Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...

Odličan bend, samo što su oni za mene pre melodic death metal, nego gothic, naročito raniji albumi. No, poslednja tri albuma nisam ni čuo. Najviše mi se sviđa album Elegy. Oniljene pesme su mi: On Rich and Poor (pre svih), Against Widows, My Kantele, Tuonela, Divinity. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne.

Polako samo.

Jedno je sigurno, a to je da dolaze u Pestu, pa ko je raspolozen da mi se pridruzi, dobro je dosao.

 

 

Nesto se razmisljam nije iskljuceno da i ja odem na taj koncert mada nisam jos siguran...ti ako saznas neku korisnu informaciji napisi ovde da znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam i album Eclipse. Ima par jakih pesama koje bih mogao da izdvojim, poput, House of Sleep i Born from Fire.

 

Taj album slusam vec 3 meseca svaki dan i nikako da mi dosadi koliko je dobar...dobra ti je od tih hiticnih pesama "The Smoke" mada se ne zna koja je bolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ce i novi album biti tako dobar i da ce doneti nove pesme poput pomenutih. Posto se ja secam nekih lepih detalja koje je u mom zivotu pratila muzika sa labuma Eclipse, onda taj album moram svrstati u top 5 mojih omiljenih albuma svih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad bas slusam Eclipse (Under A Soil And Black Stone - kida) i odusevljavam se...stvarno genialan album moram da pazarim original nema mi druge.

 

 

Stvarno im je vrh ta pesma. Licno i personalno je obozavam :)

 

A za ove emotivne, pa ... sorry but JEBIGA :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je lose u tome biti emotivan i slusati Amorphis? Da li nam se to stari clan vratio sa novim imenom ili mi se samo cini?

 

U svakom slucaju, novi album se sprema, pa kome se svidja neka izvoli i nabavi ga. Koncerti se spremaju. Do tada, podsetite se prethodnih radova, a ako ne znate sta prvo da preslusarte, moj vam je savet, ubacite u svoj cd plejer ili gde vec slusate muziku album Tuonela. I naravno, obratite paznju na uticaj kalevale u pesmama Amorphisa i finsko kulturno nasledje.

Edited by Simona Ventura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...