Jump to content

2009.04.24. Koncert: * SKC Beograd*Cradle of Filth, Moonspell, Turisas


Svart

Recommended Posts

CoF - naravno, reakcije ovde su ocekivane - proseravanje i baljezganje. Realno, jedan su od najomrazenijih bendova ikada a i jasno mi je zasto, ali ja sam die hard fan od 96-97 i znao sam sta me ceka. Zvuk na koji svi kukaju... pa ne znam, ja sam stajao levo na par metara od stejdza i sve sam cuo! Bubanj, gitare, svaki rif sam razaznao... klavijature sam super cuo! ne znam u cemu je bio problem. Dani je Dani, grofice oko mene su padale u nesvest na svaki njegov mig, a vokal mu je bio dobar, u kakvim sam ga izdanjima slusao ovo je super. Setlista extra! Tvrdo i brzo, svesno zanemarivanje spotovanih hitova - svaka cast. Jedini minus - From the cradle umesto The forest whispers my name. Otpevao sam Cruelty i Dusk skoro naizust i time oduzio dug maldosti :) sad jedva pricam ali jebiga...

Sve u svemu - vi kako hocete ali meni su bendovi bili tacno poredjani po uzitku koji su mi donosili (naravno, od najgoreg ka najboljem), to sto se pljuje CoF je vise rezultat vec formiranih stavova ljudi prema njima, a onda se zapitajte sta ste radili koji moj tamo.

 

ja sam bez bilo kakvih predrasuda dosao na koncert, poslednji cof mi se prilicno svideo, ali ono je bila tragedija. kapiram da black ne moze sve da se razume uzivo, ali satyricon je bio minimum 30 puta cistiji na exitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, kazem - ti si bio, rece, pozadi, ja napred, i stvarno sam sve cuo, za nijansu je bilo preglasno, ali stvarno me to nije sprecilo da uzivam ful. Ti si jedan od retkih objektivnih, npr za Frubija sam znao unapred sta ce da napise :) :) :) ali ako uradi ono sto mi pomenu sinoc, oprastam mu sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

My 2 cents...

 

Turisas - Jos bolji live nego sto sam mislio, bas dobro su zvucali i frontmen imao odlican kontakt sa publikom. Jeidno mi Jarisleif zvucala slabije (nekako "izbezumljeno" na nekim delovima) nego studijski, ostale su bile iznad nivoa. I da, dodatni plus je ona slatka harmonikasica :]

 

Mspell - Nakon sinocnog repertoara mogu samo izesti muda sebi sto ih nisam gledao kada su dolazili solo, ali jebes ga kada ih tada nisam slusao. Kao i za Turisas, bas dobar zvuk, ne odlican, ali dobar, na onim heavier pesmama su mogle gitare biti lecka jace. Inace, vrh mi je bio komentar jedne devojke iza mene nakon prve 4 pesme, tj. posle "Southern Deathstyle"a, "'Ajde bre nesto sporije" :) Kao i za Turisas stvarno jebena steta sto je bilo kratko. Vrh bend live.

 

Cradle - Muzika, 'ajde, djene-djene. Ali onaj lik ima najgori vokal koji sam ikada slusao. Moj ukus, odjebite. Stvarno ne mogu da ga smislim. Video bim je takodjer gej stvar, ni na Munspelu mi se nije svideo (u tom segmentu je najbolji bio Turisas, koristeci ga maltene kao standardni backdrop), ali bre onaj betmen-varioc u pozadini je tako besmisleni i idiotski dodatak da ja nemam reci. Jos jedan minus je sramotno kratak nastup, k'o da su stvarno na festivalu svirali, a ne na solo turneji.

 

No, fino vece, dobar koncert sve u svemu, Moonspell i Turisas objasnili :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni super vece bilo,isao sam zbog Moonspella i dobio ono sto sam ocekivao.CoF mi je ok bio,iako ne slusam.Prije koncerta se sa Cotohom razvalio u parku,pa ne kapiram ni kako smo uspjeli uci,haha...unutra se skroz rastrijeznio.Et' tako,pozdrav svima od sinoc koje vidjeh. :pivopije:

 

 

I naravno, posle koncerta sam zacinio sve vrhunskom blejacinom u parku, pozdrav za celu carsku ekipu - Cotohu kljunarskog kopitara, Defunctusa, Sladju i scer, Crossbreakera, B.Desireta... zaista vrh zajebancija :rockdevil:

Da,odlicna ekipa...mnogo cudnih tema je bilo predmet razgovora. :D Vidimo se uskoro opet. :da:

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da kazem i ja neshto... :rolleyes:

 

Turisas- Nisu bili toliko loshi koliko sam ochekivala. Zapravo, bili su prilichno interesantni. Nije da mi se preterano dopalo, gledala sam ih onako bledo dok se basista ispred mene plazio kao moron... I zaista odvratno izgledaju. :D Ali iznenadili su me prijatno. :) Dobra svirka.

 

Moonspell- Hm... Za ovo nemam rechi zaista. Prvi red. :D Bili su apsolutno fantastichni, neopisivo osecanje, sva ona energija, brutalno, brutalno!!!! :rockdevil: Sve pesme savrsheno izvedene, divno. DIVNO!!! Pochetak efektan, kraj josh bolji!!! FULL MOON MADNESS!!!!!! Vampiria i onaj vrisak na kraju... to necu nikada zaboraviti. Finisterra... :wub: Alma Mater!!!!!! Uf, ono je bilo razvaljivanje. Scorpion Flower i trenutak kada je Fernando uperio prstom u mene... To pamtim do kraja zivota. :D Basista mi je bacio trzalicu. :D Divni ljudi, prijatni, druzeljubivi i ljubazni. Drago mi je shto sam imala prilike da ih upoznam. Fernanda sam opet srela posle koncerta i rekao mi je "Thank you for comming." Ostala sam u shoku. Ovaj koncert ce se pamtiti. Bili su ubedljivo najbolji, najbolja reakcija publike, teatralno napushtanje scene. Mnogo dobre energije! Samo, jedino shto je bilo jako kratko. Nadam se da ce uskoro biti solo.

 

CoF- Shta je predstavljao onaj Cat-man u pozadini? Djavola varioca? Smeshno. Gledala sam ih iz pozadine i mogu samo da kazem da je bilo prosechno. Nishta specijalno. A fancy bitches koje su navodno doshle na CoF u prvom redu koje smo Sue i ja izgazile jer nisu htele da se pomere dok je Moonspell svirao- FUCK YOU!!!!!!!!!!! DIE DIE DIE!!!!!!!! :evotigana::rockdevil:

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moonspell sjajan, mada su mi bili bolji prethodni put. Turisas dosta dobar, ali sam na zalost, ljudski cuo samo zadnje 2 pesme. Cradle sam odslusao samo prvu pesmu i posle zapalio. Sve u svemu, bilo je sjajno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Turisas nisam stigla, jbg... Moonspell me je odusevio iako nikad nisam nesto posebno obracala paznju na njih. Cradle je onako... Zbog njih sam i dosla, ali bas se videlo da su dosli da bi samo sto pre odsvirali i otisli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo ovako, koncert je bio super ja sam se bas odusevio. Jako mi je bilo drago sto je Moonspell prvi svirao. Po meni oni su bili mnogo bolji i prijatniji za slusanje. Publika je bila divna, sve je bilo lepo i po prvi put da cujem da je zvuk bas lepo skockan. Jako mi se dopala animacija koja je picila.Sve u svemu koncert je bio super. Druga prica je COF lepo jeste samo meni nisu oni za LIVE mogo je bucno i to pevanje bez ikakvog razumevanja nije mi se bas nesto posebno dopalo. Volim ih ali nisam toliko odusevljen, prvo pevac je imao totalno modifikovan glas, scena malo smesna neki lik je brusilicnom stvarao varnice kao neki efekat. Opet koncert je bio dobar i zadovoljan sam kako je sve to izgledalo.Kod nas su jos ljudi i dosli,gledao ih u Becu i posecenost dubplo manje nego kod nas.

 

IPAK MOONSPELL JE OSTAVIO POSEBNO ODUSEVLJENJE.

 

Na Turisas nisam stiglo teko da ne bi mogo da dam komentar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček', znači, kada je počeo Turisas, oko 8-pola 9?

 

Jeste da je uvek stižem rano na koncerte, ali pošto bi mi u ovom slučaju Turisas bio najbitniji bend (OK, uz Moonspell), da sam poštovao "satnicu" i zakasnio na Turisas, najeb'o bi se mame organizatoru. I šta je bilo sa Dead Shape Figure-om?

 

 

@Legacy & Terra Nostra

Ajde molim vas gledajte koliko god je moguće da mažnjavate koncerte koje bi inače ove dileje trebalo da organizuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio bas pristojan.Nije mi zao sto sam stigla tek na kraj poslednje pesme svirke Turisas-a. Nagledala sam se prenosa njihovih koncerata, ali jedino je Get in the Ring svirka bila smesnija. Jebi ga, meni su oni stvarno smesni jako. Moonspell je imao odlican nastup. Bend exrta funkionise! COF... Zvuk nije bio najuspesniji, iznenadio me je pomeren bubanj u stranu, Dani je uzasno smesan, ali je muski odvristao svoje. Klavijaturistkinja me je prijatno iznenadila, a njen Fantom me je jos vise odusevio... Sta bih dala za te klavijature... Eh! Set lista je mogla da bude samo malo bolja, ali ni ovo nije lose. Generalno, ja sam zadovoljna koncertom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, meni su oni stvarno smesni jako.

 

Ispravi me ako gresim, ali mi se nesto cini da to i jeste njihov cilj. Sigurno se ne mazu crvenom bojom po licu, umotavaju u krzna i sviraju "Rasputin"-a da nam pokazu kako su mrtvi ozbiljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njaaaa... Btw, zaboravih malopre... Gusara, tj. Renesansnog coveka vidjam cesto kako po lokalnim svirkama, tako i po ozbiljnijim koncertima i uvek je u ful opremi... Ne znam... Mislim da bi neko trebalo da mu kaze da nije cool, nego jako smesan tako uparadjen... Jebi ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njaaaa... Btw, zaboravih malopre... Gusara, tj. Renesansnog coveka vidjam cesto kako po lokalnim svirkama, tako i po ozbiljnijim koncertima i uvek je u ful opremi... Ne znam... Mislim da bi neko trebalo da mu kaze da nije cool, nego jako smesan tako uparadjen... Jebi ga...

 

 

Chovek je takav uvek, jednostavno mu se to dopada i teshko da ce se ikada promeniti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...