Jump to content

2009.05.26. *Stadion JNA, Beograd* AC/DC


LazaGNR

Recommended Posts

Hmm cudno mi je sve ovo kako su skockali...Da se razumemo Partizanov stadion nije bog zna kako veliki iako mozda nekome deluje tako sa slika....Gledao sam Metallicu sa mesta (tribina) na kojem je uvrstena sada ova neka zelena kategorija.Stajao/sedeo sam na desnoj strani i bio sam recimo 30 metara od bine.Pogled je bio nikada bolji kao i zvuk,tako da su se oni tu nesto zajebali....I ova mesta u zelenoj kategoriji skroz nazad su super (odlicna vidljivost i zvuk).Ova kategorija za parter/teren za drugu polovinu mi deluje malo budjos,kapiram da se odatle nece nista videti,sto zbog mase koja je ispred vas,produzene bine,verovatno ce biti pun kurac nekih kamera,osoblja,obezbedjenja nekih itd. no ne mora da znaci.Tribine pri sredini mogu da izvuku stvar...Ja stvarno ne znam gde oni misle da smeste 45000 ljudi??? (To je cifra koja se pominje ako se ne varam) Kapacitet stadiona je 32000....Po onom njihovom planu oni kao da prave cert na Wembley-u! haha

Evo slike stadiona preuzete sa Wikipedia pa vi sami prosudite koja je to velicina i kakav pogled mozete da ocekujete,no onaj ko je bio na Metallici/tekmama ima dobru predstavu....udaljenost od bine pa do kraja stadiona/tribina iznosice negde oko 150 metara....Sto se tice cena tako je kako je jbg....AC/DC su skup do jaja bend....Gledao sam neke nastupe sa ove Black Ice turneje i ne deluju mi nimalo zanimljivo,ono mrtvi paraziti koji se teturaju binom tu i tamo,nema nekog lozenja i to

Ovo zeleno su očigledno ona mesta koja se nazivaju "mesta sa ograničenom vidljivošću", nisu oni glupi... Sa tog sektorčića na jugu se verovatno neće lepo videti bina od tornja sa miksetom i nekim osvetljenjem/kamerama/kurcima/palcima, dok su ova blizu bine verovatno suviše sa strane, tako da se vrlo mali prednji deo bine vidi, ne bi džabe bila tolika razlika u ceni u odnosu na crvene sektore.

Što se tiče kapaciteta, kao što reče čovek, 32.000 je kapacitet tribina za utakmice, a za koncerte dolaze u obzir i teren i atletska staza. A kapacitet stadiona i za utkamice, dok nisu postavili ove fancy stolice je bio 50-60 hiljada, tako da ima tu prostora za muljanje i trpanje ljudi koliko god teoretski može da se uglavi.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

metallica001yk3.th.jpg

 

 

Evo zasto se ne slazem sa cifrom od 45000,gde smestiti jos 20000 malishana? :) Jedno je praksa drugo su papir i olovka ha....malo podsecanja

 

@ Crusader84

 

Kazem gde sam ja bio na tribinama i vidljivost i zvuk su bili nikad bolji.A evo i slika moze to donekle da potvrdi

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro bre, ajd onda nam kaži koliko ljudi po tvom mišljenju može da stane na poljanu koja je veličine 100x70 metara!? Ne zaboravi da se na sajam, koji je, btw mnoooogo manji od takve poljane zguralo 20 'iljada ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro bre, ajd onda nam kaži koliko ljudi po tvom mišljenju može da stane na poljanu koja je veličine 100x70 metara!? Ne zaboravi da se na sajam, koji je, btw mnoooogo manji od takve poljane zguralo 20 'iljada ljudi...

 

Pa kazem ti 15000 ljudi na terenu,sa sve tribinama 35000 ljudi plafon,mozda malkice jache....6000-7000 ga duva garant.Malo su oni precenili taj kapacitet....no nebitno je uostalom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za ove pare mi nepada na pamet da idem, a nece ici ni moj brat, koji je mnogo veci fan od mene... ja u sustini i nisam fan, znam par pesama i to je sve. al da su normalne cene (max ko za mejdene) mozda bi otiso sa burazerom cisto radi reda... ovako nema sanse! sumnjam da ce doci puno ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi komentar ispod mi je ql

The good thing about AC/DC is that they don't give a crap about the politics of any region, they just play for their fans and keep their ticket prices low. I had the best seats ever in Vancouver, and they were only $99, friggin unbelieveable! I don't know how much 3,900 dinars is, but you can bet it's fair, they're all about their fans! Keep up the good work boys.

jes' ali za koja mesta??? :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam gde oni misle da smeste 45000 ljudi??? (To je cifra koja se pominje ako se ne varam) Kapacitet stadiona je 32000...

 

Kapacitet stadiona "Partizan" je 33.600 mesta za sedenje. Minus 13.000 koliki je sever - Znaci staje oko 18.000 ljudi na tribine (kad oduzemo i par redova istoka i zapada).

Dimenzije "travnatog tepiha" :) su 105x68m ili 7350m2. Cetiri coveka mogu komotno (bez ikakvog guranja) da stoje na jednom m2 sto znaci da na teren moze da stane 28.560 ljudi. Dakle, moze komotno da stane 46.500 ljudi a dodaj jos i atletsku stazu tako da je kapacitet za koncerte oko 50.000 (+/- dve tri hiljade)

 

p.s. A oko prepucavanja Partizan - zvezda... Nekom MetallicA & AC/DC nekom Cola & Ceca :D

Edited by Jaymz

Share this post


Link to post
Share on other sites

vama Beavis Butthead , vatikan jevreji cia katolici... a nama bar Srbi... mozda bi mogli da taj cirkus od stadiona iselite u zagreb ili tiranu..

 

 

 

 

BOJKOT :rockdevil:

 

 

 

-------------------------

 

 

 

+1

 

 

 

u stvari nema ni potrebe sad ni za tu pricu... niko normalan nije lud da daje 4000 i 11000 hej tolike pare ko zna kome.... Ovo je jos jedna mucka u nizu muzicke politicko policijske grobarske mafije, a kao ni mnogi drugi otkazani koncerti ne planiraju ni da se odrze !

 

 

+2

 

 

ps. ako se ipak neki cudom skupi sekta ...ja cu da dignem jna (groblje, cirkus, lavor, wc solju, rupetinu, pasnjak) u vazduh :violent:

srusen i spaljen do temelja, hiljade mrtvih grobara.... (vidovita prorocka pesma)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vama Beavis Butthead , vatikan jevreji cia katolici... a nama bar Srbi... mozda bi mogli da taj cirkus od stadiona iselite u zagreb ili tiranu..

 

 

 

 

BOJKOT

:rockdevil:

 

 

 

-------------------------

 

 

 

+1

 

 

 

u stvari nema ni potrebe sad ni za tu pricu... niko normalan nije lud da daje 4000 i 11000 hej tolike pare ko zna kome.... Ovo je jos jedna mucka u nizu muzicke politicko policijske grobarske mafije, a kao ni mnogi drugi otkazani koncerti ne planiraju ni da se odrze !

 

 

+2

 

 

ps. ako se ipak neki cudom skupi sekta ...ja cu da dignem jna (groblje, cirkus, lavor, wc solju, rupetinu, pasnjak) u vazduh :violent:

srusen i spaljen do temelja, hiljade mrtvih grobara.... (vidovita prorocka pesma)

 

Lolwut?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

agree

majke mi preterase... jesu culi oni da ce da bidne finansijska kriza uskoro???

 

 

:) :) :)

 

Verovatno ta svetska finansijska kriza nije zakacila Australiju,pa verovatno nisu ni culi za istu :)

 

 

Pa treba i drugim zemljama karte,ne samo nama :bigblue:

 

A baš me yabole TUKI ya druge zemlje ...

 

 

ja kazem ovo se otkazuje

 

Pa nije bre to Kreator ili nešto sl. da se otkaže...Ako ništa drugo ovi govnari od stranaca će kupiti 60% karata ... Grrrrrrrr :angry::udri:

 

 

Sad nešto gledam, kod nas i Grka najskuplje karte! :) :) :)

Kod Španaca svuda 65 jevreja, kod gejeva Holanđana 70-75... Ova komuna je prava komunjarska firma, ako svoje ne zavrne ništa nisu uradili!!!

 

Šta kao mi i Grčka smo zemlje sa najvećim standarom u Europi pa su najveće cene kod nas ??? E sve sam video i čuo ali ovo stvarno nikad ...

 

 

veruj mi vidis i sam kako Mejdeni prolaze sa onom cenom karata

sta mislis kako ce AC DC proci sa tom cenom karata?

veruj mi da je karta 2000-7000

bilo bi opusteno rasprodato

ali ovako veoma tesko

 

Opet ponavljam GOVNARI od STRANACA će kupiti većinu karata ... :udri: :udri: :udri:

 

 

Pa u svakom slucaju ce biti onih 20k i kusur ljudi(karte koje su rezervisane za ljude sa strane)i bice krs posetilaca iz okoline to je sigurno :da:

Tome treba dodati da ce doci bar 5k nasih ljudi tako da je cifra od bar 25k posetilaca skoro pa zagarantovana

Inace Jean Michele Jarre je rasprodao celu Arenu a karte nisu bile nimalo jeftine-dakle od 3000k din pa nadalje su bile a s obzirom da je ovo jedan ACDC koji je tu negde kao Kotrljajuce Kamenje ja kontam da uprkos derackim cenama ima da bude sve puno ki oko ;)

Ja se samo nadam da nece otici prebrzo ove od 5500din-njih jedino ima smisla uzeti,i slazem se deranje je plus nisu normalni sa cenom tribina :no:

A fak a taman sam trebao da kupim laptop :)

 

Ma koji će ti moj Lap Top :) :) :)

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno su zabiberili cenu al` jebe mi se, gledao sam ih `91-e pa nisam gladan.

 

 

Budimpesta jel?

 

Pa taj Monsters of rock na NEP stadionu je nadmasio sve koncerte , festivale sve do sad

 

Jeste da sam bio 200 metara od bine al je bilo jebeno dobar koncert mada sam ja tada isao zbog Metallica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...