Jump to content

2009.06.17. *Beogradska arena, Beograd* Slipknot / Killswitch Engage / Hetera


The Wicker Man

Recommended Posts

A poenta je da je Slipknot razbio. Ja ionako ne mogu da citam te prepotentne popboks izvjestaje sa koncerata. Jos gore su na Maidene popljuvali, ali, OK, neka izraze svoje misljenje.

 

Pa to je ta varijanta, mislim da gradacija kod njih ide tako da se ovdašnji tzv "Srpski metalac" rangira malo bolje od "Srpskog rokera" a malo gore od čistača ulica, osim kad ne postoje neki opipljivi dokazi da se tu krije neka zvučna avangardnost. No dobro, to im je politika, Nova Srpska Scena Uber Alles, i imaju pravo da teraju priču za koju oni misle da je ispravna, njihov je medij. Negde je to i logično jer se obraćaju slušalačkoj publici koja deli takva ubeđenja a takođe se bave i plasmanom muzičkih proizvoda, manje ili više posredno. Komentar Slipknot koncerta nije neočekivan, čak bi se moglo reći da su bili nežni, što ne znači da je sam izveštaj kao literarni uradak valjan, jel.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

popboks je mesto na kojem se neguje sistem vrednosti po kojem su sastavi tipa nezni dalibor otkorovenje domaceg muzickog stvaralastva, te nesto sto treba da slusaju mase.

oni su tako indie, a mi to tako ne kapiramo.

da stvar bude gora, sve je upakovano u kvazielokventnost kroz tekstove koji u sustini, ne idu nikuda, sto je Dusan S vec lepo primetio.

ali znas, kriticari su to.

nama za flamese rekose da smo arhaican band sa dosta praznog hoda. ne znam sta to znaci :)

 

kada se podvuce crta, vazan je taj feel koji nosis u sebi iz hale, kad si jebeno prezadovoljan i pun adrenalina kao da ti je 16 godina opet. sjajan osecaj :D koga bole sta pisu tamo neki, realno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolja atmosfera i energija koju sam video uzivo...

 

hajlajti

 

-hetera oprala uzivo, ko nije stigao, propustio dosta. novi domaci zadatak za domaci metal bend bilo kog zanra.

-bez adama, kse prosto ne bi bio toliko kul live. znam sta sam ranije pisao, nis me uopste zanimali pred koncert, ali mi je jako prijalo ipak da ih cujem.

-corey taylor je najupecatljiviji frontmen na svetu.

-joey jordison je trenutno najlosiji live bubnjar na svetu...onako pedale svira klinac na nekom srednjoskolskom demofestu...verovatno i bolje doduse...

-shawn upada na tribinu i leze na nekog lika, hit :D

-sid je uspeo da se zapali u jednom trenutku, o ostalim vratolomijama i glupostima suvisno je i pricati :)

-corey se zahvaljuje i domacoj predgrupi i KSE. respekt!

-svi smo se spustili na zemlju na spit it outu i pre nego je corey ista rekao...sjajna smo publika, realno.

-steta sto im niko nije objasnio da kod nas ne postoji problem nedovoljnog broja koncerata, vec je suprotno.

 

ceo utisak je 10/10. ima tu mozda nekih mana i propusta ali feel koji imas dan posle...haha, zvucim kao da sam sinoc opalio kristinu agileru, but this is even better :D

Savrseno sroceno, ne znam kad sam se vise slozio sa tobom :D (tj, znam, ali je devojka u pitanju pa se ne racuna :P )

 

meni je Corey delovao mnogo raspolozenije i pricljivije nego nekoliko dana ranije na downloadu... a i Starscream je bio mnogo ludji nego tamo gde se nije ni video :D

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popboks...

 

Moroni.

 

Jebote, koliko mi ta ekipa ide na kuuuuuuraaaac.

 

Zao mi je sto nisam bio na certu.

Trening je prevagnuo.

 

 

Citam ove komentare jos od Grobodanovog prvog.

Bas mi je drago da su se ljudi dobro proveli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada se podvuce crta, vazan je taj feel koji nosis u sebi iz hale, kad si jebeno prezadovoljan i pun adrenalina kao da ti je 16 godina opet. sjajan osecaj :D koga bole sta pisu tamo neki, realno...

 

 

Pa baš tako i samo to, i to sam ti i rek'o pre nekoliko dana ovde, e zato je meni manje bitno koliko i kakvih ljidi će doći na tu svirku, klinaca, nemetalaca i slično, kad se desi nešto ovako onda gledaš stvari sa pozitivne strane, neka dodju i klinci i nemetalci, neka se iz te numetal tačke zainteresuju za metal pokret i to je sasvim ok. Od ranije sam znao da su knot live band sa sjajnim performansom, da ih vredi gledati čak i ako ti nisu bend broj jedan. I nisam se prevario, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ono što imamo od metala od Priest do Maiden da je došlo tokom osamdesetih se nije skidalo sa MTV-ja tada, a klinci kupovali i ložili se na pentagrame, piramide, nitne, specijalne efekte i nakinđurene omote ploča. kritičari pljuvali da je to kič i sranje, omladina se ložila i sad je odjednom to staro, dobro i kvalitetom provereno. E kad ceo recept od A do Š, Šok - Rock, metal rifovi sa pevljivim refrenima, tinejdžerski bes i neshvaćenost u društvu, horor i maske, kad to radi Slipkont - e onda su sad odjednom to pozeri i nema vrednost.

 

:da:

 

Ovo i ja stalno pricham ali slaba vajda... ispadnem pozer zbog takvog stava. :)

 

 

A Popboks... :) ...tuzan pokusaj PopMattersa.

Takav sajt generalno treba da postoji samo ekipa treba da se promeni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zelim nesto da porucim i objasnim svima onima koji nisu znali kad sta pocinje i propustili predgrupe "zbog organizatora" i sl.

 

Smatram potpuno neverovatnim i neshvatljivim da toliki broj ljudi nije bio obavesten. Koliko vas je saznalo za koncert putem interneta? Nije li to najbitniji masovni medij danasnjice?

 

Kada su potrebne informacije o dogadjaju, satnica, detalji i slicne stvari, ode se na sajt organizatora. U ovom slucaju, organizator je Beogradska Arena. Da, oni imaju sajt. Da, postoji Google. Da su neki od vas bili pametni koliko nisu, mogli su da na glavnoj stranici sajta izaberu odeljak "Dogadjaji" i Slipknot bi bio pri vrhu. Link ka tom odeljku je prvi, na samom vrhu sa leve strane. Tu je pisalo:

 

Сатница:

 

18.30 - отварају се улази

20.00 - ХЕТЕРА / предгрупа

20.30 - KILLSWITCH ENGAGE / предгрупа

21.00 - SLIPKNOT

 

 

 

Buduci da je to dogadjaj koji se zavrsio, informacija se sada moze naci u istom odeljku, samo pod "arhiva dogadjaja", cisto da se neverne Tome foruma ne bi oglasile. Znajuci da se ne zna za Google, malo cu vam pomoci.

 

http://www.arenabeograd.com/sr-ci/events/d...ls/103/slipknot

 

Ista satnica je bila objavljena na Last.fm, sada je uklonjena, jer se ne arhiviraju dogadjaji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je ta varijanta, mislim da gradacija kod njih ide tako da se ovdašnji tzv "Srpski metalac" rangira malo bolje od "Srpskog rokera" a malo gore od čistača ulica, osim kad ne postoje neki opipljivi dokazi da se tu krije neka zvučna avangardnost. No dobro, to im je politika, Nova Srpska Scena Uber Alles, i imaju pravo da teraju priču za koju oni misle da je ispravna, njihov je medij. Negde je to i logično jer se obraćaju slušalačkoj publici koja deli takva ubeđenja a takođe se bave i plasmanom muzičkih proizvoda, manje ili više posredno. Komentar Slipknot koncerta nije neočekivan, čak bi se moglo reći da su bili nežni, što ne znači da je sam izveštaj kao literarni uradak valjan, jel.

 

Ma prepotentne shupchine..prestao sam da citam im recenzije kad su napisali "da je neverovatno da bend poput Neznog Dalibora, koji dolazi iz provincije, ima toliku dozu asfalta u sebi" Mislim, sta ?!?!?!?!?

 

Elem, zvuk je bio ultra mega giga supersonicno los, bar na tribinama.

 

KSE je simpa, samo ja ne mogu bend nikako da shvatim ozbiljno dok onaj sa ogrtacem ima ogrtac (ili ti plast:) i secka se tamo levo-desno i prica neke potpune budalastine. Cak i da se zeza, opet mi je to budalastina..potpuna:)

 

E, da Hetera..pa nisam ih gledao, poceli ranije. Mislim, Srbija:) Na Tool-u sam usao pred kraj Stinkfist-a zbog idiotske organizacije, a ovde isto to samo malo drugacije..bolidi..

 

Slipknot..sreca pa znamo svaki ton na gitari, sva pevanja, ritam, pa covek to moz' sebi da izostri na osnovu iskustva..al' i nije to toliko bitno..meni je najbitnije da sam ja njih brate video i da su skroz pozitivni i opusteni momci..i jako mi je lepo sto su nas lozili da smo super i nevidjeni..jeste sve predstava, al' do jaja glume:) Mislim da cu poceti opet da ih slusam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je pisalo:

 

Сатница:

 

18.30 - отварају се улази

20.00 - ХЕТЕРА / предгрупа

20.30 - KILLSWITCH ENGAGE / предгрупа

21.00 - SLIPKNOT

 

Jeste, i onda Hetera pocne u pola 8? Je l' si to nasao na guglu? Ili si shvatio svoji superiornim IQom? Ili je trebalo svih par hiljada ljudi da dodje na yumetal sat pre pocetka da vidi?

 

Da si ti bio pametan koliko nisi, cutao bi.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

u sustini, good point.

ja sam saznao direktno iz produkcije da je u pola 8 i posytovao sam ovde, ako se ne varam. ustvari skoro sam ubedjen da sam napisao da je hetera od pola 8...ali jbg, ne krivim nikoga sto nije video, tada je vec bilo nekih 6 popodne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su imbecili ovi iz Popboksa, sve uber kul likovi. Oni su se sad našli da psihoanaliziraju metalce u Srbiji i to zašto su oni takvi?! Oni su našli da pričaju o društvenom sistemu vrednosti a propagiraju muziku u kojoj svi pokušavaju da postanu novi Jim Morrison-i i Kurt Cobain-i? Ti ljudi su zaslužni za propadanje muzike u Srbiji, dokle god je takvih gluposti će se vrteti po tv-u i mobilnim telefonima. I na kraju su našli za shodno da ispljuju bendove kao što su Slipknot i KsE..."simpatični" su im...ccc

 

Nego, ulazim u 19:55 i Hetera svira zadnji rif...zaista je pisalo da počinju u 20h i tom predpostavkom je išla većina ljudi. Ne možete ih kriviti što pomno ne prate yumetal dva-tri sata pred koncert, većina tada uveliko cirka ispred i čeka početak dešavanja. Ne znam koji je bio fazon da sve počne ranije ali mi se ne dopada ni malo, stvarno sam hteo da čujem još jedan domaći bend na velikoj bini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zelim nesto da porucim i objasnim svima onima koji nisu znali kad sta pocinje i propustili predgrupe "zbog organizatora" i sl.

 

Smatram potpuno neverovatnim i neshvatljivim da toliki broj ljudi nije bio obavesten. Koliko vas je saznalo za koncert putem interneta? Nije li to najbitniji masovni medij danasnjice?

 

Kada su potrebne informacije o dogadjaju, satnica, detalji i slicne stvari, ode se na sajt organizatora. U ovom slucaju, organizator je Beogradska Arena. Da, oni imaju sajt. Da, postoji Google. Da su neki od vas bili pametni koliko nisu, mogli su da na glavnoj stranici sajta izaberu odeljak "Dogadjaji" i Slipknot bi bio pri vrhu. Link ka tom odeljku je prvi, na samom vrhu sa leve strane. Tu je pisalo:

 

Сатница:

 

18.30 - отварају се улази

20.00 - ХЕТЕРА / предгрупа

20.30 - KILLSWITCH ENGAGE / предгрупа

21.00 - SLIPKNOT

 

 

 

Buduci da je to dogadjaj koji se zavrsio, informacija se sada moze naci u istom odeljku, samo pod "arhiva dogadjaja", cisto da se neverne Tome foruma ne bi oglasile. Znajuci da se ne zna za Google, malo cu vam pomoci.

 

http://www.arenabeograd.com/sr-ci/events/d...ls/103/slipknot

 

Ista satnica je bila objavljena na Last.fm, sada je uklonjena, jer se ne arhiviraju dogadjaji.

 

Po cenu da me banuju..momce/devojko, sta god da si..ti si retard :evotigana:

Edited by streetspirit
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...