Jump to content

2009.05.26. *Stadion JNA, Beograd* AC/DC


LazaGNR

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeste da je ovo spektakularan koncert, da se radi o velikom bendu i da je šteta propustiti ga, ali bi valjalo da prema sebi budem pošten i da se zapitam - kad sam ja uzeo neki album ovog benda da fino preslušam od početka do kraja? Nisam nikad, tako da - koliko god da mi je tih nekoliko pesama što sam bezbroj puta čuo gotivno, nemam razloga da očajavam što nisam mogao da izdvojim nekoliko hiljada za ovaj koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ac dc je razbio..svaka im cast

jedino malo angus smorio sa njegovim izdrkavanjem. A sto se tce jacine zvuka, fazon, na ulazu u fan pit delili cepove xD

al po meni nije bilo bas glasno, cini mi se da je na metallici bilo glasnije ili se tripujem jer sam bio dosta mladji :)

btw, ja usao u fan pit bez karte :bigblue: :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесам чекао 20 и кусаур година да их видим и чујем и исплатило се!!!

Свака им част,одсвирали су Феноменално1

Било је супер,преко 35 000 људи,савршено.

још да је био 1 бис,не бих имо речи!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

нем појма. ја сам имо превелика очекивања. ја мислио - гурање 3 сахата да уђеш, па онда унутра људи стоје једни преко других, креће уводни риф, пичке влаже, у првим редовима се осећа та повећана влажност, сви су у трансу и усхићењу, хепи, скаче се 2 сахата, људе износе на носилима, људи у Борчи морају да привежу стоку од појачане буке у dB, завршава се концерт, полуголе и голе рибе трче у бекстејџ да подају своја тела боговима р'н'р-а док се на стадиону видају ране ретким преживелим лицима хардрок холокауста.

 

али опет, ја сам мислио да је студирање када одете у факултетску мензу, тамо вам дају два вињака и дођу три пичке, те одаберете са којом ћете да имате сех тог дана.

 

то вам је као када гледате порнић са најјачом дандаром у свету гутања кита, па јадни мислите да је сваки секс са њом врхунски.

 

штос је у томе што та најјача дандара, и када јој није дан извуче (''извуче'') из вас и више од максимума и ви никада у животу нисте били срећнији.

 

сахатница:

18.00 пролазим поред стадиона, има превише људи и једноставно је превише вруће да би могло да се размишља о доласку на концерт.

20.00 долазак на концерт (улазак као кроз сир, јебеш му сунац ако је цела процедура трајала 5-10 мин, све са чекањем у реду, велики, велики плус) предгрупа неки момци који су се слабо чули и свирали неки генерички рок. можда су и били ОК, али смо апсолутно незаинтересовани да их чујемо.

21,00 у ''динар'' долазе деде, кул бина, кул видео бимови, ОК тон. до 23.00 чист професионализам, откуде људима у тим годинама толка енергија, да ти памет стане

23.00 свршавање и слободне активности

 

мене је мало сморило (можда ми се учинило, молим утиске других људи који су били на церту) да је публика била превише статична и ''необразована'' за овакав вид хепенинга. ал реално, болео ме је ку*ац, ја сам се зезо из петних жила и за све паре.

 

ОК концерт скроз. Дефинитивно ставити у ''ту-ду'' листу ствари које треба да се одраде пре неголи одапнете.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dozao kuci.Bio sam pred stadionom u 15 do 3.Imao sam vezu da udjem u Fan Pit pre otvaranja kapija.I tako udjoh ja u 3 i 15 u sluzbene prostorije i tumarah jedno sat vremena po hodnicima.Nisu pustali od 3 tek nedge oko 4 i 15 i ja i ortak udjosmo u fan pit,dograbismo pink narukvice i zauzesmo najbolju poziciju,sipka,do staze.I tako cekao sam skoro 6 sati do AC/DC,videh neke komedijase iz NS-a sa klincem za bubnjevima,pa opet one Irce(1-vi put na Stonsima,2-gi put u Pesti) i sad mi nekako najvise prijase.Sta reci za legende,verovatno vise nikad necu biti u mogucnosti da ih vidim tako blizu,Angusa i Brajana sa 3 metra(kad su bili na stazi) Klifa I Malkolma i ceo bend kad su bili na bini sa nekih 8 metara.E da sipka,biti na njoj ima prednosti(upravo gore opisane i pomenute) ali i mane(nema skakanja,bar ne onog pravog jer uvek neko zeli da uleti na tvoje mesto,e al to ne moze).Sada nekih 2 sata posle koncerta,moram da priznam da mi je osecaj srece i zadovoljstva bio veci posle koncerta u Pesti(mozda zato sto sam ih tada gledao prvi put u zivotu,mozda sto sam bio u prvim redovima sektora B i kasnije na sipci istog i bilo je vise mogucnosti za skakanje a mozda su mi se utisci jos nisu slegli).

Sve u svemu AC/DC su opet ubili,zvuk posebno odvalili na Let There Be Rock kad sam stavio cepove za usi,Brajan odusevio i kondicijom i pevanjem,Angus fenomenalan kao i uvek.Ali bilo je cudnih momenata kojih u Pesti nije bilo,recimo kad im na Highway to hell mislim, probio/produvao zvucnjak negde sa Klifove strane a Malkolm i Klif se gledaju i Malkolm sleze ramenima i kao da kaze:"Nije kod mene" a Klif glavom pokazuje:"Ma,kod mene je"

Ili posto sam bi na sipci odmah do bine u Fan Pitu,video sam Angusa ispod bine kako svira prve rifove i solira u intru za Highway to hell i video sam kako ga mini platforma podize na scenu.Toliko za prve utiske odoh da kuntam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je dobro, ali ne bih opet dao tolike pare za njihov koncert. Valjda sam imao prevelika ocekivanja.

Najvise je smorila publika. Bar ovaj deo oko mene. Stoje, blenu i snimaju. Izgleda da im je bitnije da imaju neki snimak ili sliku koju ce da okace na facebook nego da se provedu na koncertu.

Sto se tice zvuka bio je odlican, jasan, ali sam ocekivao mnogo jaci. Moglo je sasvim lepo da se cuje sta pricaju ljudi okolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje neverujem... prvi red, sipka, par metara od bogova... 20pesama + solaza...puno energije, znoja... Ono sto smo danas videli je definicija rock-a.... Angus ima vise energije od prosecnog vaterpoliste xD

Sluh mi je otisao u kurac, mnogo lose cujem.... al' ako negde vredi sjebati nesto vredi na AC/DC-u \m/.... Publika je bila bas glasna, ali zbog mnogo jakog ozvucenja slabije se cula, cak mi se cinilo i da su basevi previse jako gruvali u odnosu na briana, lose ce cuo u nekim delovima.... Cepove za usi ni u ludilu nisam hteo da stavim, jer sam hteo da osetim i uzivam u pravom zvuku :)

Mnogo jako ozvucenje, prejako....

 

Zaplakao sam 2x za vreme koncerta, jbg nisam mogao da se sudzrim.... Toliko radosti, znoja, alkohola, suza,... moze samo ac/dc da pruzi :)

 

rezime: Ko nije bio, nek se ubije xD

Edited by NoBodyAsAleksa

Share this post


Link to post
Share on other sites

:confused: Jel nekome javio neko ko je tamo koliko ima ljudi? ortak mi rece da je posecenost veoma slaba :confused:

Bilo je ipak, mogu da kažem čak i odlično popunjeno, možda i svih 40.000 ljudi, samo je jug bio praznjikav, zapad krcat, parter krcat napred i u sredini, nisam mogao da vidim skroz pozadi, istok čini mi se isto krcat, mada onaj deo skroz prema jugu nisam mogao da vidim.

Iako sam blejao sa Lazom i Ronnie Woodom kod stadiona još od 15h, uđoh tek oko 8 (čekao lika iz Zadra da mi donese snimak Maidena iz Splita :) ), tako da nije imalo svrhe ni probijati se u prve redove sektora B, a ni švercovati se u A, svejedno bih završio u masi iz koje ne bih ništa video, ali sam na kraju sa kartom od 4300 završio na mestu koje košta 8900 ili čak 11000 :) , drugi red tribina, kod onog drugog od bine izlaza za A desno, tik iznad ograde, savršen pogled na binu i rulju. :D

Znači koliko cimanja oko karata a koja opuštencija na kraju, moglo je i sa kartom od 3900 da se završi na nekom mnogo skupljem mestu. Koliko sam video, ograda između B i C sektora nije ni postojala, a svejedno su ljudi koji idu na teren morali preko tribina, a niko im nije branio da tu i ostanu. :D

 

:'( :'( :'( Ode voz za Bg, ali ja nsam u njemu :'(

Imao sam utisak da se pola Bugarske preselilo u Beograd, prvo na autoputu gomila automobila bugarskih tablica, takođe parkiranih oko stadiona, po gradu sam ih dosta viđao u šetnji...

 

Sluh mi je otisao u kurac, mnogo lose cujem.... al' ako negde vredi sjebati nesto vredi na AC/DC-u \m/.... Publika je bila bas glasna, ali zbog mnogo jakog ozvucenja slabije se cula, cak mi se cinilo i da su basevi previse jako gruvali u odnosu na briana, lose ce cuo u nekim delovima.... Cepove za usi ni u ludilu nisam hteo da stavim, jer sam hteo da osetim i uzivam u pravom zvuku :)

Mnogo jako ozvucenje, prejako....

Jbt, meni ovamo gore i nije delovalo nešto prejako, možda na trenutke prilkom solaža nekih, ali u odnosu na Testament i naročito Destruction sa Legacyja milina, mada posle kada sam se vraćao, pričam s komšijom u busu, ništa ga ne čujem. :)

 

 

E sad, sam koncert, koncert AC/DC kao koncert AC/DC, meni oni nisu nešto posebno omiljeni pa samim tim ne mogu da kažem da mi je najbolji koncert u životu end staf, al' da su otprašili otprašili su, ne mogu da nađem zamerku, sve ono što se i na snimcima može videti, krajnje profi odrađeno, intro krenuo u 20:58, For Those završava, sa sve vatrometom tačno u 23:00, kulj scenografija, lokomotiva, zvono, topovi, there was light, ovo-ono... Sve u svemu kvalitetno provedena 2 sata, sada se čeka Savatage! (pardon, Jon Oliva's Pain ;) )

 

 

 

btw

Je l' neko primetio da su na koncertu preovaldavale matorije ribe? :) Da l' što maloletnice nisu imale para za karte il' su mlogo fine za prljavi RnR. :D

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...