Jump to content

2009.04.24. Koncert: * SKC Beograd*Cradle of Filth, Moonspell, Turisas


Svart

Recommended Posts

svaka cast turisasu, trudili su se max, samo sto su organizatori zajebali ljude pa je poceo ranije, zato propustih omiljenu pesmu, To Holmgard And Beyond, neznam dal je to bila prva? bas je malo ljudi bilo na njemu, kad sam video onu bednu gomilu smorio sam se. a 90% tih ljudi su dosli tu u prvi red zbog cofa... tek kasnije je doslo jos. sutke su bile brutalne, imam par modrica. meda i jos neka ekipa imbecila je nabadala sve sto je stigla. cof je imao kratak nastup i losiji malo zvuk, al su me opet odusevili. bend veceri za mene. a moonspell je bio do jaja, al ih ne gotivim tolko :D slikao sam se sa svima iz cofa, sem denija, uzeh potpise. pito me gitarista kako je bilo, ja reko super, umalo da poginem al sve za metal. lik se odusevio i reko mi da smo bili najbolja i najbrutalnija publika na ovoj turneji do sad. najjaca slika :)

http://img24.imageshack.us/img24/8096/img4017r.jpg

slikao sam i danija kad je izaso 2-3 puta, ali su mi crkle baterije bas tada...

http://img2.imageshack.us/img2/4799/img4022t.jpg

Edited by LazaGNR
Idi u kurac,ostavi linkove bre... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cof se jebeno nista nije razumelo. bend koji vazi za veci, da zvuci onako bedno, nije mi jasno...

 

organizator ne prica srpski, kako da ima kontakt s publikom.

 

sto se svirke tice reci cu da mi je jako zao sto sam propustio te buzdovane turisas.. mozda sam ja muzicki nepismen ali ono sto sam cuo je otprilike bilo na nivou bendova za koje se ne daje vise od 100 din.

 

+ nesto sto ima veze sa muzikom koliko i ovaj koncert, ali ja stvarno ne mogu da precutim jer me sramota nase sramote. Ubuduce bi bilo korektno da najavite da koncert zapravo organizuju slovenacki koprofazi i po mogucnosti da se nabavi simlutani prevod za siptare..kakav cemer i jad... jos su mi samo falili argeta, lasko pivo i ivan cankar da mi upotpune dozivljaj.

 

al ko me jebe kad sam malouman...

 

srecom uvijek bude finih ljudi koji ucine da u takvom jednom uzasu zaboravis da si umjesto na koncert dosao u jebeni merkator i platio smrdljivim janezima da te ponize jos malo. fuj.

 

sad bih se ispovracao ko zivotinja sto sam uopste dosao na ovo ali srecom nisam puno mijesao pica.. uglavnom nikad vise, jebem ja i morbide i cof i sav metal ako ce moje pare umjesto legacy festivala ici metalj kampu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bio ispred SKCa. Istovara se oprema puno parom, video sam već nakaze u paintovima i crne kraljice koje uzdišu za Danijem. Obećava :rockdevil:

posto nisam imao pametnija posla kod skc-a sam kao retard blejao jos od podne.naravno ti opaki satanisti su pokazivali koliko ljudi znaju biti retardirani.svaka druga im je bila satana /"dmgrowl" ili isus je picka.kasnije je jedan isao i kao plasio neke matore babe i klinke sa forama cao,kako si pa im se unese u facu i prati ih.samo sam cekao kada ce ga neki lik otresti od batina,al' za divno cudo to likovima nije smeo da radi :) cak me je startovao kao e brate ides ti na slipknot? kad me je to pitao sve mi je bilo jasno :) kasnije na cof-u takvih je bilo pun kurac i bas su se nasadili odma pored mene.kakva je to milina bila pratiti cert sa svim tim kretenima misleci da su face jer su stavili "corpse paint" sa kreonom (najbolji je bio onaj sa obrnutim krstom ispod oka.zamalo sam se upisao od smeha kada sam ga video).no kao sto rekoh blejao sam od podne ispred skc-a i otisao oko pola 4 da se nadjem sa prijateljem i bas u tih sat-sat ipo dodjose ovi sa autobusima..

turisas: battle metal=gay metal . smorili su me uzasno i propratio sam ih eto tako preko kurca ko sto bi narod rekao.jedino sto mi se kod njih svidelo je ona harmonikasica koja je preslatka :wub:

moonspell: niti smrde,niti mirisu.. nikada nisam ni gotivio ovaj bend,a ni posle ovog certa ih necu nesto preterano gotiviti..

cof: neznam stvarno odakle to za rifove i los zvuk? bio sam u prvom redu,odma ispred carlsa i culo se ok za prve redove.kada je poceo shat out of hell jer sam ocekivao da ce deni imati mnogo losiji vokal,a ono nije ni bilo toliko ocajno kako ljudi pricaju da peva u poslednje vreme.setlista mi je bila skroz ok,ali falila je sara i to dosta..da je ona bila mozda bi bila jos koja starija,vrag bi ga znao..posto su me napred izlomili o ogradu i neki lik izgleda stvarno neshvata sta znaci aman covece mici ruku sa moje glave otisao sam nazad tu negde kod torture soul asylum-a i tu sam propratio cert.nije mi tu nimalo bio los zvuk,ali moglo je to mnogo bolje..no dobro meni je bilo dojaja uprkos svim tim retardima i dolasku u BG zbog kojeg sam rekao da mi je preseo cert :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako: vratih se kuci posle celonocnog bahanalisanja po Bg-u pa cu, kao svaki pravi zaludjenik, da prvo napisem nesto ovde pa onda odoh da spavam :) :

 

Pre svega, dve stvari u vezi organizacije:

1. cert je poceo pola sata ranije + Dead Shape nisu svirali??? Wtf???

2. uzasno neozbiljan odnos prema novinarima. Da nije bilo Dave-a iz CoF ne bismo skoro nista uradili, covek je takva neopevana legenda da vam to ne mogu recima opisati. I navija za Liverpool i voli "Mucke". :)

 

Dead Shape, dakle - nisu svirali. Siroti WoI, bio depresivan cele veceri. :)

 

Turisas - super su bili, ali ih je jako malo ljudi gledalo jer su rano poceli. Zvuk je bio prejak upravo zbog prazne sale, ali je ipak bilo ok. Najkultniji momenti: kolce na "Jarislavu" na sredini sale sa nekim clanovima yumetal-a u njemu :) i "Rasputin", naravno. Trazio neko listu: "Holmgard", "Portage", "One More", "Jarisleif", "Rasputin", "Battle Metal" (nisam nista zaboravio, valjda).

 

Moonspell - bend veceri (cudna mi cuda :) ) Pravi headlineri koncerta, razbili su. Oni efekti iza odlicni, zvuk najbolji te veceri, setlista sasvim kul... Moonspell!!! :rockdevil:

 

CoF - profi svirka, ali prenabudzen zvuk. Klinke su, naravno, uzivale, a bilo ih je podosta. Ali zabole me, cuo sam "Cthulhu Dawn". :da: E, da, onu nakazu u S/M batman kostimu ima sad da sanjam. :) :) :)

 

I kad vec spomenuh: publika. Ekstremi svih vrsta, ali je ponajvise bilo retardiranih klinaca zbog kojih mi momentalno dodje da se osisam, upisem vojnu akademiju i postanem koristan clan sistema. :) Ne, ozbiljno, takvih sam se nakaza nagledao da mi je dosta za duuugo vremena. Ali je bilo i nekoliko jako lepih devojcuraka. :blush:

 

Sve u svemu, super koncert. Odradio sam posao, odgledao Moonspell i to mi je, u principu, dovoljno. :rockdevil:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend veceri (citaj DSF :) ) nije svirao pa kako rece Talvi zapadoh u tesku depresiju :)

 

Al zato Turisas :rockdevil: Rasputiiiiiiiiiiiiiiiin :rockdevil: Super izbor pesmica, super ekipa, sta covek vise da pozeli :pivopije:

 

Moonspell rasturio :pivopije: Odlican zvuk i atmosfera, propraceni super efektima pozadi na platnu. Samo bre kratko svirali...

 

COF - zvuk totalno bezveze. Bubnjevi se npr. uopste nisu dobro culi, ali ok nastup generalno. Deni...necu ni da komentarisem :)

Ali ribe hahhahahaha. Iza mene bile neke klinke koje su zapale u trans i samo blenule ceo koncert u Denija sa takvom blazenom facom da je to strasno :) Kada su zavrsili sa nastupom, one nisu mogle da poveruju da je kraj pa su krenule da placu :) Al sto je jos strasnije fascinira me kako neko moze da potrosi 2000 din na kartu, samo da bi vlazio na Denija :)

 

Sve u svemu, prodje jos jedan koncert, pun bogatih prica o masnim i zgoljavim gothicarkama :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigao sam ispred SKC-a i bili su neki kreteni koji su se drali na neke babe itd. Kada je stigao bus počeli su da vrište, jedan je čak izjavio "brate ubi me, kad sam video Denija mogu da umrem" :) . Bilo je raznih spodoba, gusara, betmena, raznobojnih gotičarki...

Turisas sam odgledao pri kraju i onako. Moonspell je bio dobar, a Cradle je bio solidan. Posle je bilo slikanja, Deni se naravno nije slikao. Sve u svemu nije loše.

Pozdrav za ekipu koja je ostala posle koncerta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhaha kakvih sam se likova nagledao ispred skc-a kad sam ishao po kartu, strashno...Ono ni rodjena majka ne moze da voli...Pre pochetka certa overila se Moonspell majica Night Eternal :rockdevil: ali stvarno, mogli su malo jeftinije cene da stave.No da krenemo redom...

Turisas - Uh poprilichno pozitivo sam iznenadjen...Samo mi krivo shto nisam sinoc bash bio raspolozen za skakanje i guranje, te sam stao na stub(na onaj stepenik oko stuba, ne znam kako drugachije da objasnim, valjda razumete haha)i odatle video sve fenomenalno. :rockdevil: Momci su otkinuli, zaista. Vidi se da su ulozili 100% truda u svoj nastup, i ako ponovo budu dolazili tamo sam. Samo, stvarno je mizerno kolko je malo ljudi bilo na njihovoj svirci...dal je bilo i 100 ljudi pitanje je.

MOONSPELL - Kakva koncertchina sunce ti... :rockdevil: Strashan bend...Ali ostaje jedna ali jedina zamerka na duzinu nastupa...Svega 10 pesama. No ko mi je kriv shto sam ih propustio na solo koncertu pre dve godine...Zvuk je bio odlichan, znachi sve se jasno chulo, publika onako, kako se uzme...Vrhunac njihovog nastupa za mene pesma Scorpion Flower..predivna pesma :wub: ...Bio sam skeptichan kako ce zvuchiti live, i eto odushevljen sam...Uh shta josh da napishem...ako se setim dopisacu posle, ali za kraj samo da kazem RAZVALILI su.

Cradle of Filth - Ne znam za vas, ali ja njihovim nastupom i nisam bash odushevljen...Zvuk je bio losh, bubnjevi su se ochajno chuli, i stvarno je sramota da bend tog kalibra ne moze ljudski da namesti zvuk...Setlista extra, samo me malo smorila Under Huntress Moon. Chuo sam Cruelty Brought Thee Orchids shto je najvaznije :rockdevil: I tako...Hahah i da, dobra je frizurica Danijeva, nisam znao da se oshishao...

All in all, odlichno veche, puno dobrih bendova i dobre muzike. Ako Turisas i Moonspell dodju ponovo tamo sam, a na Cradle ne verujem da bih opet ishao.

Edited by power slave

Share this post


Link to post
Share on other sites

@koncert.

 

Turikobas nisam slusao jer mi se cepaju jaja za njih,Moonspeel imao super zvuk ali nisam fan neki...

 

Ali zato,uprkos tome sto su skratili playlistu i bili glasniji nego sto je trebalo Cradle of Filth JE JEBAO MRTVE MAME GOTICARKAMA!Znaci koja atmosfera,koje klanje,koja svirka,koja bina jebena.Nemam reci!

Ono je jebeno bilo vredno svakog dinara!

Edited by LazaGNR
Iskuliraj sa tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zensko sam, ali i dalje ne kapiram zasto bi se iko lozio na Denija??? Mali skakavac na speedu! Vecinu CoF koncerta sam provela smejuci se ljutitom Paji Patku!!!!

 

Moonspell...ah...Full moon madness!!!! :pivopije:

 

I tako.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je raznih spodoba, gusara, betmena, raznobojnih gotičarki...

 

kazem ja da za neke koncerte, treba snimati publiku, i to onda izdati kao neku komediju...verujem da bi to bio veliki hit u filmskom svetu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ovako...

 

Ja sam ceo dan prolazio pored SKCa, mucnina me hvatala od onih nasminkanih degenerika koji su stajali pored clanova CoFa i nisu ih izvaljivali ali ajde...

 

TURISAS - Veselje, vidi se da su iskusan live band, znaju da naprave atmosferu i zezanje, kratko i slatko, taman za zagrevanje nas seljaka. Vrh - kolo na Jarislavu.

 

MOONSPELL - Ocekivano fantasticno, nisu mi se svidela osvetljenja i bim ali svirka je sve nadoknadila, Fernando bozanski kao i uvek, setlista hit do hita, LUNA! uh... jedini razlog zasto su 2007 bili bolji je taj sto im je tad bio solo gig.

 

CoF - naravno, reakcije ovde su ocekivane - proseravanje i baljezganje. Realno, jedan su od najomrazenijih bendova ikada a i jasno mi je zasto, ali ja sam die hard fan od 96-97 i znao sam sta me ceka. Zvuk na koji svi kukaju... pa ne znam, ja sam stajao levo na par metara od stejdza i sve sam cuo! Bubanj, gitare, svaki rif sam razaznao... klavijature sam super cuo! ne znam u cemu je bio problem. Dani je Dani, grofice oko mene su padale u nesvest na svaki njegov mig, a vokal mu je bio dobar, u kakvim sam ga izdanjima slusao ovo je super. Setlista extra! Tvrdo i brzo, svesno zanemarivanje spotovanih hitova - svaka cast. Jedini minus - From the cradle umesto The forest whispers my name. Otpevao sam Cruelty i Dusk skoro naizust i time oduzio dug maldosti :) sad jedva pricam ali jebiga...

Sve u svemu - vi kako hocete ali meni su bendovi bili tacno poredjani po uzitku koji su mi donosili (naravno, od najgoreg ka najboljem), to sto se pljuje CoF je vise rezultat vec formiranih stavova ljudi prema njima, a onda se zapitajte sta ste radili koji moj tamo.

 

I naravno, posle koncerta sam zacinio sve vrhunskom blejacinom u parku, pozdrav za celu carsku ekipu - Cotohu kljunarskog kopitara, Defunctusa, Sladju i scer, Crossbreakera, B.Desireta... zaista vrh zajebancija :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zensko sam, ali i dalje ne kapiram zasto bi se iko lozio na Denija??? Mali skakavac na speedu! Vecinu CoF koncerta sam provela smejuci se ljutitom Paji Patku!!!!

 

Pa da, lik mi je do bradavica. Nije ni meni jasno što se tolike ribe lože na njega, pored mene, kršnog dvometraša. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da jel' video neko kada je Dani krstio publiku ? hahah

 

Prekrstim mu ga mame retardirane...

 

Ma oraspoložili su me do mojega. Da nije bilo one harmonikašice, ne bih ni gledao na binu. Voleo bih da joj budem grupi boy. :wub:

Aj ja te uclanim u Legacy Groupie Boy fan club ... mozes da spavas sa muskarcima koji dolaze. Evo ga schmier prvi .

 

Elem ovaj koncert cu pamtiti pa jako lepoj stvari koja se desila ... ne vezana za koncert. Zatim nastup Moonspell-a , nije se lepo cula desna gitara ne znam sta je bilo, ali posle su sredili ... s'tim da mi je koncert 2007.god bio bolji. Ona crvena zastava i onaj crveni ambijent od proslog puta je ostavio mnogo lepsi utisak nego ovaj video bim .

 

Cradle ne bih komentarisao ... jer ono je tuga i jad bozji ... prvi put u zivotu da izadjem nakon 2min gledanja i smejanja... ono je daleko bilo :)) .

 

hahahah

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio extra! Zao mi je sto sam propustila Turisas, Munspel je bio fantastican, COF je bio solidan (ocekivala sam mnogo gore).Sve u svemu, kao sto je neko vec rekao ispunila sam dug prema sebi da vidim Cradle uzivo, i bilo mi je super na Munspelu, po drugi put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...