Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

isti onaj kolega, koji mi je poklonio novu Katatoniju, sebe je castio novim albumom Bez Oblika.. posto sam ga grebovao i preslusao [nazalost, nije bilo obrnuto], rekao sam mu da nije trebalo to da uradim, zato sto je najbolja stvar na albumu 2. od prve 2 koje sam bio skinuo (House of Sleep)!! icon_da.gif (Po njegovom misljenju, to je Leaves Scar, a mozda bi bila i po mom da joj nije onog 'tradicionalnog' pocetka. icon_wink.gif) Losije od Tuonele, svih stvari sa sax-ohm.. pevac[h] usiljeno kukurice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec nedelju dana mi se ovaj novi album ne skida sa liste, nemam druge reci osim - fantasticno. Mozda nije remek-delo, ali tu su emocija, snaga, melodija i to je jednostavno to. Drago mi je sto je su se vratili starom fazonu. I artwork je stvarno dobar, vec je primenjen na mom desktopu. icon_mrgreen.gif

Favoriti: The Smoke, Leaves Scar, Perkele

Sada mi ostaje samo da cekam priliku da ih gledam ponovo.

 

Posle preslusavanja ovog albuma nemam zelju da pustim novi IF mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Daemonium

znaci da ne ocekujem nikakav breakthrough...tipa ELEGY? icon_confused.gif

Ma jok,ne ocekuj nista novo,samo sve one lepote koje su te privukle njima,i to izrazene do maximuma,osecaces se nostalgicno,ali ne kao da te je pregazio voz kao sto je bilo kad si prvi put pustio Elegy

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepote icon_da.gif , tales...

 

ni meni tuonela nije omiljeni, ali ima pesama koje su mi vrlo upechatljive, i uvek ih rado pustim. kao shto su nightfall icon_rockdevil.gif , greed, divinity, withered

 

am universum mi je fantastichan, verovatno album amorphis-a koji sam najvishe puta preslushao ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo bih da kažem za elegy da je savršen primer kako album sa (složićete se valjda) krš produkcijom i amaterskim aranžmanima (bar za mene) može da postane legendaran...jebote čim neko spomene folk metal uvek prvo pomislim na taj album...pa onda na mabool od ZNATE VEĆ KOGA icon_da.gificon_mrgreen.gif

 

za mene je to vrhunac njihove karijere zasigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_da.gif taj album me je osvojio na prvo slushanje, neverovatno je koliko su pesme sa njega majstorski odradjene. kada sam chuo on rich and poor, samo sam zapanjeno piljio u plafon, i chudio se kako je ta stvar motjna icon_biggrin.gif

 

anyway, black winter day - njihov vrhunac (po meni)

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste...ali nekako vidi se da su bili mladi i pomalo neiskusni ali sa nevidjenom inspiracijom što je i najbitnije sve ostalo je marginalno...

 

imam taj album na originalu i ima u knjižici ona priča o Kanteletaru koji je skupljao finske narodne pesme...super je... icon_da.gif

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh da, to si bash mnogo lepo zapazio da su bili mladi icon_da.gif taj album je stvarno pun ideja. osim vetj pomenute black winter day (koja je bez sumnje njihova najpoznatija stvar, skoro zashtitni znak), first doom i drowned maid najbolje prikazuju kojim su jezerima tada plovili. od hiljadu, izabrali su ono koje je i njima, a shto je najbitnije, svima nama pruzhilo mnogo icon_biggrin.gif

 

da ne gnjavim mnogo, vetj tada su prikazivali uticaje sa mnogih strana, shto je kulminiralo na aktuelnom eclipse (dobro, ipak na elegy, ali on je vetj 10 godina mator musik20.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam taj album na originalu i ima u knjižici ona priča o Kanteletaru koji je skupljao finske narodne pesme...super je... icon_da.gif

Приче са 1000 језера - базирано на финском епу Калевала

Елегија - базирано на збирци песама која се зове Кантелетар

 

Материјал за Калевалу и Кантелетар је прикупио и објавио неки Елијас Лонрот (колико схватих он му дође нешто као фински Вук Караџић). Дакле, никакав Кантелетар није скупљао финске народне песме. Прочитај књижицу поново.laugh.gif

 

Иначе, Аморфис је дуго био мој омиљени бенд. Био сам фасциниран кад сам чуо TF1000L, чак сам у оно кризно време дао целих 30 марака за оригинал. Омиљена песма, била и остала - The Castaway. После Туонеле (оригинал такође поседујем) ништа од њих нисам слушао.

 

Тотални оф-топик.

Whitemane, хоћеш да правимо неку размену за тај Elegy, који поседујеш, чисто да употпуним колекцију? Јави се на ПП...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovih dana sam se nesto vratio korenima icon_smile.gif pa slusam elegy. to majka (band?) jednom radja, kako je dobro. kako su dobre pesme, vrh! icon_rockdevil.gif na elegy-ju ima toliko dobrih melodija da je to neverovatno. a neko rece da su aranzmani amaterski? pa to uopste nije istina, jerbo je na elegy-ju najbolji rad klavijatura u metalu ikad. icon_rockdevil.gif a najvise od svega mi je drago sto produkcija nije ispolirana i nategnuta ko sto se danas radi, nego ceo album zvuci nekako "prljavo", i to bas dobro lezi uz takvu muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste...ali nekako vidi se da su bili mladi i pomalo neiskusni ali sa nevidjenom inspiracijom što je i najbitnije sve ostalo je marginalno...

 

imam taj album na originalu i ima u knjižici ona priča o Kanteletaru koji je skupljao finske narodne pesme...super je... icon_da.gif

nije mi jasna ova vaša podjela na doom/gothic..

al aj dobro..

Što se Amorphisa tiče, Tales From The Thousand Lakes...obožavam..

pogotovo The Castaway..iako mi je čudno šta su za lyricse stavili Kalevalu..

 

crknem od smijeha na bonus track

"Come on baby light my fire

let the Satan light our fire!" ma mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

odgledao sam spot za house of sleep icon_biggrin.gif nishta preterano, samo oni sviraju u nekoj "prostoriji"... i neka "prichica", vezana za pevacha. svidja mi se zanimljiv odabir boja koja ih okruzhuju dok sviraju, smenjuju se plava i narandzasta ph34r.gifmusik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ovako...

Nakon hiljaditog slusanja novog albuma,dosla sam do zakljucka da i nije tako los...

 

Najvise mi se svidaju Leaves Scar,Under a Soil and Black Stone,House of Sleep,Two Moons i Born from Fire...

 

Enivej,Am Universum mi ostaje omiljeni... icon_biggrin.gif

 

EDIT: Zaboravila da pomenem The Smoke wub.gif Mnogo dobra pesma...

Edited by BunarMlakeVode

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Иначе, Аморфис је дуго био мој омиљени бенд. Био сам фасциниран кад сам чуо TF1000L, чак сам у оно кризно време дао целих 30 марака за оригинал. Омиљена песма, била и остала - The Castaway. После Туонеле (оригинал такође поседујем) ништа од њих нисам слушао.

Poslusaj obavezno novi album, bice sigurno odusevljen. Veruj mi na rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam cuo da je Pasi otisao mislio sam da je to kraj ovog benda. Ali Tomi Joutsen iako nema nikakvih slicnosti sa Pasijem me je odusevio! Eclipse je mjesavina Elegy/Tonela/Am Universum i po meni je odlican album. Nedje procitah da ce opet da snimaju Far From The Sun sa Tomijevim vokalima, jer je kao Pasi taj album otpjeva s kurca. Pfff....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam cuo da je Pasi otisao mislio sam da je to kraj ovog benda.

I ja sam isto mislila, ali Eclipse je pravo otkrovenje!

Moja pesma favorit: Brother Moon.

 

 

 

Free flowing water

The air is so warm

It breathes for you

It sees through you before the storm

And if the lake can't

Be the sister

To the moon

To the river

To the sun

 

The leaves are falling

Cutting the moonlight

They brake the waves

Gazing to the stars

And if the lake can't

Be the sister

To the moon

To the river

To the earth

 

I know I wouldn't be strong

Wouldn't be brother to the moon

I know I wouldn't be strong

Wouldn't be sister to the woods

 

Here is another soul

Another path

Another God

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces,al tek posle 987665 slusanja... icon_da.gif

 

Ja se svakim danom sve vise odusevljavam...

 

Born From Fire! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Видећемо, пренећу утиске, свакако...

 

Иначе, имаш најбољи надимак који сам до сада, на свим форумима које сам посетио, видео...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...