino sto se nije cuo par puta... ali napravili su show, zato valjda i jesu tako veliki bend, imaju modzo...

Killswitch mi je bio do jaja, odrali su ljudi (njihov bubnjar dobro zna sta moze a sta ne moze da izvede, pa se ni ne kurci kao onaj Joey :) ), i bolje su zvucali, i inace ih vise volim, Slipknot sam isao da gledam vise kao nekakvo sveCko cudo, a Killswitch kao bend ciji sam fan... nego sam se sjeb'o, imao sam kartu za tribine, pa kad sam izasao da pisam, nisu hteli da me puste nazad na parter pa sam ih odgledao od gore, umesto da divljam u masi... posle sam se organizovao da nekako sidjem (hvala Shegrtu i Pilencetu, ako citaju ovo :D) ali kada su zavrsili...

Hetera je pokazala da moze napolje, sve odsvirano kako treba, dobar scenski nastup (koliko su bili u mogucnosti, zbog prenatrpanosti bine i ogranicenosti radijusa kretanja kablovima), vise su mi se svideli sinoc nego kad sam ih slusao na spejsu, i imali su bolji zvuk i od Killswitcha i od Slipknota... Jel Djura Svarog radio samo njih? covek je objasnio kako se radi... svaki instrument se cuo, gitare razumljive, svaka komponenta bubnja obojena kako treba (timpani su se do duse malo slabije culi) prava doza muda i tacke na bas bubnju (ali to je vise do pedale :P), znaci, Hetera + Djura i jevropa je nasa :).

 

edit:

@necko

jesi ih video, video sam ih ja u knez mihajlovoj, i posle na trgu, dosli da slikaju ekipu s kojom sam blejao na spomeniku knez mihajlu ( da ne kazem konju :) )

koji trip jbt, mi svi mrtvi, pijani i umorni, i od jednom krenu da sevaju blicevi, kad ono ekipa iz KSE-a nas slika :)

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

djura je bio na monitoringu, koliko sam mogao da vidim, a nikola na glavnom

 

mada, bilo je josh par ljudi koji su iz branshe, pa se nakupilo znanja :)

 

tonac slipknota je mogao malo da se potrudi, da ne ispadne da su rivera i orange losha pojachala :D

 

killswitch je za ovu priliku gurao splawn glave sa maxon pedalama

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav fantastichan koncert !!!! Skoro se nisam ovako dobro proveo !!! Zapravo skoro nisam bio na nekom velikom koncertu omiljenog benda :) Ma odusevljen sam ! Na stranu ispadanja...bilo je fantasticno ! Pravi showmeni :D

Zamolio bih nekoga ako ima snimak skakanja na spit it out da ga okachi o posalje mi link, ja imam ali iz partera gde sam i sam skakao tako da se ne razaznaje ko i sta :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da se Corey ponavlja. Npr, na Download Festu, pre neki dan, isto je rekao ON MY SIGNAL, UNLEASH HELL - JOEY, TAKE 'EM HOME, MAN.

Rutina, verovatno - milion puta su radili isto. Przio je masu da je najbolja i to, bas me zanima sta su rekli kad su skinuli maske sinoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-shawn upada na tribinu i leze na nekog lika, hit :D

Slikao se sa mojim ortakom koji je sedeo na dva mesta od mene, a ja kreten gledam u binu i tek kada sam izvalio da se svi okreću, okrećem se i ja i izvaljujem da klovn odlazi. Ja mislio da je samo prošao, ali kad sam video sliku, reko', pa mog'o sam i ja da se slikam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar koncert, dobra energija, loš zvuk u dobrom delu sale, iznenađujuće loš, čak, rekao bih. na žalost došao malo pre 9 jer na kartama piše 21h a ne 19:30h, propustio Heteru, gledao samo Holy Diver od KSE. bedak.

 

Odličan text. :da:

Neviđeno loš tekst, u svojoj suštini. Trebalo je da napiše velikim slovima kao naslov "Izveštaj sa koncerta na koji nisam hteo da odem nego sam morao". zatim da napiše da se ograđuje od svega i da da na uvid u opštini overen papir sa testiranja svog koeficijenta inteligencije, da svi znamo da je pametan čovek, da neko ne bi pomislio da mu je prijalo slušati Slipknot i KSE. Recimo dodatni podnaslov "Dali su mi propusnicu ušao sam za džabe i JA NISAM ISTI KAO KLINCI koji su došli na svirku. Ono, užas.

Jednostavno, do izbezumljenosti smara ta priča u kojoj se o Slipknot brišu noge kritičara, jer oni nekako znaju da je to bezveze MTV bend. Pa pošto je to postalo nešto što se podrazumeva, kao i laste na grani znaju da Slipknot ne valja ništa i da to nije ono pravo, onda sad i običan izveštaj sa koncerta može da posluži kao prilika da neko pokaže svoj elitizam i posredno se u stvari negativno izjasni o bendu. Da ne upoređujem i imenujem bendove sad, ali neka od najvećih, kultnih imena metala su izgradila svoje karijere na tinejdžerskom buntu i nekoj vrsti imidža tj maskiranja koje treba da naloži ljude. Sve ono što imamo od metala od Priest do Maiden da je došlo tokom osamdesetih se nije skidalo sa MTV-ja tada, a klinci kupovali i ložili se na pentagrame, piramide, nitne, specijalne efekte i nakinđurene omote ploča. kritičari pljuvali da je to kič i sranje, omladina se ložila i sad je odjednom to staro, dobro i kvalitetom provereno. E kad ceo recept od A do Š, Šok - Rock, metal rifovi sa pevljivim refrenima, tinejdžerski bes i neshvaćenost u društvu, horor i maske, kad to radi Slipkont - e onda su sad odjednom to pozeri i nema vrednost. Pravi metalci pljuju a kritičari sa visine objetkivno ocenjuju da je to Britney samo malo drugačije upakovana. Ljudska glupost i neobjektivnost su bezgranične.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...