Jump to content

2009.04.24. Koncert: * SKC Beograd*Cradle of Filth, Moonspell, Turisas


Svart

Recommended Posts

Ne znam jos gde, treba pored njih i CoF da jurimo pa sta nam Kopitar da... :)

 

Ja se nadam da vode na turneju one 4 ribe sa Rock In Rio koncerta, one odvaljuju. A sviraju i "Scorpion Flower" pa garant imaju neku ribu na bini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, ako dobro videh na last.fm-u koncert u Minsku im je otkazan pre neki dan, zadrzali ih Lukasenkovi na granici. :)

 

 

Nema ovde ko da ih zadrzava... :D

 

Blago tebi... U lucky cow... :(

 

Ja cu da ih chekam ceo dan. :) Nadam se da cu ih bar negde videti... :P Pre koncerta. :D

 

 

"Night Eternal changes turns the page a little bit on your style. Do you feel that a more commercial approach could mean on the longterm drowning in the mainstream? (????????????????!!!!!!!!!!)

 

Fernando: I wouldn't know that because we are close to the mainstream, but we know very well what we want, is like 100 people listen to the radio a song of Moonspell and they like it, you know very well that from that 100 people one or two or five will follow Moonspell up to the end. So we play for those five, we don't play for all that hundred.

 

Volim ovog choveka. :)

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, oni su mi se potpisali... ciljam na Danija :twisted: jedino ako mi Fernando da neki disk :)

Samo da ilustrujem koji su carevi - kad sam dosao po autograme skapirao sam da sam zaboravio marker, Mike je otisao i prevrnuo pola hotela i vratio se sa jednim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ilustrujem koji su carevi - kad sam dosao po autograme skapirao sam da sam zaboravio marker, Mike je otisao i prevrnuo pola hotela i vratio se sa jednim.

 

To je ta juznjacka druzeljubivost. :D Zato ce oni engleski mudroseri verovatno da izigravaju nekakve zvezdice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cof bukleti su zapakovani i cekaju da ih deni sutra potpise,al' sve sumnjam da ce ista od toga biti jer kao sto talvi rece sve mislim da oni glume neke zvezdice :) mada mozda se i varam..ja cu verovatno biti sutra vecinu poslepodneva kod skc-a jer pametnijeg posla nemam,pa ako vidim nekog vidim,ako ne sta da se radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stvarno ne znam sta vi kenjate o Turisasu kada su oni odlican bend

mislim idete na COF i kazete da im je predgrupa gej

aj malo razmislite

 

edit

sta kaze Teleconar njemu ovaj drugi album Turisassa bio top 2 u 2007

 

Holmgard and Beyond !!!.Da li ste ikada pozeleli da ste se rodili na nekom drugom mestu, u nekom drugom vremenu. Da li ste se ikada zapitali kako bi bilo da ste ziveli pre 900godina, i da ste bili pripadnik jednog od naroda koji su istrazivali nepoznate krajeve. Ako niste, posle slusanja ovog albuma cete sigurno pozheleti. Za pocetak, ovaj album se bavi Vikinzima, ali onim manje poznatim, iz Svedske, sa Gotlanda i zapada Finske, koji se nisu zaputili ka zapadnu, Islandu ili danasnjem Ujedinjenom Kraljevstvu, vec onima koji su krenuli na istok, i preko reka danasnje Rusije stigli do Crnog Mora, Konstantinopolja, Kaspijskog jezera, i zapravo postavili temelje za formiranje ranih ruskih drzava. Ako vas ova tema vishe zanima citajte Wikipediu, prica je vishe nego zanimljiva, sada par reci o albumu. Prvi album Turisasa pojavio se 2004, kada je Folk/Viking/Battle metal poceo da uzima zamah u obliku u kakvom ga danas poznajemo. Na nesrecu njihov gitarista je imao teshku saobracjnu nezgodu, i nije se oporavio od povreda, [in July 2004, Georg was stabbed six times in the back after getting in a fight with a stranger. Early morning on October 29th 2005 Georg was in a severe car accident that left him wheelchair-bound. After several months uncertainty, he finally retired in July 2006. It is unlikely that he will ever be able to walk or play guitar again.] te smo stoga morali cekati 3 godine na njihovo novo izdanje, a nazalost o nastupa u Beogradu nije bilo nishta. Ako nista cekanje se isplatilo, dobili smo jedan od najboljih albuma u zanru. Za pocetak konceptualna prica, malo poznata, ali idejno bazirana na istorjskim cinjenicama dovoljno je dobra da vam skrene paznju. Ali ono najbitnije na ovom albumu.. Muzika.. Muzika je cisto savrshenstvo, epskih razmera, oslikava vikinshku, zaprao trebalo bi reci Varangijsku atmosferu, perfektno ukombinovana sa etno motivima, stvorice vam u glavi slike kao da se zaista nalazite na putu ka Carigradu. Vokali savrsheno uklopljeni u atmosferu, clean, growl, epic, samo doprinose osecaju koji ce vam album stvoriti. Bilo da se radi o uvodnoj "To Holmgard and Beyond" ili zavrshnoj "Miklagard Overture" imacete osecaj da se zaista nalazite tamo, a tome ce samo josh vise doprineti obilato korishcenje raznih ne-standardnih instrumenata, kao i naratora u toku albuma. Ovo zaista nije josh jedan FolkMetal album, ovo je prica, ali prica koju morate cuti....

 

 

i da jebo vas Raspucin

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna jebenu set listu Moonspell-a kad su bili predgrupa Kiss-u? Postoji li neko ko je bio na tom koncertu?

 

 

A shto je to toliko vazno? :P Tada su imali samo 2 albuma i stvari koje su radili pre toga...

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa baš zato, to je bio najbolji period. Tad su mogli da opale ceo Wolfheart.

 

 

Preslushaj sve (vishe puta) pa onda prichaj o tome. Oni su takav bend koji uvek napravi neshto novo, kreativno, neponovljivo... Specifichno... Nema tu najboljeg/najgoreg perioda. Poslednji album je odlichan, kao i prvi, peti i svi ostali. :D

 

Sve osim dve pesme- Rapaces i Raven claws :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim "Raven Claws". :wub:

 

 

Meni je smeshna. :) "Raven... Raven... On and on with her raven claws..." Josh i ono kreshtanje koje vishe lichi na galeba nego na gavrana :D Zaista smeshno.

 

Ne znam shta im bi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...