Jump to content

2009.05.04. *SKC, Beograd* D E S T R U C T I O N + Space Eater


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Da kazem ja nesto , meni ovde licno smeta sto ovde komentarisu ljudi i jedu gomna koji uopste nisu ni planirali odlazak na koncert... ljudi koji su kupili karte, koji su bili ispaljeni za koncert, koji pri tom imaju prava da se zale i kukaju - TO NE RADE ! Vec dzabalebarosi koji nemaju sta da rade u svom zivotu i ne znaju sta ce od sebe ovde prosipaju muda za bubrege...

 

upravo to. nije im se chekalo do 9 da vide hoce ovi prodati josh neku kartu pa skupiti da im daju. ako nemash sve pare u 7, teshko cesh ih skupiti za 2 sata.

 

 

vec su jednom bili ispaljeni, 2 puta bi im bilo previshe. pokupili se likovi i otishli. kraj priche

 

 

a vi koji ste uzdizali bend do nebesa, a sad ih pljujete...strashno... :no:

 

Posto sam i ja dokon , ja cu ti upravo odgovoriti na ovo pitanje . Pare sa svih prodajnih mesta se dobijaju kada mi otvorimo vrata za koncert, kada krene prodaja na ulazu, onda od svih blagajni dobijes pare i neprodate karte i razduzis se . Ulaz za ovaj koncert je trebao da pocne u 20h, dok mi razduzimo novac/karte treba nam minimum 30-40min , tako da eto . Prodali smo dovoljno karata da isplatimo apsolutno sve troskove ... ne bi bio problem ni da se pozajmimo da bi ih platili, ali opet i ta procedura traje minimum 2-3h . Tako da ... da je bend dobio i sve pare otisli bi svejedno. Jer sam povezao celokupan dogadjaj i znam sta bi se desilo... ja sam im dao papire za Japan , da sam bio pametan i da im ne dam te papire za japan pa da vidis dal bi otisli ...

 

Schmierova prica da su putovali 15h iz Soluna je imala smisla onog dana kada je pricao ljudima, ali gledajte to ovako. Solun - Budimpesta, moraju da prodju kroz Beograd ! Tako da im je ovo bilo samo uz put i to je to...

 

Ja sam prvi bend Destruction UZDIZAO U NEBESA i bio im zahvalan do nebesa za ono sto su ucinili na Legacy Festu i aboslutno sam prvi koji ce prodati sve njihove ploce i diskove i nikada vise u zivotu nece pustiti taj bend. Ne vidim sta je tu strasno ?

 

 

A šta im je bio problem da sačekaju još sat-dva? To je glavni njihov greh ovde...

Ajde recimo da su oni sačekali to vreme i ipak nisu dobili pare i ipak izašli na binu, mogli su onda da kukumavče fanovima kako su opet ispaljeni ali će svirati samo zbog fanova i te fore, pa posle da ocrne Legacy po netu/medijima, kod fanova i kod menadžera i ispadnu moralni pobednici u celoj priči, a ovako su ipali pičke.

 

EDIT: Ja nisam baš za teoriju da im je od početka bila namera da dođu samo da bi uzeli pare od festa, bilo bi malo previše, možda je ono o žurbi na avion bilo u afektu, ali treba razmisliti i o tome, ako je on u 18-19h već razmišljao o avionu a znalo se da ovde treba da zaglave iza ponoći ako već sviraju...

Zanima me još jedna stvar, je l' su bile stigle i strane predgrupe? Recimo ovi Hrvati, da li su bili tu?

 

Sto se tice stranih predgrupa evo vam jos jedno objasnjenje da vidite o kakvom se bendu radi... Hrvati su i jedino dosli. Imperius Rex je platio 12.000$ Destruction-u da idu sa njima na turneju + sami snosli troskove avio karata iz amerike za evropu. Ti isti Imperius Rex su u Atini ( 2dana pre beograda ) , odustali od poslednja dva koncerta, jer su se Schmier i ekipa prema njima ponasali kao goveda , nisu im davali hranu , nista nisu imali obezbedjeno i likovi odustali od poslednja dva koncerta i uhvatili prvi avion za nazad za ameriku ...

 

Ovo moze detaljnije da vam kaze Bosko iz Space Eatera , ja isto nisam znao za ovo dok nisam to cuo... tako da ...

 

Ne mora da se zatvara tema idemo sada do kraja, karte na sto ... jer sada kada sam dosao k'sebi shvatio sam da sam ja licno pokraden za dobar deo para . Trebao sam ja da napravim sranje i da im ne dozvolim da izadju iz zemlje dok ne vrate pare ... pa posle neka me pljuju i dalje ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz onog shto je frubi ovde npisao nisam videla da je bilo ikakvog dogovora, nego da je bilo predloga da bend sacheka dva sata.

Carice tako funkcioniše svaki posao! Pola unapred, pola kada završiš posao. Svašta može da se desi pre ili tokom obavljanja posla, zato to pravilo i postoji i nema tu šta da se dogovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakljucavajte ovo.neki ljudi su shvatili sta se desilo,neki nece pa se prave ludi i dolaze ovde pa se igraju drvenih advokata destructiona..

iju lebac te jebo sad sam procitao frubijev post.pa koja su to goveda jebem li im mater da im jebem. da mi je neko rekao da su tolke stoke nikada ne bi verovao..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala onaj ko je bio ispred, zna shta je bilo!!! Frubi je sve pokushao, ali oni jednostavno nisu hteli da ostanu! Aman, Shmir je svima nama rekao kako opet nisu isplaceni, a sa druge strane je ladno otishao sa pola para! Ljudi su bre stajali ispred autobusa, jebalo se njima za fanove! I stvarno ne znam kako neki ljudi ne kontaju sve shto je do sad milion puta recheno, pa i vishe puta od strane organizatora! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjem postu nisam prichala o parama. Znam da je njima placeno za festival, ali ovde je i neshto drugo u pitanju- niko nece da cheka ceelu godinu da bi dobio pare. Zamislite kad biste vi chekali platu godinu dana.

Onda je trebalo da tuže Legacy (ali ne, rekli su u fazonu daćete kad imate) i uopšte ni ne razgovaraju o novom koncertu.

I kao što reče Pupak, ovo je njima samo jedna od mnogo plata, a ovakve stvari se dešavaju, npr za onaj veliki koncert u Moskvi '91 (Metallica, AC/DC...) bendovi nikad nisu dobili ni kinte... Što opet naravno ne znači da Destruction nikada nije morao da bude plaćen za fest.

I ne znam da li je sad u većem gubitku Destruction koji su se svejedno vraćali iz Grčke prema Švabiji (i pritom dobili dobar deo duga od festa, s obzirom da su, koliko ja znam bendovi skuplji za solo nego festivalske nastupe) ili fanovi koji su uz raznih zapizdina putovali na koncert, jer će im pare od karte još i biti vraćene ali lova potrošena na put i prateće troškove neće nikad, još ako je neko putovao do nekog drugog mesta da kupi kartu pa sada mora opet da bi je vratio...

Dakle zbog duga sa festa nikako nisu smeli da se raskusuravaju sa promoterom preko leđa fanova. U krajnjem slučaju je i promoter ovde imao troškove oko zakupa sale, promocije, karata...

 

Poenta ja da su u celoj priči Destruction najmanje žrtve a najviše su ispali nekorektni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se zatvara tema idemo sada do kraja, karte na sto ... jer sada kada sam dosao k'sebi shvatio sam da sam ja licno pokraden za dobar deo para . Trebao sam ja da napravim sranje i da im ne dozvolim da izadju iz zemlje dok ne vrate pare ... pa posle neka me pljuju i dalje ...

Ćuti, čoveče, pokrio si se za prošlogodišnji dug. :)

 

Iz Frubijevog prvog posta/maila...

 

Je l' su oni koji pitaju zašto im nisu odmah date sve pare obratili pažnju na ovaj deo?

Osim što se radilo o dogovoru da dobiju sve pare pre izlaska na binu prvog stranog benda (a bila su još 3 strana benda, osim Des.), možda jednostavno tehnički nije bilo izvodljivo da im daju sve odmah, šta ako su čekali da im stigne kinta sa drugih prodajnih mesta (pošto se karte nisu prodavale samo u SKCu, tu su i Felix, Bilet, Eventim...)?

A da su im dali sve pare odmah a ovi svejedno zapalili pa posle Legacy nema odakle da vrati ljudima pare za karte? Kako bi onda reagovali? Bitna stvar ovde je da Legacy nikad nije ostao dužan fanovima, neki koncerti(a pogotovo festival) su bili održani uprkos slaboj prodaji, a kada god je nešto otkazano, pare su uredno vraćane.

 

Oni koji pljuju na Legacy neka se sete koliko su česti bili metal koncerti u Srbiji pre nego što je Legacy počeo sa radom. A mogli bi i da bace pogled na listu do sada organizovanih koncerata od strane Legacy-ja, ja tu vidim brojku od skoro 40 uspešno organizovanih koncerata+festival koji je dobro i prošao s obzirom na broj ljudi!

http://www.legacy-promotion.net/koncerti.p...t=1&lang=sr

Istina, ovde je promaklo i par koncerata koji su otkazani (njih naravno ne računam u uspešne)...

- Killswitch Engage - s tim iskreno nemam pojma šta je bilo niti me zanimalo

- Immolation - pičke se usrale zbog sranja oko Kosova

- Onslaught - ako me sećanje ne vara, isto kao skorašnji Evergrey, otkazana cela turneja

- Destruction - upravo pričamo

Što se tiče nekih ostalih otkazivanja...

- Saxon-prvi put otkazali jer im se nakon otkazivanja koncerta u Makedoniji nije isplatilo da imaju dan pauze više pa im bilo lakše da promene rutu otkazivanjem našeg koncerta (i možda još nekog, ne sećam se sad), posle kada su ponovo trebali da dođu u septembru, Bifova žena imala operaciju i otkazano dosta datuma pored našeg.

- Evergrey/Novembre - cela turneja otkazana, još uvek imate obaveštenja po sajtovima

- Lordi - slaba prodaja, i koliko se sećam, ovo je prvi koncert koji je Legacy otkazao zbog slabe prodaje, uz recimo Angru koja je otkazana u mnogo ranijoj fazi, čim se saznalo da je koncert Maidena par dana posle.

 

Naravoučenije, bar 90% otkazivanja od strane Legacyja posledica su ili otkazivanja turneja od strane bendova ili toga u kakvoj zemlji živimo (u smislu popularnosti metala, finansijske, političke situacije...)

 

A uzrok otkazivanja ovog koncerta je zajeb od strane benda, jeste Legacy kriv što im ni posle godinu dana nije platio dug sa festa, ali ako je bio dogovor da bendu sada bude plaćen ovaj koncert i + sve preko zarada od koncerta u okviru duga za fest... (to je u kasnijim postovima pomenuo Frubi)

Ja ne vidim da je Schmier tamo napisao da je bio dogovor da dobiju sve pare od festa + sve pare za ovaj koncert da bi isti bio održan! Dakle jeste Legacy kriv zbog duga oko festa ali taj dug nije opravdan razlog za ovakav zajeb fanova od strane benda.

Ja mislim da svi postovi posle ovog mogu da budu obrisani. :pivopije:

Osim ovog Frubijevog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta u poslednjoj rečenici ti je dobra, slažem se (crusader84).

 

i da, ja sam jedan od tih što su morali od 9 ujutru da putuju do udaljene zapizdine gde su Destruction uradili to što su uradili.

 

krivo mi samo što sam došao bukvalno 5 minuta nakon što su otišli, nisam pitao jel im prokomentarisao neko bilo šta dok su odlazili?

Edited by marko.petrovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz mog ugla gledista,jasno je kao dan da destruction nisu ni imali nameru da sviraju vec da su dosli ovde samo da bi dobili pare koje im frubi duguje i kako bi mu se "osvetili" za sranja koja su doziveli prosle godine! picke su,schmier pogotovo,jer su to uradili preko ledja nas,fanova,koji smo dosli da ih gledamo iako od pocetka nisu ni imali nameru da odrze tu svirku! jedina stvar za koju treba krivicu svaliti na frubija jeste sto im jos nije isplatio dug sa legacy festa,ali da se neko zapitao zasto im taj dug jos nije isplacen verovatno bi i sam dosao do krajnje jednostavnog odgovora.

smesni su mi postovi ovih ljudi koji kritikuju frubija i ostatak legacy ekipe i prosipaju im sranja kako treba organizovati koncerte,ako neko misli da to moe da odradi bolje od legacy promotiona,aj da ga vidimo! nemojte kenjati ljudima kako treba da rade svoj posao,a rade ga odlicno! bio sam na bar 15 koncerata (+oba dana legacy festa) koje je organizovao LP i sto se organizacije tice u potpunosti sam zadovoljan svakim! bilo je,naravno,nekih sitnih propusta ali nista bitno,bitno je da su svirali bendovi zbog kojih se islo na koncerte a sve ostalo je manje bitno! nemam nameru da ubuduce bojkotujem LP koncerte zbog ovoga sto se desilo jer organizatore ne smatram krivim ama bas nista. zahvalan sam celom LP i posebno frubiju sto sam zahvaljujuci njima gledao 90% svojih omiljenih bendova,koji bi kurac dosli ovde da nije njih! dok LP nije poceo da se bavi ovim poslom(ironija je sto im je prvi koncert bio destruction i candlemass,ako se ne varam)metal koncerata kod nas skoro da nije ni bilo i zbog toga smtram da NIKO nema prava da sere po frubiju i ostaloj legacy ekipi! i bio sam ispred skc svo vreme dok se frubi raspravljao sa schmierom i video sam koliko se covek cimao samo kako bi ovi ipak svirali,cak se secam i da je krenuo do njohog busa kako bi verovatno iskombinovao nesto kada su ovi vec krenuli,ali ovi su ga ignorisali i nisu cak ni otvorili vrata kad im je ovaj kucao ili sta vec..... moguce je i da sam se istripovao da ime je kucao,ali sam siguran da sam video frubija kako ide ka busu verovatno sa nemrom da ih zadrzi jos neko vreme! primetio sam i da dosta ljudi pita zasto bendu nije odmah isplaceno svih 100% dogovorenog honorara,ne bih da odovaram na pitanja za koja nisam ovlascen,ali neko mi rece da su u 21h frubiju trebale da legnu pare od eventimea i ostalih koji su prodavali karte,pa zbog toga nije mogao covek odmah da ima da sve pare!

sa jedne strane mi je zao sto nisam opet gledao destruction jer su mi jedan od omiljnih bendova a i uzivo su odlicni,a sa druge strane me boli kurac kad su takva govna! bar schmier. uteha mi je to sto sam ih gledao oba puta kad su svirali ovde,pa mi vise dodje zao klinaca koji su u ponedeljak dosli da ih gledaju pa su pojeli govno,a kako se cini nikada nece ni imati prilike da ih vide uzivo,bar ne ovde. meni licno i nije nesto krivo.....

nego,zanima me jedna stvar: na kontu cega su oni uzeli tih 50% kinte kad nisu svirali,mislim,zasto im nije trazeno da vrate taj novac kad su vec rekli da nece da sviraju i krenuli u bus?! glupo je,uzeli su pola para ni za sta......

@frubi,ako nije problem,molim te odgovori mi samo na ovo poslednje pitanje,zivo me zanima sta su tu izmislili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja nešto napišem, ja sam stigao oko 19h do SKC i nalazim se Lazom koji mi kaže da su ovi otišli.

Zao mi je sto nisam ranije došao da lično prisustvujem događaju.

 

Možda grešim ali mislim da je samo Šmir drkoš u bendu.

 

"Fatality" i "Space Eater" su rasturili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego,zanima me jedna stvar: na kontu cega su oni uzeli tih 50% kinte kad nisu svirali,mislim,zasto im nije trazeno da vrate taj novac kad su vec rekli da nece da sviraju i krenuli u bus?! glupo je,uzeli su pola para ni za sta......

@frubi,ako nije problem,molim te odgovori mi samo na ovo poslednje pitanje,zivo me zanima sta su tu izmislili!

 

Ehh... vidis i ja sam se to zapitao kada je sve proslo i kada se malo sleglo ... nista ja tu nisam mogao da uradim... tj. mogao sam u nasoj zemlji se sve moze... ali neka ide , neka sa srecom potrosi te pare i neka uziva u zivotu... mene neka vise zajebe...

 

Ono za autobus ja sam isao da vidim sta i kako , tour manager je bio pored vrata napred nije ni hteo da otvori vrata ... da situacija nije kakva jeste ( da kazemo dug od legacy-a ) ja bih imao puno pravo da zovem policiju i da kazem da sam opljackan. ali neka ... sve oki .

 

Djuk je lepo rekao, da sam im i dao svih 100% isto bi bilo ... pa da kazemo da se desila sreca u nesreci .

 

 

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebali smo mi da se okupimo ispred autobusa pa da dignemo kuku i motiku! :) nego jel moze neko da mi kaze za koje novine je slikala ona budala od novinara ( ako je taj uopste i novinar ) sto je bila u sutci sama sa sobom i jedno vreme sa onim prijateljem sto je pokazivao srednjaka gitaristi fatality-ja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da im je dao svih 100% odma, ni tad ne bi svirali, vec bi samo ranije zapalili. jasno je ko dan da nisu ni planirali da sviraju u bg-u.

 

Pa ,posto je tako , onda i nije ispalo tako lose , i Destruction su Legacy i fanove zajebali sada , pre toga Legacy festival zbog slabe posete nije bio u mogucnosti da isplati bendove , i to je to. Nemojte vise zvati Destruction i gotovo , Pobegli su sa nekim parama i to je to- i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kazem ja nesto , meni ovde licno smeta sto ovde komentarisu ljudi i jedu gomna koji uopste nisu ni planirali odlazak na koncert...

 

Realno. Sve Kuruz do Kuruza :)

 

Inace, ako nista drugo drago mi je da je prodaja karata bila OK, tj. da su mogli da se pokriju troskovi, ali i ta cifra od 200inak karata je tragedija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

pa nisu se destruction nesto proslavili sa prodajom karata ni na poslednja dva koncerta

 

Da kazem ja nesto , meni ovde licno smeta sto ovde komentarisu ljudi i jedu gomna koji uopste nisu ni planirali odlazak na koncert... ljudi koji su kupili karte, koji su bili ispaljeni za koncert, koji pri tom imaju prava da se zale i kukaju - TO NE RADE ! Vec dzabalebarosi koji nemaju sta da rade u svom zivotu i ne znaju sta ce od sebe ovde prosipaju muda za bubrege...

vaistinu, sve neki lelmudi, dosli na temu da jedu gomna kako je organizator nekorektan i dele savete kako se koncert organizuje a niko od njih nije ni pomislio da ide ne koncert. realno, koga boli patka sta vi mislite? ali realno?

 

 

ja koliko vidim ljudi koji su se sa strane iscimali da dosju na koncert se ne zale i iskulirali su se povodom svega, ali zato imamo dezurne lelemude na delu. jbg ja sam sav goreo od srece da gledam distraksn, kad mi je divlji tigar rekao da je koncert otkazan mislio sam da se sali samnom, ali jbg sta je tu je. ovde su najvise najebali ljudi sa strane(imao sam to iskustvo sa Judasima) i organizator koji je prso pare za salu, plakate i 50% para za bend, ali ne vidim ni jedne ni druge da kukaju.

 

 

vidimo se na cynicu :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisu se destruction nesto proslavili sa prodajom karata ni na poslednja dva koncerta

 

Na prvom sa Cmassom je poseta bila podobra kol'ko se ja secam, vise od 500 dusa, ali od toga je jedno 300 izaslo bez da gleda Candlemass. Sramota.

 

A festival ipak ne moze da se gleda kao solo 'cert Destrukcije, tako da...

 

vidimo se na cynicu :muzicar:

 

Nego sta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvom sa Cmassom je poseta bila podobra kol'ko se ja secam, vise od 500 dusa, ali od toga je jedno 300 izaslo bez da gleda Candlemass. Sramota.

haha. tako se moj ortak izjebao i izasao, i nije gledao cmass, kaze video da svi izlaze i on mislio gotovo. zao mi je sto na taj koncert nisam mogao otici, bio sam opravdano sprecen, steta bas mi se ne da da ih gledam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jebote, tacno, sad se sjetih, kakva je to tragedija bila, jel moguce da kraj nastupa legendi kakve su Candlemass doceka mozda 70-ak ljudi, ako ih je bilo i toliko, kakav uzas....

Srpska metal publika. Sta vise reci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se odmah ogradim: nisam fan Destruction, niti sam planirao da idem na cert, ali sam danas čuo šta se desilo, i sve to oko otkazivanja certa ...

 

Šta znam, ispalo je najviše bzvz zbog ljudi koji su se iscimali da dođu sa svih strana Srbije (možda neko i iz inostranstva). Ispalo je sigurno i bzv za Frubija i ekipu, i siguran sam da im sada ne bih bio u koži.

 

Jbg, mislim da je bottom-line svega da se takve stvari (mislim na otkazivanje koncerata) dosta često dešavaju i da je kod nas procenat održanih koncerata još i dobar.

 

Nadam se da su svi, i Legacy i taj Destruction izvukli pouku iz svega i da to neće napraviti nikakvu lošu reputaciju za organizatore.

 

Život ide dalje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...