Jump to content

The Expendables


Assignment

Recommended Posts

Jel smo mi njegmu bese jos trebali da napravimo statu-u, ustvari mozda jesmo nisam siguran, gde ono bese, Kikinda ili tako nesto? Ma, realno Stalone pojma nema ni gde se nalazi Srbija, al ono klasika, Srbi i Arapi su bad guys trenutno, nekad su bili Rusi ali posto su oni sada dostojanstvena i ugledna zemlja bolje je iskoristiti Srbe.

 

Ta statua nije omaz Staloneu nego Rokiju,koji je za sve ove godine prerastao od imaginarnog heroja iz naroda do simbola narodnog heroja.

 

 

 

Tako funkcionise americka propaganda,kako opravdati svoje poteze i dopreti do obicnog coveka koga zabole tuki za politiku nego preko filma.Setite se samo filmova iz osamdesetih(npr Bond sa Timoti Daltonom ili Rambo 3,heheeheh opet Slaj),avganistanci i Talibani dok se krvise sa SSSR-om,bili su prijatelji i saveznici Amerike,a onaj iz Ramba 3 bio je pljunuti Bin Laden,a sada udri po njima u filmovima.

 

Ko zna koliko je samo filmova B produkcije snimano u kojima smo prikazani kao zveri,e publika je vec 20 dina na to navikla,pa mora i dalje da se forsira.Eto sad i Droljetina Dzoli snima film u kom je Srbin monstrum,i opet tema rat u BiH.

Tek kad jedno tako zvucno ime,koje je jos i kao kakav ambasador mira i zastitnik kojekakvih prava,tek ce sad da se ozivi prica o Srbima kao stoci silovateljima koljacima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti pricam, boli njih kurac da se bave pravom istinom i raskrinkavanjem teorija zavere i sl.,da ih smatraju kretenima, jednostavno guraju proverenu i ustaljenu pricu koja je svima poznata, a sve zarad profita, slave i "humanitarnih ideala".

 

Roki ili Stalone, isti kurac. On je pisao scenario za Rokija i glumio i to je prakticno njegov film, isto kao i ovaj zadnji. Inace Stalone je zadrti republikanac, i javno je podrzavao Bush-a i ucestvovao na njegovoj inauguraciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roki ili Stalone, isti kurac.

 

Nije isti kurac,covek se ne identifikuje s glumcem u filmu nego s likom koji on igra.

Jeste pisao i rezirao i dobio oskara pa sta,film i serijal koji je nastao postali su kult.Jedini Roki s politickom pozadinom,zbog takvog trenda oko hladnog rata rusije i tamo tih amerika,bio je cetvrti deo,ali i tu na kraju Roki izlazi kao heroj sviju naroda i narodnosti,on nije heroj amerikanaca,vec globalni fenomen,koji je prejebao i Slaja.

 

Summa summarum,pljuj Staloneta i ekipu,al Rokija ne diraj! :violent::violent::violent::mhihi:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on rezirao, samo je napisao scenario, sram da te bude, to ne znas a branis Rokija :D

 

Pa i meni se Roki svidja:bigblue: , prvi put sam Rokija gledao na TV-u jos tamo negde 1989-90 dok sam bio derle :bigblue: Prva dva dela su kult ostalo je komercijalizacija. Film mi se svidja iz razloga sto nije samo akcija kao sto je Rambo recimo, ima ovde svega po malo, i cela prica je OK, osim dela gde sve pocinje kada sampion amerike u teskoj kategoriji izaziva totalnog anonimusa na zalasku karijere :haha: Iako sam i sam trenirao boks moram da priznam da su mi te scene u ringu bile najdosadniji deo filma, dosta su naivno odradjene i nemaju veze sa stvarnoscu. Boksuje 15 rundi, profesionalni mec u teskoj kategoriji sa spustenim gardom i podmeces glavu na svaki udarac i na kraju izdrzis svih 15 rundi :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga gledao niti cu, bas iz razloga sto sam cuo da se pojavljuju zli Srbi, po ko zna koji put u holivudskim filmovima. Neka jedu govna.

 

 

dada...i to me je iznerviralo...

 

Film je ekstra i premasio je sva moja ocekivanja. Prava akcija kakvih je danas retko ili bolje reci kakvih danas nema. Zli Srbi se nigde ne pominju. Ako lepo obratis paznju na receno u filmu je izrecena velika pohvala srpskim cvrstim momcima sa kojima su vodili opasnu borbu. Jedva su spasili zive glave. Znaci pohvala nama ako imamo u vidu da samo u ovoj misiji ta opasna ekipa ubija stotine vojnika i placenika bez da neko pogine. Znajuci Stalonea i njegov nacin razmisljanja nikada necete videti u filmu u kojem on glumi da se pljuju Srbi na konto ratova u bivsoj SFRJ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Управо због тих референци сам се и одушевио,има таман довољну дозу хумора,акције и тестостерона у филму,толико звезда глумаца,а нај више сам се обрадовао због Арнолда,каква је то људина од човека.

Али не знам само који курац Џак Норис тражи у филму.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Poprilicno solidan ovaj snimak sto se nasao na torentima, film onako. Prica i sve je naravno idiotski, ali to nije ni poenta, a ima ok rokacine. Lepo sto dodase Banderasa, Mela Gibsona i Vesli Snajpsa, mada me zesce smaraju ovo 4oro mladih. Najjace, na pocetku filma rokaju

neke sto pricaju na srpskom i nose nase uniforme iz prvog svetskog rata, mada nigde ne govore da su Srbi, rekao bih da je izmisljena zemlja neka.

Drugi deo mi je ipak gotivniji bio, ali je ovaj bolji od prvog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sine, Rhondi bih bio sex slave u bilo kom univerzumu! Kakva je to boginja! Film je za sladokusce, jebo umetnicke duse, ekv feat sta's to pojo vs dopada mi se onaj film gde na kraju automobili pricaju stop svetlima sami sa sobom.

 

JEBI!

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...