Jump to content

Novosadska racija (Racija u južnoj Bačkoj)


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I Engleza :da: (ako govoris o periodu pre rata)

 

Ali svejedno, da se vratim na temu, to sto su Hortijevci radili je grozno. Ne bih da ponavljam ovo sto sam napisala na prethodnoj strani, o ubistvrima, ali oni su zaista bili poremeceni, svi odreda, ako su mogli na taj nacin da ubijaju ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Madjari nas nisu voleli, mi smo pljunuli u lice Hitleru pogazivsi Pakt, ustase i madjari jedva docekali da se njemu ulizu u bulju, kako bi nas sjebali...jasno kao dan...Da nije bilo puca izvedenog preko engleza i komunjara, do toga ne bi doslo...

Naravno, ova govna sto su nas ubijali, nema opravdanja...seme im se zatrlo...

Pametni ljudi su sve predvideli sta ce se desiti ako pogazimo Pakt, ali kreteni nisu verovali, verovali su u komunisticke bajke i mi popusili...kao i uvek...ratujuci za tudje interese...Neki narodi su bili pametniji i sacuvali svoj narod, nisu imali tolike gubitke kao mi...ali mi smo kroz istoriju uvek donosili pogresne odluke...

I sad moze da sere ko sta koliko hoce, cinjenice su da smo uvek mi najvise ginuli...i sad nas ima koliko nas ima...

Jebes politiku, treba sacuvati narod i gledati kako da izvuces najbolje za sebe...A ne da te svaka budala nalozi da gines umesto njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Најбоље су у целој причи прошли Италијани!

Они су, курве, били на обе стране кад су побеђивале! :no:

 

Што Дража паметно рече, злочин је злочин, не треба тражити којекакве изговоре и оправдања да би се објаснио! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje su prosli Spanci, oni skoro nisu ni ratovali, ni u jednom svetskom ratu. Ali su to debelo platili sa nekih drugih strana.

 

Pazi, jeste da je zlocim zlocin, ali kad se tako nesto desi, normalno je da covek trazi razloge, ako nista drugo da vidi zasto je do toga doslo, ili da vidi sta moze da ucini da se to vise ne desi.

Mada, po ovom pitanju ne znam sta mozemo da ucinimo. I danas postoje militantni madjarski antisrpski pokreti (64 zupanije :puke:), i mislim da im ne bi bio problem da ovo ponove ako bi imali za to prilike :sad: I sta mi tu da radimo? :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi cuo za pokret 64 zupanije? :udri:

I najvise mrzim kad pricam o ovome i optuze me da sam protiv Madjara. NISAM! Ne moras da mi pricas o tome kako su opusteni ljudi i kako je tvoj najbolji drug iz detinjstva sa kojim si se igrao suge Madjar, i slicno... Znam i ja dosta Madjara koji su ok kao ljudi, ne govorim da su oni stoka i da ih treba bacati pod led, NIJE REC O TOME. Rec je o tim "mrziteljima" koji smatraju da je Vojvodina Madjarska teritorija koju treba ocistiti od Srba.

I isto tako mi je muka i od srpskih degena koji pricaju da Madjare treba poubijati - cisto da ne pomisli neko da imam dvostruke arsine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam na to mislila. Ali ne daj se zavarati - moji postovi mozda deluju konfuzno na prvu loptu, ali sto ih vise citas, to vise pocinjes da shvatas mudrost koju sadrze :) :) :)

 

:pivopije:

 

 

Fenikse, to si ti? :surprised:

 

---

 

Elem, nema price ni o kakvim modernim grupacijama i politici, tema je dogadjaj iz proslosti i kakav je vas stav o svemu tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) Ajoj... :) Previse se ja druzim sa Feniksom, hahaha... :)

 

Tek cemo da se druzimo, i da uzivamo u nasoj pameti i lepoti :)

Neki ovde brkaju pojmove patrotizam, sovinizam i tako to...ali nemam vremena sad da drzim predavanje na tu temu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja naprimer nisam nishta znao o ovom pokolju.

Al' moram da priznam da osim da spomenik nije podignut etipljanjima nisam nishta ni nauchio.

I sad (ali krajnje iskreno, bez trunke podjebavanja) zbog chega je ovo nauka?

 

ili josh preciznije, zar sve ovo ne bi trebalo da ode pod II sv. rat (ukljuchujuchi i Jasenovac)?

 

just a thought...

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo iz razloga koji ti navodiš- ne znaš ništa o raciji. Pa da malo pojasnimo onima koji ne znaju. Usput, danas sam bio na blic u Čurugu, 12. februara će biti promocija knjige o raciji,sa novim činjenicama o pokolju. Autor je novinar, moja sramota što nisam zabeležio ni ime ni tačan naslov knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo iz razloga koji ti navodiš- ne znaš ništa o raciji. Pa da malo pojasnimo onima koji ne znaju. Usput, danas sam bio na blic u Čurugu, 12. februara će biti promocija knjige o raciji,sa novim činjenicama o pokolju. Autor je novinar, moja sramota što nisam zabeležio ni ime ni tačan naslov knjige.

istina.

medjutim, cenish li da bi u smislu organizacije bilo daleko preglednije sve teme ovog tipa prebaciti u jednu pod-temu?

kapiram da je skupljanje podataka o zhrtvama i kategorisanje i obdukcije i sve shto ide uz to jedan prilichno mukotrpan i dug posao, ali ne verujem da je svaki od ovih nesretnih dogadjaja nauka sam po sebi.

To mu ga nekako dodje meshavina sudskog veshtachenja, istorije i politike/retorike, kao shto se dosad pokazalo dok nije preraslo u anavolimilovana.

 

Shvatash shta hochu da kazhem? Nije nauka. A tome valja prikljuchiti i josh neke teme. Dakle moj predlog je prosto klasifikacijske prirode....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...