Jump to content

2009.05.09. *Slavonski Brod* Uriah Heep


Pavao

Recommended Posts

Po prvi puta u Slavonski Brod stiže legendarni band Uriah Heep. Ove godine slave 40 (!) godina banda i ovo im je jedini nastup u Hrvatskoj ove godine.

 

Sad već legendarni "Mega Bikers susret", u svojem šestom izdanju, po prvi puta dovodi jedan strani band u Slavonski Brod. U vikendu motora i dobrog rock'n'rolla 8-10.05. sve posjetitelje očekuje dvodnevna svirka, besplatan kamp i ogromne količine hrane, pića i dobrog raspoloženja.

 

Najava na službenim stranicama banda:

http://www.uriah-heep.com/newa/livedates.php

 

što je jebeno za dodati da svira i OPĆA OPASNOST, hard time i Van Gogh

 

 

PROGRAM MEGABIKER'S SUSRET 2009

 

Petak 08.05.2009

20.00.h OFF DUTY - (Hr)

21.00.h STAGE - (Hr)

22.00.h VAN GOGH (SR)

23.30.h VATROMET

24.00.h BELFAST FOOD (Hr)

01.30.h DANCING SHOW

02.00.h SKYNYRD CROWD (Cover band Hr)

 

Subota 09.05.2009

 

12.00.h UTRKA UBRZANJA 400M.

17.30.h DEFILE ULICAMA GRADA

19.00.h MOTO IGRE-POLOJ

20.00.h. TRIO-ZZ TOP (Cover band Hr)

21.00.h. HARD TIME (Hr)

22.30.h. Dodjela nagrada i obraćanje predsjednika

Mk Brod i Gradonačelnika prisutnima.

23.00.h URIAH HEEP (England)

00.30.h. Cosmic Circle (Austria)

Fire live performans group

01.00.h. SEXSY SHOW

01.30.h. OPĆA OPASNOST (Hr)

03.00.h. TRIO-ZZ TOP(Cover band Hr)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zvuci odlicno,Uriah Heep i Van Gogh,motorijada ovo ono,a ni Slavonski Brod mi nije daleko,samo je stvar u tome sto treba da krenem raditi u maju a vec cu trebati slobodan dan za AC/DC,sve u svemu,voleo bih da obidjem ovo..

 

Teshko da cu otici na ovo,tj. necu sigurno :( jbg. Glenn Hughes pa posle toga AC/DC...ne znam da li cu imati kinte i za Hughes-a,a kamoli za ovo,a ni vremena verovatno!A rado bih gledao Uriah Heep opet,ono na Zajecarskoj Gitarijadi 2006. je stvarno bio super nastup ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zashto se niko ne interesuje za ovo? Dobra prilika da ih njihovi fanovi vide :da: Poshto je koncert u Beogradu otkazan...

Zato što ima gomila koncerata u Beogradu u tom periodu. Samo zbog AC/DC-a će mnogi u startu otpisati sve ostalo. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istorija se ponavlja a vreme je relativan pojam. Uriah Heep dolaze posle 26 godina u (ex) Jugoslaviju.

Bio je to moj prvi koncert koji sam gledao u zivotu.

Ne pratim tu vrstu muzike aktivno vec duze vreme, pretpostavljam da je samo matori Mick Box ostao iz originalne postave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istorija se ponavlja a vreme je relativan pojam. Uriah Heep dolaze posle 26 godina u (ex) Jugoslaviju.

Bio je to moj prvi koncert koji sam gledao u zivotu.

Ne pratim tu vrstu muzike aktivno vec duze vreme, pretpostavljam da je samo matori Mick Box ostao iz originalne postave.

 

Uriah Heep su svirali 3. Avgusta 2006. god. na Zajecarskoj Gitarijadi,slazem se za Mick Box-a,jedinit je stari clan benda,mada je i ovaj pevac od 1987. god. u bendu ...

 

 

Zvuci odlicno,Uriah Heep i Van Gogh,motorijada ovo ono,a ni Slavonski Brod mi nije daleko,samo je stvar u tome sto treba da krenem raditi u maju a vec cu trebati slobodan dan za AC/DC,sve u svemu,voleo bih da obidjem ovo..

 

A gde si ti,mislim odakle si kad ti je Slavonski Brod tako blizu ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uriah Heep su svirali 3. Avgusta 2006. god. na Zajecarskoj Gitarijadi,slazem se za Mick Box-a,jedinit je stari clan benda,mada je i ovaj pevac od 1987. god. u bendu ...

 

 

Ups, za ovo nisam znao, thanx na informaciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dudi: Ovo je zaista legendarni festival, kamo srece da sam to mogao videti.

Secam se iscrpnog raporta sa koncerta u casopisu Strip / Rock 81 (onaj ciglastog formata, Dudi ti se sigurno secas...)

Najbolja mi je bila fotka gde Lemmy nosi kapu Yu milicionera :pivopije:

Edited by LazaGNR
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal Demon :

 

Pa dobro,relativno ti je blizu,mislim shta je to,mozda 100 km...Kad sam ja mogao letos odavde da zapalim za Osijek kad je svirao Whitesnake,kontam da bi i ti mogao da skoknesh do Slavonskog Broda,samo ako budesh imao vremena i para tad ...

 

Nemethor :

 

Nema na cemu,beshe to dobar koncert stvarno,jedan od boljih na kojem sam bio...samo shto je bio slabo posecen,valjda zbog slame reklame ili shta vec,a i daleko je Zajecar,kontam da je i zbog toga mozda !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Istorija se ponavlja a vreme je relativan pojam. Uriah Heep dolaze posle 26 godina u (ex) Jugoslaviju.

Bio je to moj prvi koncert koji sam gledao u zivotu.

Ne pratim tu vrstu muzike aktivno vec duze vreme, pretpostavljam da je samo matori Mick Box ostao iz originalne postave.

 

Da,brate i meni je to bio prvi starni koncert,Sajmiste u Novom Sadu je bilo krcato,bio je prvi ili drugi decembar.Predgrupa bio Kerber,imali jedan album,bacali ploche u publiku.Tad je svirao Trevor Bolder bass,kao i sad.Na vokalu bio Pete Goalby,chovek usred koncerta skinuo koshulju i markerom koji je bio bachen na stage ispisao I LOVE YOU na grudima!Bubnjar bio Lee Kerslake,a klavijature John Sinclair.Treba otici na ovo,blize nam Slavonski Brod,nego Zajechar.Ako od NS do ZG se stize za manje od 4 sata kolima,onda do S Broda je bar duplo manje,auto- put je u CRO suprer.To znam iz lichnog iskustva,isao sad u Zagreb u februaru na Iced Earth i Saxon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,brate i meni je to bio prvi starni koncert,Sajmiste u Novom Sadu je bilo krcato,bio je prvi ili drugi decembar.Predgrupa bio Kerber,imali jedan album,bacali ploche u publiku.Tad je svirao Trevor Bolder bass,kao i sad.Na vokalu bio Pete Goalby,chovek usred koncerta skinuo koshulju i markerom koji je bio bachen na stage ispisao I LOVE YOU na grudima!Bubnjar bio Lee Kerslake,a klavijature John Sinclair.Treba otici na ovo,blize nam Slavonski Brod,nego Zajechar.Ako od NS do ZG se stize za manje od 4 sata kolima,onda do S Broda je bar duplo manje,auto- put je u CRO suprer.To znam iz lichnog iskustva,isao sad u Zagreb u februaru na Iced Earth i Saxon.

 

 

Koje god. su to Uriah Heep svirali na Novosadskom Sajmu ? Mogu zamisliti samo koliko je to dobar koncert bio sa takvom postavom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje god. su to Uriah Heep svirali na Novosadskom Sajmu ? Mogu zamisliti samo koliko je to dobar koncert bio sa takvom postavom ...

 

Koncert je zaista bio preteran,a rachunaj 26 godina unazad od ove.Svirali su oni tad i u Bg,nisam siguran gde.Mozda Pinki u Zemunu.Jedini minus koncerta je bio taj sto nije bila Lady In Black,kao ni Simpathy.Al sam se zato polomio na Easy Living i Gypsy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,brate i meni je to bio prvi starni koncert,Sajmiste u Novom Sadu je bilo krcato,bio je prvi ili drugi decembar.Predgrupa bio Kerber,imali jedan album,bacali ploche u publiku.Tad je svirao Trevor Bolder bass

 

 

Zar nisu tada svirali sa Bob Daisley-em u NS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...