Jump to content

Srpski film (2009)


Toksa

Recommended Posts

Jos ovo da dodam. Vukmir je dosta kompleksan lik. On je sa jedne sve ono sto sam opisao u prvom postu, a sa druge strane je on zapravo veoma slican Radivojevicu.

 

Vukmir je psihopata koji zrtvuje ljude i samog sebe kako bi pokazao istinu.

 

Radivojevic je umetnik koji sve to isto radi, ali kroz filmsku umetnost.

 

Radivojevic govori kroz lik Vukmira.

Edited by Leka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ovo da dodam. Vukmir je dosta kompleksan lik. On je sa jedne sve ono sto sam opisao u prvom postu, a sa druge strane je on zapravo veoma slican Radivojevicu.

 

Vukmir je psihopata koji zrtvuje ljude i samog sebe kako bi pokazao istinu.

 

Radivojevic je umetnik koji sve to isto radi, ali kroz filmsku umetnost.

 

Radivojevic govori kroz lik Vukmira.

 

hmm...

drhouse.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo ga odgledah i jedino sto je ostavilo na mene utisak jeste da su sve i jedna riba u filmu ekstra picke, da zenski svet 'prosti na izrazu :D , a da, i kurcevi im izgledaju mnogo fake :haha: a i Radivojevic mora da je imao zajebano detinjstvo :haha: , daleko bilo da ovo ima veze sa srpskom realnoscu kao sto rece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam u čemu se konkretno sastoji "ocrnjivanje sopstvenog naroda" u Srpskom filmu, niti sam ja tako nešto video, iskreno. Ako misliš na to što se film zove Srpski film, to je urađeno da bi se nabio prst u oko domaćoj filmskoj javnosti, a ne da bi se na taj način Radivojević i ekipa obratili strancima. To nema veze sa inostrantvom. Srpski film je patološka priča o nekolicini ljudi od kojih su neki mislili da su dželati i da će moći svoje žrtve da unište nekažnjeno, ali se ispostavilo da su svi žrtve i da nema pobednika. Izolovana priča koja nema veze ni sa srpskim mentalitetom ni sa bilo kakvim drugim nacionalnim predznakom. Ovu priču možeš da izmestiš i u Nemačku i u Rusiju i u SAD i u Italiju i gde hoćeš, svuda će funkcionisati na isti način. Samo kompletan debil može da pogleda film i da kaže "Aha, Srbi, znači jebu svoje sinove i novorođenčad". A SRBIJU! i blaćenje srBskog naroda možeš videti i u čaši jogurta ako si dovoljno paranoičan, jebiga.

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

+2

 

ne bih ni slovo izmenio

 

dodao bih da je ovo cisti exploitation film bez stvarne sadrzine a da se radi o ozbiljnom filmu - to je obicna marketinska manipulacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da je ljudima u Srbiji dosta ovakvih filmova i da ne žele da gledaju ovakve stvari, makar bile i istinite, produhovljene i šta sve ne, iz prostog razloga što će i Nemcu koji za dvadeset godina odgleda pedeset filmova o Aušvicu, Birkenauu i Hitlerovoj Nemačkoj biti pun kurac tih tema.

 

tl;dr U kući obešenog čoveka, ne spominji konopac.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš vrlo dobro na šta mislim kad kažem "ovakav".

 

Pitaj bilo koga na ulici kakav domaći film hoće da bude napravljen i svako će ti reći da bi dao i dupe i kompletnu domaću produkciju od 1990. naovamo za jednu komediju ranga Dušana Kovačevića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, ko jebe diskusiju, ajde da se igramo sofista.

 

Ne znam, jednostavno mi smeta što je ovakav film snimljen u Srbiji, što se radnja odigrava u Srbiji i što naši glumci igraju u njemu. Neka sam ograničen milion puta, kao nekoga ko je Srbin i ko ima mnogo kontakta sa ljudima van Srbije koji su čuli za ovo, sramota me je ovog filma.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam u čemu se konkretno sastoji "ocrnjivanje sopstvenog naroda" u Srpskom filmu, niti sam ja tako nešto video, iskreno. Ako misliš na to što se film zove Srpski film, to je urađeno da bi se nabio prst u oko domaćoj filmskoj javnosti, a ne da bi se na taj način Radivojević i ekipa obratili strancima. To nema veze sa inostrantvom. Srpski film je patološka priča o nekolicini ljudi od kojih su neki mislili da su dželati i da će moći svoje žrtve da unište nekažnjeno, ali se ispostavilo da su svi žrtve i da nema pobednika. Izolovana priča koja nema veze ni sa srpskim mentalitetom ni sa bilo kakvim drugim nacionalnim predznakom. Ovu priču možeš da izmestiš i u Nemačku i u Rusiju i u SAD i u Italiju i gde hoćeš, svuda će funkcionisati na isti način. Samo kompletan debil može da pogleda film i da kaže "Aha, Srbi, znači jebu svoje sinove i novorođenčad". A SRBIJU! i blaćenje srBskog naroda možeš videti i u čaši jogurta ako si dovoljno paranoičan, jebiga.

 

Koliko ja znam to da film ima veze sa srpskom realnoscu potencira sam Radivojevic. Evo okreni par stranica unazad, neko je postavio video. Covek prica da ni jedan srpski film od 90-ih na ovamo nema veze sa stvarnim zivotom u Srbiji. Ajde sad uzmi na primer, ode covek na neki festival i iskentra tu istu pricu tamo. Jel, mislite da niko nece da pomisli da mi mozda i jesmo malo poremeceni kao narod?

 

Ja licno nisam toliko paranoican, i slazem se apsolutno da ovaj film moze da se primeni u bilo kojoj civilizovanoj zemlji. Radivojevic to verovatno radi zbog samopromocije, jel ipak i sam naziv "Srpski film" izaziva vecu paznju i interesovanje medju ljudima. Za razliku od njega "Made In Serbia" je apsolutno odraz slike i prilike u Srbiji, i opravdano nosi taj naziv. Ali dobro to je ipak dokumentarac i baziran je na stvarnim dogadjajima i likovima. Sve u svemu kao sto kaze oʞɾoƃ , pored sve propagande i negativne slike koje Srbi nosi u svetu, ovaj atribut "Srpski" nije bio bas neophodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka sam ograničen milion puta

 

Lepo je kad je čovek samokritičan i realan.

 

Sve u svemu kao sto kaze oʞɾoƃ , pored sve propagande i negativne slike koje Srbi nosi u svetu, ovaj atribut "Srpski" nije bio bas neophodan.

 

Ok, sve i da to jeste tako (a nije, al' 'ajde), to je Radivojevićevo pravo. On tako vidi Srbiju, za razliku od tebe i Gojka koji je vidite drugačije. Bezveze je sad spočitavati Radivojeviću bilo šta u fazonu "Zašto si snimio ovako, a ne onako". To je besmisleno. Ima čovek pravo na svoju interpretaciju, kao što i bilo ko tvrdi da to nije prava Srbija ima pravo da predstavi svoju viziju i oponira Radivojeviću.

 

A vidiš, ja bih to rekao ovako - posle svega što se ovde izdešavalo, zar i dalje moramo da iznalazimo nove načine da se sramotimo?

 

Zar zaista misliš da jedan film može da nas osramoti posle onolikih sranja koja smo napravili na Balkanu? Mislim, ako će jedan film tako krucijalno da nas sjebe, onda neka :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj bilo koga na ulici kakav domaći film hoće da bude napravljen i svako će ti reći da bi dao i dupe i kompletnu domaću produkciju od 1990. naovamo za jednu komediju ranga Dušana Kovačevića.

 

Koje su isto tako prikazivale ruznu stvarnost ondasnje Srbije samo na drugaciji nacin. Uzmimo na primer "Maratonce". Srbija je predstavljena kao zemlja u kojoj je "samo smrt siguran posao", kao zemlja koja nije za umetnost, itd, dok glavni protagonista Mirko, kao najmladji clan porodice (simbol novih generacija), pokusava da pobegne iz tog zacaranog kruga. Medjutim, niko zbog toga nema problema sa ovim filmom. Svi ga obozavaju (potpuno opravdano), mada vecina zapravo i ne shvata pravu poruku filma, vec ga gleda samo zbog zabave.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da je ljudima u Srbiji dosta ovakvih filmova i da ne žele da gledaju ovakve stvari, makar bile i istinite, produhovljene i šta sve ne, iz prostog razloga što će i Nemcu koji za dvadeset godina odgleda pedeset filmova o Aušvicu, Birkenauu i Hitlerovoj Nemačkoj biti pun kurac tih tema.

 

tl;dr U kući obešenog čoveka, ne spominji konopac.

 

Tako je.

Gdje su filmovi poput Lajanja na zvezde, Anđela i sličnih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...