Jump to content

Rage


Recommended Posts

Dobri su sta vise super biggrin.gifa: ali su im tekstovi neki smesni ... :ne:

Once I fell in love with you now i can't stop feeling blue smile.gif

nisam gledo tekstove za starije albume ali ovaj End of all days ima mnogo smesnih tekstova...ukljucujuci jedan koji nikako ne ide uz pesmu...

onaj na groblju....zaboravih kako se zove pesma..

In a dark and spooky graveyard.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Downladovala sam Sa njihovog novog albuma 'Unity' pesmu Dies Irae. Veoma je cudna...pocinje sa horom koji je tako glasan i jak da mi probija bubne opne smile.gif

 

Tu pesmu obozavam. Najlepsi je onaj deo:"Dies irae, dies irae venit"

Po mom skromnom znanju iz latinskog, dies irae bi trebalo da znaci dan besa (gneva)-mozda gresim.

Sa ovog albuma mi se takodje posebno svidja "Living My Dream".

Tekstovi su dobri (sve je osim Living my dream napisao Wagner).

 

Unity nije neki album.. mislim da je losiji od svih prethodnih (imo, najbolji je End of All Days).

 

A ti Eurinoma, ako ti se svidja Dies Irae (da, to znachi dan bijesa smile.gif), poslusaj istoimenu pjesmu Believera.. odvalices na nju.. aha.. .)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je i album XIII iz novije karijere, a iz stare Perfect Man.

"Perfect Man" je moj omiljeni album. Narocito volim pesme Supersonic Hydromatic, Sinister Thinking, Time And Place.

Jašta! A "Wasteland", "Read Between The Lines" i "Don't Fear The Winter", ili "Death In The Afternoon"?

Ipak, moja omiljena njihova pesma je "Invisible Horizons".

Šta reći o bendu sem koji su sve muzičari svirali u njemu. Prvi bubnjar je bio Jerg Mihael, drugi bubnjar Kris Eftimijadis sada svira u Running Wild, Mani Šmit (gitarista druge postave) je sada u Grave Digger... Ne znam šta se deilo sa Spirosom Eftimijadisom i Svenom Fišerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Heh, posto vremenom skoro sve nabavio od njih (sto na audio CD-ima, sto u mp3 formatu) mogu reci da su mi poslije Maidena OMILJENI metal bend!!! Nikad jaci. Albumi do "Perfect Man" mi se bas i ne svidjaju, a razlog je sto bas i nisu nesto, mada ih ja dovoljno nisam ni preslusao...

 

Najmiliji mi je "The Missing Link"!!! Ubistvo!!!

 

Trenutna postava ubija!!! Smlski, Terrana i Peavy!!! Mmmmmmmm... Polako prelaze u progresivu. Smolski je najavio da ce novi album - "Sound Chaser" - biti progresiva sa power/thrash elementima. Plus gostovace i Deris!!! biggrin.gifa: :mrgreen:

 

Sta mislite o albumu "Unity"??? LUDILO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, evo konacno i ja sam uradio intervju i to sa Smolskim! biggrin.gif Heh, da javim Makazoniju da uknjizi jos jedan intervju za novi broj "Scissors"-a! Victor is a very cool and down to earth! Prema njegovim rijecima "SoundChaser" ce da razbija!!!

 

----------

 

Evo covera novog albuma - "SoundChaser":

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Soundchaser razvaljuje...Peavy nije normalan....Smolski&Terrana vanzemaljci...najbolja postava na svetu=mozda i najbolji album Rage-a do sada!!!Ovo je peta zvezda ovog benda posle Trapped, XIII, Unity i Black In Mind!

Da li ce se gospodin Peavy Wagner ikada zaustaviti??

Not likely...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Rage je fenomenalan bend!!! Gledala sam ih u Budimpesti pre 2 godine i bili su nikad jaci. Pesme su im odlicne ali ne znam koju bih mogla da odvojim kao omiljenu. Ima ih mnogo. Mozda From the cradle to the grave ili The mirror in your eyes ili...ma, super su!!!

Pozdrav!!!

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, imate pivo za ove postove, ako nisu iz sazaljenja :wink:biggrin.gif

 

Rage je bend koji se jednostavno mora voleti kada se vide uzivo...nekada sa orkestrom, a sada kao trojka koja funkcinoise kao isti...gledao sam ih ove godine i na Wackenu i na Breezu i ne znam gde je bolje bilo, a Pevya i Terranu sam i upoznao i sjajni su momci...a, kada sam jos i Soundchaser cuo, shvatio sam da sam ih ovih godina najvise potcenjivao od svih bendova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...