Jump to content

Agile guitars


BLAGOJE

Recommended Posts

Bedak je sto nema nijedan 5ozicani koBass...

 

btw. ovo sto mene zanima i nije tako drasticno jeftino... kompnente su slicne kao na recimo shekteru samo je finish dosta siromashniji od shekterovog... reklo bi se, taman je siromashniji finish koliko je i cena niza! :D btw. meni ovo i ne deluje toliko nerealno... ima i esp i jackson i ibanez neke bas jeftine gitare... skuplje su od ovih za 100-200 dolara uglavnom zbog imena... tako to meni izgleda! a oko one osmice, koju merkam, su se bash potrudili! oblik deluje originalno?!? :pivpoije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da se ja pitam, pravio bi tu boli glava pojacala za male pare. Ne treba tu vise od 120-150 Eura materijala ako covek zna sta radi. Znaci za jedno 350-450 Eura (ipak ruke u umetnika, ljubi ga majka inzenjera, a treba platiti i stolare za kombo kabinete ili kuciste, plus limare za savijanje lima za postolje pojacala minus onih 120-150 Eurokremova) dobijes kombo 45w-60w koji ubiva. Ili glavu (za malo manje naravno, nema zvucnika ni onoliko stolarije). Kad kazem 45w-60 mislim RMS. Znaci tu pikovi sljakaju do 200 vata. Prosto ko pasulj. Ladno bi pravio kopije IIc+ svima. Mesa Boogie je ionnako rusko-americka skola. Radi ko sat, a mos ga bacis sa kamiona.

 

Jel zna neko posto su ovih dana gore na Zvezdari one cice sto sklapaju PCB. Zaboravi ime firme, Lola valjda. Lola Ribar. Ili tako nesto.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji u crnoj varijanti? Ako ne, neka, ok je i ova boja. Srachunao mi je sajt oko 200 $, malko jache

 

Koliko ce me to izaci kad dodje do tebe?

 

nesto oko 190 e,ovako odokativno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

narucujte vi sa neta, ali nema feedbacka nikakvog, znaci ako vam se sjebe gitara u posiljci - nikom nista.plus platite shipment 150 - 200 e ako vam se isplati.

 

niko ovdje nikog ne tjera.ja nudim ono sto nudim,a za probanje gitare prije nego sto je kupis idi u mitros.ja garantujem da ce gitara biti u extra stanju, plus servis,plus cijene(o njima necu vise da pricam,gledajte prvu stranu,nemogu svako malo da govorim koliko je vise).

 

ko voli nek izvoli.posto vidim da se glupiraju ljudi po ovoj temi,na pm ozbiljno ko zeli da izjavi zainteresovanost,a onda na ovu temu se glupirajte i pisite iskustva, razglabajte o kvalitetu, finisu,stock magnetima itd...

 

a to da se ibanezi i esp(tj ltd-ovi)od 500 e mogu mjerit sa interceptorima i intrepidima moze da izjavi samo kompletni nepoznavalac gitara. ako se tebi moze poredit alder i baswood sa mahoganijem,ili rosewood sa ebonijem,svaka ti cast,a o drvetu na jacksonima za te pare da ne pricam(indijski alder ili stavec).i gdje ste vidjeli gitaru od 200 e sa grover civijama?gdje ste vidjeli gitaru od 500 e sa ebonijem?

 

cikam da me neko demantuje.u tom slucaju ovaj svijet bi bio mnogo bolje mjesto.

 

Zajebi mesa boogie,napravi neki deal sa ovima http://www.labogaamps.com :rockdevil:

da znas da bi moglo!!!!

 

 

svirao sam hectora i odusevilo me je,za tu kintu sigurno nista bolje ne moze novo da se kupi...

 

razmiisljao sam o njemu za sebe kad bi imao ozbiljan bend,ovako mi ne treba nista(i kad bi sviro neku metalcugu u h ili dublje)

 

ipak,mislim da je marshall pravio naj pojacala(jcm 900 twin reverb,jmp serija sva...)

 

zbog toga bi vise iso na neku vintage foru,koriscena roba ali u mint i closet stanju...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na pm ozbiljno ko zeli da izjavi zainteresovanost,a onda na ovu temu se glupirajte i pisite iskustva, razglabajte o kvalitetu, finisu,stock magnetima itd...

imas PP od pre par dana, baci mi cene za svaku gitaru i ukupnu cenu ako ima popust na vise gitara. ;)

 

Pozz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se tebi moze poredit alder i baswood sa mahoganijem,ili rosewood sa ebonijem,svaka ti cast

Ne bih da ti kvarim prezentaciju, ali nije svaki ebony prvoklasan, kao sto ni svaki rosewood nije lose drvo. Stavise, postoje table palisandera koje vrede 5 puta vise od prosecnog pa cak i od vrhunskog ebonija. Agile jeste pametan pazar za te novce, ali svako ko ocekuje da je ebony na njemu dosao iz 1st grade stock-a, moze da popije pivo, legne i odsanja to jos jednom. Slazem se sa tobom, niko drugi ne nudi gitare sa takvim hardverom za te pare, ali treba razumeti da kod drveta nije bitna samo vrsta, vec i klasa, nacin obrade, vreme sushenja, a svi ti faktori dizu cenu u samoj nabavci, sto znaci da je potpuno sigurno da se Kurt ne snabdeva na prvoklasnim lagerima. Prvoklasni Alder i Basswood su majka janja za jeftine table ostrvskog 'mahagonija', potpisujem krvlju. Drugo je to sto se 90% basswood gitara pravi od gnjilog drveta, pa se jebi ga cela porodica okaljala.

Opet, da ne ispadne da pljujem, Agile gitare su te novce izuzetan pazar, samo sam hteo da skrenem paznju na tu pogresnu generalizaciju 'ebony je bolji od rosewooda'. Nemoj se ljutis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ljutim se,apsolutno se slazem sa tobom,ali zaboravljas da to tvoje 90 % se odnosi na sve proizvodjace i sva drva u komercijalnoj gitarskoj industriji.stoga,abonos kod agile-a je isti i kog gibsona(sem onih iz custo shopa).razlika je samo ulozenom radu i kvalitetu obrade.imam gibsona sa abonosovinom iz 2003 placenog u krv(i vrijedi svaki cent),i imao sam interseptora i to je ISTO drvo,samo momci iz nesvila rade to...jednostavno nenadjebivo.mada jeste to da ovi iz gibsona jedi na svijetu koriste a klasu mahoganija,tako da kad se razmisli...

 

u svakom slucaju,to se i ne moze porediti,ali moze se porediti ltd i agile,razlika je JEDINO u imenu i cijeni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...stoga,abonos kod agile-a je isti i kog gibsona(sem onih iz custo shopa).razlika je samo ulozenom radu i kvalitetu obrade.imam gibsona sa abonosovinom iz 2003 placenog u krv(i vrijedi svaki cent),i imao sam interseptora i to je ISTO drvo,samo momci iz nesvila rade to...jednostavno nenadjebivo.mada jeste to da ovi iz gibsona jedi na svijetu koriste a klasu mahoganija,tako da kad se razmisli...

 

Aj' ne lupaj vise preklinjem te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista licno burazeru, samo siris dezinformacije. Objasnjavao sam vise puta ranije na ovom forumu kako se to radi. U vezi drveta. Look it up :pivopije:. Cek, evo ja cu.

 

I naravno, kvalitet abonosa i kvalitet palisandrovine je isti ako kupis kvalitetan abonos i kvalitetnu palisandrovinu. Ta dva drveta se najcesce koriste za izradu vratova (pored javora) zbog svojih sonicnih sposobnosti. U zavisnosti od izvedbe i podloge vrata (javor, mahagoni) i tipa drveta koriscenog za telo, neki ljudi preferiraju jedno a neki drugo. I abonos i palisandrovina se koriste namenski da istaknu neke a priguse druge sonicne karakteristike tela ili samog vrata. Ovde pricamo o hvataljkama. Ponekad se i citav vrat pravi od abonosa ili malo redje palisandrovine. I to zvuci podjednako dobro, opet u zavisnosti od ostatka gitare (tela) i dizajna vrata i konstrukcije (bolt on, set-in, neck-thru).

 

Drvo koje se koristi u custom shopovima je seceno na najbolji i najskuplji moguci nacin (to je ili quarter-sawn ili center cut), jer je tu drvo najstabilnije ali zato bacis jako puno okolnog drveta dok ne iseces taj komad. Ostatak bude neupotrebljiv, a to kosta. Tamo gde si mogao da dobijes materijal za 3-4 vrata recimo dobijes materijal za jedan. Ostalo se baci. E to kosta. Onda tako iseceno drvo ide na sonicne testove i na susenje. Poneka se suse i preko 20 godina, ali je sasvim dovoljno da se drvo susi par godina. 18-24 meseca puna kapa, pod strogo kontrolisanim uslovima. To niti je isto drvo niti prolazi isti tretman ko drvo za jeftine serijske instrumente cak i u Americi a kamoli u Aziji. Najkvalitetnija drva dolaze iz Srednje i Juzne Amerike a potom distant second Afrika. To Azijati ne kupuju, oni kupuju naveliko drvo iz iste porodice, ali nije to to. Drugio, oni ne kupuju sonicna drva, specijalno radjena za industriju muzickih instrumenata, nego drva koja idu za proizvodnju namestaja, kafenin stocica, lampi i fotelja. Mislim, alo.

 

Napisah negde ovde ranije traktat o svemu tome.

 

P.S. Al' evo sad ne mogu da nadjem konkretno taj post.

 

 

Uzgred, da ne kvarim coveku posao, ove Agile gitare jesu sasvim ok. Za te pare. Kraj price. LJudi kojima se ne baca mesecna plata na gitaru i sviraju iz zajebancije su sasvim zadovoljni istima, ocigledno. Bije ih dobar glas na tom segmentu trzista. Konzistentno. Par godina doduse. Nije fora, spominjao sam ranije, da ne zna Japanac, Korejanac ili Kinez da napravi jebenu gitaru kako valja. Prave bre avione i reakete, jok nece gitaru. Fora je u tome da je kvalitet onakav koliko im narucilac posla odredi. Ako sam ja voljan da narucim seriju od recimo 100 instrumenata i platim im 500$-600$, moci cu to na zapadu da prodam za 2000$. Toliko su dobri. Ove velike firme koje sad sve imaju 'import' modele (uglavnom Korejske, poceli su i sa Kinezima, a Japanci su odavno postali bolji i od Amera u serijskoj proizvodnji, obaska sto su skuplji od Amera na sat) placaju izmedju 150$ i 250$ po gitari. Koju posle prodaju od 700$ do 1100$ na zapadu. Ej bre. Znaci sve te Korjeske gitare u opticaju, PRS, Schecter, ESP, Ibanez, ovo ono, sve je to mahom placeno oko 100$-150$ po komadu. Vece firme, vece serije, veci i popust. Ovaj baja iz Rondo-a, taj mora da placa od 5$-50$ po komadu. Mozda i 100$ za one najskuplje. Verovatno se ove najjeftinije rade u Kini. Ove od 60$-250$ u maloprodajnoj ceni. Jednostavno, on nista ne bi zaradjivao na njima da ga to kosta vise od 5$-50$ baka.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

kosta vise,ali on ima cist profit jer je razlika sto on nema ugovore sa marketingom,nema vise od 10 zaposlenih,nema specijalne resellere(sem ovako gerilski kao u mom slucaju) a to sve onda rezultuje da je gitara suvo njega kosta ako je 200 e njega ispadne 150 e,a vas 230 e u srbiji.esp,ibanez itd kompaniju kostaju(u tom rangu) 70 e a nas u srbiji 600-700 e.i jedina je razlika sto tog ibaneza svira kao neki jeba gitarista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...