Jump to content

Primus


Uruk

Recommended Posts

Nabasah slucajno danas na Primus setlistu od pre par dana iz Amerike. Svidja mi se sto su opet aktivni, mislio sam da su bas bez planova skoro, losa stvar je sto sam video listu:

 

1.Pudding Time

2.Here Come the Bastards

3.Behind My Camel (The Police cover)

4.Groundhog's Day

5.Those Damned Blue Collar Tweekers

6.Duchess and the Proverbial Mind Spread

7.Seas of Cheese

8.Mr. Krinkle

9.Eleven

10.Bob

11.Jerry was a Racecar Driver

 

Set 2

12.To Defy The Laws Of Tradition

13.Tommy the Cat > The Awakening > Tommy the Cat

14.Sgt. Baker

15.Frizzle Fry

16.Golden Boy

17.American Life

18.Over The Falls

19.My Name is Mud

20.Kalamazoo

21.Harold of the Rocks

-------------------------------------------

22.John the Fisherman

23.Too Many Puppies

 

 

Mater...jebem...kako...aaaa....Baker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Banuh slucjano na Primus sajtu, da vidim ima li zivota, naznake novog albuma..kad ono euro tour!

 

6/29 Vienna, AT Arena Vienna

6/30 Sopron, HU Volt Festival

 

Ima li zainteresovanih? :D

 

Idealan termin da se bukiraju za Egzit, ali mrka kapa... Ja imam u planu da ih gledam u Beču ako uspem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema teorije kod nas da dodju, vec izbukirana turneja za tad poprilicno, za Exit jedino postoji rupa 7. jula, no to je izmedju Nemacke i Finske, tako da...

 

Meni je cilj Bec isto, to je solo gig, a ovo u Pesti festival, pa kapiram vise cu da se omastim na solo gigu...i karta 23e (trenutno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Muzika je dobra, ali kao sto Skull rece iznad, nema hitova, nema ni jedne pesme koja se nesto posebno istice. Meni ovo podseca malo na Les-ov poslednji solo rad, sve pesme su uglavnom istog kvaliteta, i kad album krene, u principu nema iznenadjenja vecih do kraja. Daleko od toga da je lose, ali kao sto rekoh ovo me vise podesca na Les-ove solo radove, nego na nesto sto bi trebalo da bude jedan Primus album. Sve je tu, ali nema ni jednog dela(u nekoj pesmi) koji bi mi se posebno istakao, prosto sve fino tece, ali fali nesto da kick off-oje ceo album, tj. nesto sto ce malo vise da zapadne za uvo, ako sto mi je uvek slucaj kod njih bio. Slusace se ovo josh, mozda mi se promeni misljenje(voleo bih), ali ipak mi ovo ostaje u senci albuma kao sto su Frizzle Fry, Pork Soda ili Sailing the Seas of Cheese. No, bitno je da su se majstori vratili, nadam se da ce biti srece da ih vidimo uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, dosao je i taj dan, Les Claypool je izdao sranje album :(

 

 

 

 

 

 

 

A ne, cekaj, to nikada nece da se desi...

 

Album bogme odlican, nije FFry, sa kojim ga Les uporedjuje svuda, nema mi jednostavno tu energiju i tezinu starih dana album. Vise bih ga poredio sa Tales ili Braon albumom, finiji i malo slobodnije pesme, tu i tamo maltene kao live jam da je ubacen u pesmu, sto im daje kul vajb (posebno za Salmon). U senci prva tri nije samo ovaj album, vec i sve dalje, cinjenica...ali nikako nije zbog toga bezvredan materijal ili sl.

 

Minus mi je produkcija. Mutno. Pogotovo mi vokal lose odradjen, na sta kukah jos na prvo slusanje i jos uvek smeta. Uz to Les je stvarno mogao maaalo vise da peva namjesto da se igra sa filterima i pricanjem. U principu mu je glas u dobroj formi, ne znam sto to malo i ne pokazuje.

 

Sa sviracke strane, nemam zamerki, uzivanje slusati svu trojicu. Da album nema nekog preociglednog hita kao sto se spominje..perhaps, ali meni npr. "Last Salmon Man" i "Lee Van Cleef" po danima nisu izlazili iz glave. HOINFO i Moron isto odlicne, Burst skriveni favorit, iz slusanja u slusanje mi se penje na listi favorita. Prva Primus Klasa. Jedina koja mi je bas brzo dosadila je "Eyes Of The Squirrel", repetitivna i dosadna, isto mi Tragedy i Hennepin malo zamornije, HC mu dodje definitivno najslabiji Primus album opener.

 

Sve dodati i oduzeto, jaka 8ica album.

 

His hand on his shoulder, he looked out at the water, said

Son it is my fear...that you'll be the Last Salmon Man

 

You're the Last Salmon Man

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 5 months later...

FROM MJK CONCERNING TIM ALEXANDER: "Calling All Cars! Rough news. @timalexander suffered a heart attack. Open Heart Surgery on Mon/Tues. Global Positive Thoughts, Por favor. @Puscifer We need our Herb the Ginseng Drummer aka Peter Merkin alive and thieving."

 

:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...