Jump to content

2009.04.24. Koncert: * SKC Beograd*Cradle of Filth, Moonspell, Turisas


Svart

Recommended Posts

Guest Una_GnR
Ova tema je dokaz da jedino gej bendovi mogu dovesti ozbiljniju količinu publike na koncerte. In Flames, Turisas, Hammerfall... Sve što nije gej završi u maloj sali.

tacno tako.

al' ide se.

MoonSpell je tu. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se vratih...

 

Turisas - Odlična komunikacija sa publikom, iako nas je bilo baš malo na početku... Dali su sve od sebe, stvarno. Čak je bio i kao battle u publici. :lol: Svaka im čast.

 

Moonspell - Iako ih ne slušam nešto, pesme koje ja znam su odsvirali fenomenalno, i svi smo se gubili uz njih, ali ništa posebno.

 

Cradle of Filth - Ovo je za mene bilo "najbolje za kraj", ali sam se izgleda prevario... Bukvalno sam se smorio. Set lista očajna, komunikacija s publikom 0. Neki lik pored mene je sve vreme držao srednjak Daniju :lol:

 

Sve u svemu,ocena za koncert bila bi 3/5 : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se vratih...

 

Turisas - Odlična komunikacija sa publikom, iako nas je bilo baš malo na početku... Dali su sve od sebe, stvarno. Čak je bio i kao battle u publici. :lol: Svaka im čast.

 

Moonspell - Iako ih ne slušam nešto, pesme koje ja znam su odsvirali fenomenalno, i svi smo se gubili uz njih, ali ništa posebno.

 

Cradle of Filth - Ovo je za mene bilo "najbolje za kraj", ali sam se izgleda prevario... Bukvalno sam se smorio. Set lista očajna, komunikacija s publikom 0. Neki lik pored mene je sve vreme držao srednjak Daniju :lol:

 

Sve u svemu,ocena za koncert bila bi 3/5 : )

Tako sam i predpostavljao da ce biti,nego koliko ljudi je bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i predpostavljao da ce biti,nego koliko ljudi je bilo?

 

Na početku, kada je Turisas bio, bilo nas je baš malo... 3-4 reda... Uplašio sam se da će nas toliko i ostati. XD Posle su ljudi počeli da dolaze... I ne znam, nije nas bilo toliko da napunimo celu salu... Znači, nije nas ni mnogo bilo, a ni malo. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk,stage,gothic girls?

 

 

Zvuk solidan... Stejdž je za prva dva benda bio običan, samo su za CoF napravili neko čudo, kovčeg neki i razapetog kostura, Deni je mogao da se popne pozadi, iza bubnjara... Gotičarki i nije bilo koliko sam mislio da će biti... Zvala me jedna na piće. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turisas - Odlican, fenomenalna atmosfera, feseli skakutavi battle metal, super komunikacija sa publikom, dobra lista. Loshe strane, suvise malo ljudi na njima, zvuk je mogao biti bolji, kratka lista.

 

Moonspell - Stvarno dobar, vecina hitova je bila, najbolji za kraj, atmosfera ubija, zaista odlicno. Totalno su mracni i kul :D

 

CoF - Ne bih komentarisao. Reci cu samo da je stejdz izgledao OK, i da su imali kul efekte, a bubnjar nije losh.

 

E sad. Prvo organizacija = KATASTROFA. Prvo, zasto je svuda bilo objavljeno da koncert pocinje u 21h, kada je poceo u 20:30. Na stranu sto jedan bend nije svirao, znam barem 5-6 ljudi, koji su doshlu zbog Turisasa i propustili ceo ili veci deo njihovog nastupa. Drugo danima vec su isle glasine kako je Moonspell otkazao, kako je Turisas otkazao, ovo ono, niko iz organizacije nigde da se javi da kaze nesto konkretno. Ok zvuk je mogao biti i bolji ali ajde... Daleko od toga da su Legacy & Terranostra koncerti svi bili savrsheni, ali su makar organizatori imali mnogo bolji kontakt sa publikom.

 

Inace najbolji su mi za freme nastupa COFa bili momci iz Turisasa koji su tako cirkali Jelen i Sprite, blejali u sali ili cak iza tonca i gledali COF, onako nekako kul ali istovremeno zbunjeni, a osim par ljudi niko im ne prilazi, ni da se slika, imao sam utisak da im je bilo dosadno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da su Legacy & Terranostra koncerti svi bili savrsheni, ali su makar organizatori imali mnogo bolji kontakt sa publikom.

 

Organizatori su imali kontakt sa publikom za razliku od ovog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cof se jebeno nista nije razumelo. bend koji vazi za veci, da zvuci onako bedno, nije mi jasno...

 

organizator ne prica srpski, kako da ima kontakt s publikom.

Edited by djuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fina svirka.

 

Turisas - gej i smešan, jedva sam čekao da prođe. Rasputin po očekivanju oskrnavljen, jedva sam podneo to da slušam.

 

Moonspell - fantastičan, najjači bend večeri i stvarno šteta što nisu duže svirali. Scorpion Flower je stvarno dušu dala za uživo izvođenje. Ko bi rekao, slušam ih nekoliko dana, a već me toliko oduševljavaju.

 

Cradle of Filth - samo iz poštovanja koje imam prema ovom bendu ću reći da su bili solidni. Ipak, daleko je to od onog što bih ja od njih standardno očekivao. Za loženje napaljenih blackerki im dajem desetku, ali za set listu i svirku - ono što je meni najvažnije, dakle - jedva sedmicu. Jebeš COF ako ne svira Her Ghost in the Fog, pesmu zbog koje sam zavoleo ovaj bend. I ne znam koji će im kurac onaj zavarivač pored bubnjara, kako ga ne mrzi da izvodi ono sve vreme.

 

Još jedno zapažanje - na ovom koncertu sam primetio najviše napaljenih cura koje su spremne da se proguraju pored mene u prvi red i po cenu guženja. Samo što sam ja fin i neću da ih guzim, već ih lepo propuštam. Ionako tek svaka treća liči na nešto, a te ionako nisu moja ciljna grupa. :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

turisas - nisam video

moonspell - zvuk i ona sranja sa bima odlicni, skroz kul koncert

cof - sramota je da posle toliko godina sviranja ne znaju da nameste zvuk (odnosno njihov tonac ili ko god), ili zele da zvuce ovako? meni je bilo ocajno, mislim prepoznao sam pesme i sve je to kul, ali da se ne cuju prelazi na bubnju, da se ne cuje noga, da ne izvaljujes rif koji svira gitara, to jebiga nije ozbiljno ni najmanje

stage je bilo regularan, sa dodatkom tog platna i projekcija sa bima, koje su bile kul :]

goticarke nisu toliko debele koliko se prica da jesu x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio da je Turisas bio smešan, oni su se najviše trudili od sva tri benda... Baš me oduševljavaju. :D

 

Od Moonspella mi se najviše svidelo izvođenje Scorpion Flower-a, s tim bih se složio sa Princom. I ja ih isto slušam tek par dana. : )

 

CoF katastrofalan, i mene je smarao onaj što vari iza... Set lista govnjiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizator kao glavni organizator tj ovi sto rade `metal camp` mozda ne zna Srpski al zna Engleski, a imaju Djoleta ovde koji im je kao `Belgrade Outpost` pa bi bilo OK da makar povremeno izvace neka ne-konfuzna ne-protivrecna (Amon Amarth ?), i bare delimicno tacna obavestenja.

 

 

 

Ne bih se složio da je Turisas bio smešan, oni su se najviše trudili od sva tri benda... Baš me oduševljavaju. :D

Ne znam sta tu moze da bude smesno. Da su lozana jesu. Da je CoF 256 puta veca lozana i paljevina od njih jeste. Da se trude maximalno trude se, da imaju kontakt sa publikom, i da su skroz veseli i skakacko-pivsko orijentisani jesu. Realno na njihovom nastupu mozes da se smoris samo ako si dosao sa namerom da se smoris, jer su oni suvise gay untrve nonnecro ovo ono. A da izvinjavam se, metal bend ne sme da bude veseo :mrgreen: Ne znam sto svi ocekuju da bend mora da bude ozbiljan, da ima stav, i da bude ovo ili ono da bi bio `metalno zadovoljavajuci`. I to sve josh na certu COFa. Nemam nista protiv COFa da se razumemo, samo od njih nema mnogo vecih lozana. I kao da li je to bitno, realno imidz benda je jedno, svirka drugo, dosao si da slusas i da se zezash, tako da use the time provedi se :D

 

Dosta je odoh kuntati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...