Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jos jedna prica tipa Anathema :ne:

Tales From Thousand Lakes je zakon :twisted:

Tako je! "Tales..." je savrsenstvo u svakom pogledu! Nikada nece napraviti takav album, ma koliko da se vrate na stare staze...sto sigurno nece uraditi. Inace, to je prica mnogih bendova, zaista mnogih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ukusi su razliciti..meni se recimo svaki njihov album BAS dopada...volim i Pasijeve i Tomijeve vokale,bas su mi dinamicni..

U stvari kad bolje razmislim vise mi se dopada Paijev glas...i clean i growl.

 

I bas kao sto je Feanor napisao u predjasnjem textu, ljudi su bas napljuvali Tuonelu a ona je jedan stvarno fenomenalan album. Cinjenica je da se razlikuje od prethodnih, ali to sto se oni menjaju i pronalaze nov nacin da se izraze ne znaci da je taj nacin sranje...Cak naprotiv, mislim da su tu textovi jako dosli do izrazaja (licno su me toliko dojmili, da sam ih prepevavala na srpski i pravila od njih poeziju)..

Pa i AM Universum...

Ma oni sve da urade ja cu to podrzavati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jep, tales je cist death/doom, nema tu skoro gothica uopste...a far from the sun je govno vece i od am universuma...steta je kad toliko ocakujes da bend koji je nekada napravio dva vrhunska albuma ponovo dobije inspiraciju...taj Tiamat i Paradise Lost sindrom je definitivno rasturio i Amorphis...nikada od njih nece vise biti ozbiljan bend...srecom, tu su Katatonia ili The Gathering koji ce pre prestati da sviraju nego da naprave ovako los i nezanimljiv album kakav je Far From The Sun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, apsolutno se slazem! I nije razlog to sto su promenili fazon, sto to vise nije "dovoljno zestoko" ili tako neki glupi razlog. Problem je muzika, meni je sve to nafurano, deluje mi veoma neiskreno, kao da rade na silu. Sto se tice folk uticaja, da ima ih mnogo. Volim da cujem "narodnjak" 'Sign From The North Side". :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ne znam zasto mi "kentkg" zvuci kao neko koga poznajem...pretenciozan mladic..Nebitno, samo bi mala digresija.

Meni se dopada Far from the Sun - ono sto sam cula na njihovom sajtu (album jos uvek na zalost nemam). I dalje stojim iza onoga sto sam rekla.

 

Svako evoluira. Drago mi je sto se i amorphis menjaju...menjam se i ja (na bolje ili na gore..ne znam), i drago mi je zbog toga...drago mi je sto sam slusala ranije grupe koje su mi pomogle da odrastem, da izbacim adolescentni bes iz sebe, a sada mi je potrebno malo vise metafizike i kontemplacije, neke nove dimenzije...tako dozivljavam Amorphis ( i Paradise Lost..i ostale doom grupe...pa, pogledajte katatoniju...i gathering i paradise lost...)

 

Volim sto je svaki njihov album drugaciji, sto donosi novu atmosferu, sto mi u glavi stvara drugacije slike.

Meni se jako dopada Am Univesrum. Naravno da je drugaciji od prethodnih albuma, ali to ne umanjuje njegovu vrednost. Dopada mi se i koketiranje sa saksofonu na njemu, mislim da je bas osvezavajuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da li sam ja pretenciozan ili ne, ti nikako ne mozes suditi, narocito ne na osnovu posta koji opisuje moje vidjenje Amorphisa kao benda..."metafizika i kontemplacije, neke nove dimenzije", stvarno super ako ti tako dozivljavas noviji Amorphis i ako su ti Elegy ili Tales(koji su u to vreme bili jedni od najprogresivnijih albuma u metalu) sluzili za izbacivanje "adolescentnog besa"...svaka cast, vidis u njima nesto sto retko ko vidi...i ja nikako ne bih rekao da si pretenciozna, vec bi se slatko :mrgreen: ...............

Ako tvrdis da si slusala Tales 1994. kad je izasao, onda zesce stagniras poslednjih godina, jer ne verujem da ni sami clanovi benda misle da oni evoluiraju poslednjih godina (o fanovima da ne pricam...videla si na Szigetu, ako si bila, kako su prihvatili stare, a kako nove pesme)...

A porediti evoluciju Amorphisa sa evolucijama Katatonije ili The Gatheringa je, u najmanju ruku, :roll:

I saksofon bolje koriste Kristali i Playboy od Amorphia smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da li sam ja pretenciozan ili ne, ti nikako ne mozes suditi, narocito ne na osnovu posta koji opisuje moje vidjenje Amorphisa kao benda...\"metafizika i kontemplacije, neke nove dimenzije\", stvarno super ako ti tako dozivljavas noviji Amorphis i ako su ti Elegy ili Tales(koji su u to vreme bili jedni od najprogresivnijih albuma u metalu) sluzili za izbacivanje \"adolescentnog besa\"...svaka cast, vidis u njima nesto sto retko ko vidi...i ja nikako ne bih rekao da si pretenciozna, vec bi se slatko  :mrgreen: ...............

Ako tvrdis da si slusala Tales 1994. kad je izasao, onda zesce stagniras poslednjih godina, jer ne verujem da ni sami clanovi benda misle da oni evoluiraju poslednjih godina (o fanovima da ne pricam...videla si na Szigetu, ako si bila, kako su prihvatili stare, a kako nove pesme)...

A porediti evoluciju Amorphisa sa evolucijama Katatonije ili The Gatheringa je, u najmanju ruku,  :roll:  

I saksofon bolje koriste Kristali i Playboy od Amorphia  :)

 

Ne, naravno da ne mogu suditi, to je bila samo digresija..samo me ta jedna tvoja recenica NEODOLJIVO podsetila na nekoga. Nebitno! Zaboravi!

 

To sto se ja menjam je stvar moje licnosti, kao i to sto dozivljavam njihove nove albume. Nisam rekla da ne volim ranije albume, cak naprotiv.

U svakom slucaju, bas mi je drago da su menjali stil iz albuma u album!

biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Pogotovo u pesmi 'Cares' gde ima cak i dance dela...Njihovo poslednje ostvarenje koji mi ulazi u usi, samim tim i mozak je 'My Kantele' EP. Tu je muzika potpuno drugacija, ima mnogo folk uticaja, ali je kvalitetno uradjeno, sto ne mogu da kazem za bilo sta sto je usledilo nakon toga. Ako je Aske uspela da se pronadje u kasnijim radovima, ja nisam. I nije da nisam pokusavao, slusao sam bez prestanka i 'Am Universum' i 'Tuonela'-u, ali nije vredelo... Nisam se pronasao u tome, jer, kao sto sam vec rekao, deluje me neiskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...