Jump to content

Prognan


Slava

Recommended Posts

On 1/8/2023 at 8:07 PM, Slava said:

Ako nekoga zanima, mozete premijerno poslusati kompletan album na Black Metal Promotion:

 

Slava, izvrstan je album, iskrene čestitke. Možda jedino još malo utegnuti vokal da bude poput M.-a iz Mgle za potpuni užitak 😃

Planira li se možda neko vinilno izdanje? To bi bilo lepo imati u kolekciji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslovce sam morao odgovoriti s drugog profila jer ne znam login za onaj prvi, a sad se moraš logirati s email adresom koju više niti znam niti koristim pa je zato zastoj u odgovoru.

Evo par informacija koje će objasniti stvari:

 

1. Nikad nismo niti planirali izdati CD jer nismo mislili da će ikad biti potrebe za tim pošto smo dali sve za besplatno slušanje.

2. Kad je došla potreba, odjednom smo dobili 100 narudžbi u 7 dana. I to se prodavalo još više i više da sam onda počeo zvati gomile brojeva koji bi mi pomogli kud, kako i može li što prije da se nađe firma koja će nam odraditi kompletan posao pravljenje CDa.

U HR ima jako blesav zakon da, ako printas određenu količinu CDa, moraš sve prijaviti ZAMP preko te količine, a mene to ne da ne zanima već ne želim to odraditi. Firme ispod tog broja niti ne žele printati jer im se ne da (citaj, "neisplativo je"). Jedva sam našao jednu s kojom sam se mogao dogovoriti.

3. Iako nismo planirali CD raditi, naravno da je bio plan da taj CD koji ćete držati u rukama mora i MORA izgledati top. Pa dok su nam poslali kako će izgledati, dok smo napokon u prstima imali kvalitet, dok sam prije toga jedva našao grafičkog dizajnera koji će to odraditi pa slike pa...uffff...

Na kraju je sve ispala više nego super i jako smo bili zadovoljni, a vidim da su i ljudi što su kupili.

4. Zbog sve te brzine što sam trcao, tražio i snalazio se, nismo stigli napisati sve što je trebalo na booklet. Meni bi bilo super da sam mogao tekstove albuma jer bi mi to sredimo sve probleme, međutim dobili smo 4 stranice bookleta (8 s obje strane) i tekstovi ne bi stali svi te je ta opcija otišla sa strane. Kad smo poslali šta da se napiše, doslovce jedan dan prije sam javio da stavi zahvale ljudima jer sam zaboravio. Postojala bi tona imena jer smo snimali vokala oz Bugarske, u Požegi semplovali bubnjeve, hor iz grada, etno orkestar u selu pored mene.

5. Dobra ideja za etno melodije i izvorne tekstove. Nije mi to niti palo napamet, no opet mi je fora kad, nakon kojeg već slušanja, nadjes nešto novo.

6. Imamo problem sa slanjem CDa u Srbiju, već nam nekoliko je vraćeno,  a deru nas za poštarinu samo tako. Nadam se da će to biti sređeno.

7. Čekamo opet novi batch CDa za slanje, čim dolazi šaljemo ostatak (neki su primili, neki ne).

 

I to bi bilo to. Za naredni album ćemo biti bolje pripremljeni jer, usprkos našem čuđenju, ljudi stvarno žele kupiti albume i to nam je mnogo drago.

Razmišljali smo da, ako ovaj album dobro prođe, da napravimo trilogiju albuma.

Pošto je prošlo super, 29.03. imamo bukirano snimanje hora za novi album. 

Ako ne budemo zavlačili i posao mi da prostora, nagodinu će biti i vani.

  • Like 1
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 hours ago, Dinarski Ratnik said:

Bilo bi dobro kada bi se priča sledećeg albuma nadovezala na priču ovog. Možda nešto o sinu koji se pojavljuje na samom kraju. A što se tiče samog albuma "Naši životi više ne postoje", malo je reći da sam oduševljen. Remek djelo sa svake tačke gledanja.

Znam da ne bih trebao pričati o tome, ali svakako će tako biti. 

Od početka sam imao u vidu da to bude trilogija albuma, sve je zavisilo od toga kako će ovaj album biti primljen. Nismo izdali ništa preko deset godina pa nismo znali koliko smo ostali relevantni i da li možda i znamo svirati i stvarati kao prije 😄

Album drugi je direktan nastavak na prvi, isto tako i treći album. Priča drugog albuma prati njegovog sina koji sad njegovih godina jer se radnja događa pred drugi sv. rat. Neću ništa pričati previše o radnji, ali ima mistike, kao i istraživanja ko je njegov otac bio, kao i ko mu je ubio majku. 

Kako drugi završava,  tako odmah treći album počinje i taj njegov sin uzima pušku i kreće drugi sv. rat. Sve što je njegov otac prolazio u prvom, sad njegov sin prolazi u drugom.

Ogroman je pothvat i već me sad hvata glavobolja jer u drugom pokušavam vise država spojiti u nekakvu priču i koliko-toliko držati se istorijskih "činjenica." A opet je to toliko sklizak teren jer teško je ispričati i osmisliti nešto takvo, a da se ne nagazi na određene čizme, ako me kužiš.

No svakako je u planu da se obrade razne teme u preostala dva albuma kao Krvava Bajka, Novosadska Racija, Kraljevina SHS (na kraju Jugoslavija), bitka ova, bitka ona...

Ne znam stvarno, imamo toliko planova, sve zavisi kud će nas priča odvesti, no svakako ćemo se potruditi da bude - ako ne bolji od prvog - makar u rangu kao prvi.

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Dinarski Ratnik said:

Veoma dobra pjesma, mada je "by the numbers" po standardima ovog benda.

Moraš uzeti u obzir da je napisana tamo 2011 (čak i prije izlaska Jame kad je band drastično prihvatio drugačiji zvuk), što znači prije 12 godina.

Taj novi album "Sve Je Tiho Na Istočnom Frontu" odakle je i ova traka je zapravo kompilacijski album starih pjesama plus nekih novih. Ima i onih koje nisu stale na "Naši Životi Više Ne Postoje" zbog dužine albuma tako da će biti za svakoga po nešto.

Hvala na postu!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi singl s kompilacijskog albuma "Sve Je Tiho Na Istočnom Frontu" na kojem će se naći kompletan EP "Jama" i plus još 6 nanovo snimljenih i neizdanih traka.

 

Ova ispod se trebala naći na našem albumu "Naši Životi Više Ne Postoje" pod nazivom SPAS, medjutim album je trajao preko sat vremena pa smo, teška srca, morali izbaciti je s njega.

No sad je možete čuti u punom obliku, s prilagođenim tekstom, a oni koji vole književnost, moći će prepoznati jednu od najljepših poema ikada napisanih...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam problem sa psovkama, al nesto ne zamisljam ni prepadnutog lika u 1916 godini, da se ono nesto prene i kaze sebi - sad cu smrt da scepam za kitu

Tu su i ovi iz Stona se pogubili sa tim da budu britki/arhaicni i onda od svog napona - nesto ko dae izaslo iz Vratice se rode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslovce ima na internetu spise Francuskih izvještaja s ratnih bojišta u kojima doslovce na našem jeziku piše da su im psovali majku, pizda ti materina i tako te stvari.

Tako da, još sam bio blag kad sam napisao tekst takav. Naravno, ne mora se ljudima sviditi,  ali to je umanjuje činjenicu da su se koristile takve rečenice, pogotovo u Crnoj Gori.

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 hours ago, Slava said:

Doslovce ima na internetu spise Francuskih izvještaja s ratnih bojišta u kojima doslovce na našem jeziku piše da su im psovali majku, pizda ti materina i tako te stvari.

Tako da, još sam bio blag kad sam napisao tekst takav. Naravno, ne mora se ljudima sviditi,  ali to je umanjuje činjenicu da su se koristile takve rečenice, pogotovo u Crnoj Gori.

čitao sam neke od ovih, genijalno je, sa sve francuskom transkripcijom "u pičku materinu" i sl :haha:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 hours ago, Slava said:

Doslovce ima na internetu spise Francuskih izvještaja s ratnih bojišta u kojima doslovce na našem jeziku piše da su im psovali majku, pizda ti materina i tako te stvari.

Tako da, još sam bio blag kad sam napisao tekst takav. Naravno, ne mora se ljudima sviditi,  ali to je umanjuje činjenicu da su se koristile takve rečenice, pogotovo u Crnoj Gori.

Imas linkove za to neke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hvala puno, ljudi!

Zanima me, posto je bend zaradio poprilicno novaca s ovim izdanjem, jel ima mozda zainteresiranih da napisem pokoju o tome? Ne znam jel ostali bendovi prate ovaj topic, siguran sam da bi im moglo pomoci u vezi njihovih izdanja... Ne znam koliko to u biti i zanima ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...