Jump to content

Autogeni Trening


Hamsun

Recommended Posts

Shvatio sam da jednu pjesmu vrtim danas nekih dvadesetak puta, pa rekoh da otvorim ovo, zaslužili su.

 

Autogeni Trening je sastav iz Nikšića/Podgorice, potpisali su ugovor sa PGP RTS i uskoro treba da snime novi materijal.

Iza sebe imaju dva albuma, jedan u sadašnjoj postavi, dok prvi očigledno nije ispao onako kako su htjeli, pa ga danas nazivaju 'demo' albumom i žele da snime neke od tih pjesama ponovo, kao i na engleskom jeziku...

Imaju iza sebe nastupe širom "Ex-YU", kao i mini turneju po Njemačkoj.

 

Za posljednji album su snimili tri spota (mada meni ima puno dražih pjesama) od kojih je jedan radio Mita iz Blok Auta.

 

 

Okačili su i komplet album za download, pa ga možete skinuti :

http://rapidshare.com/files/202482152/Auto...08__Previse.rar

Edited by ascendant

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Bend je osvojio nagradu Indexi 09, u kategoriji za najbolji rok debitantski album u 2008. godini.

1. Autogeni Trening

2. Morso

3. Orange Strips

4. Petrol

5. Repetitor

6. Zinedin Zidan

 

 

Rezultate u ostalim kategorijama možete pogledati na: http://davorin.ba/muzika/2009.asp#7 .

 

 

 

Uskoro će se u izdanju PGP RTS u prodaji naći i novi album, čije je snimanje u toku, ili već privedeno kraju, ne bih znao.

Edited by (kinetic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

imali su odlican nastup na long night festivalu.

 

Bend, bez ikakve dileme, uživo zvuči daleko moćnije od bilo kakvog studijskog audio zapisa.

 

Novi album uskoro, i po onome što sam imao prilike čut, zvuči dosta drugačije od prethodnika.

 

Tu su i tri pjesme sa albuma iz 2002. u novim verzijama, šteta što nisu odradili još par njih.

U jednoj su čak promijenili tekst iz 'vidim kako neko drži svet u rukama svojim' u 'vidim kako Lomi drži...' :D

mislim, to obično rade na nastupima, ali ne očekivah na disku.

Edited by Hamsun

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Online etiketa web magazina Popboks, Silos, objavila je danas Na pučini živog peska – treći album crnogorskog benda Autogeni Trening koji je dostupan za besplatan download na strani www.popboks.com/silos.

 

Moderni i furiozni heavy-rock uz neobično direktne tekstove na (kako sam bend navodi) srpsko-hrvatskom jeziku je u najkraćem opis albuma Na pučini živog peska.

 

Sasvim izgrađen stil Autogenog Treninga, u najboljoj tradiciji svirački kompetentnih rock and heavy bendova, mesto je u kome se sudaraju, na primer, Sepultura, Jimi Hendrix, Bjesovi, Rage Against The Machine, Soundgarden, Dub Trio, Faith No More...

 

Bend Autogeni Trening postoji od 2000. godine. Pojam autogeni trening predstavlja najsavremeniji oblik medicinske relaksacije. 2002. godine u studiju Češnjak u Kragujevcu snimljen je demo album Uvek ti sebe nađi, koji je ostao nezapažen zbog loše distribucije. Postava benda se ustaljuje 2004. godine kao trio: Dino Kapetanović - vokal i gitara, Ilija Kojović - bas i Bojan Bojanić - bubnjevi. Početkom 2007. završen je album Previše... koji je objavljen je krajem iste godine u Hrvatskoj, za izdavačku kuću Slušaj najglasnije! i u Crnoj Gori za Muzicku asocijaciju Crne Gore. Snimljena su četiri spota za pesme Nepopravljivi, Mulj, Kakvi su to moji snovi i Mene i mene. Bend u tom periodu često nastupa na raznim festivalima širom ex-Yu i svira turneju po Nemačkoj (septembar 2006). Od aprila 2009. snima novi album u Studiju 5 kuće PGP RTS pod nazivom Na pučini živog peska. 4. juna 2009. u Sarajevu, na manifestaciji Indexi 09, album Previše... je proglašen za najbolji debi album u 2008. godini na ex-Yu prostoru. U februaru 2011. godine, dugogodišnji basista Ilija Kojović je napustio bend, a na njegovo mesto je došao Veljko Vučurović. Bend radi na relaciji Podgorica – Nikšić.

 

Autogeni Trening je u martu mesecu ove godine izbacio spot za pesmu Nema više priče sa tobom, singl koji najavljuje album Na pučini živog peska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...
  • 3 years later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...