Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Za srećnike koji idu u Peštu, evo liste koju sada furaju:

 

 

Skyforger (i ja već odoh u kurac)

Sky Is Mine

From the Heaven of My Heart

Better Unborn

Silent Waters

Song of the Troubled One

Intermission (Karelia intro)

Exile of the Sons of Uisliu

The Smoke

Alone

My Sun

Silver Bride

Black Winter Day

 

Encore:

Intermission (Tales intro)

Into Hiding

House Of Sleep

My Kantele

 

Moglo bi i bolje (nema "Against Widows"???, umesto "Exile" bi bolje išla "Vulgar Necrolatry" ili "Sign...", "On Rich And Poor" umesto "Troubled"), ali je opet bogovski, makar zbog prve dve pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre rekao da im OL oduzimaju dosta vremena u okviru šoua kad krenu da sviraju "neverending" smaračine sa onog njihovog poslednjeg sranja. :da:

 

Inače, drugarica ih je gledala u Londonu, kaže da je uprkos svemu bilo kidanje. Gledah i intervju sa Joutsen-om iz Londona, kaže instrumenti za novi album već snimljeni sem klavijatura, on snima vokale u januaru valjda, priča opet po "Kalevali" i to po njenom glavnom liku, ko je voleo prošle albume neće biti razočaran... i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Mozda sam novi (stari) clan foruma, ali evo nas celih troje idemo u Budimpestu u 9 ujutru iz Novog Sada, planira li jos neko putovanje? Licno, ja idem zbog Ghost Brigade, jednog od najboljih "novih" bendova, pa i zbog Orphaned Land posto njih kao bend (a jos vise kao ideju) postujem. Amorphis je samo fini dodatak na ta dva, i igrom slucaja omiljeni bend jednog prijatelja, pa necu ici sam eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iiiiiiii da - Amorphis po drugi put!

 

Prvo smo odradili intervju sa Esom i Tomijem, momci su vrhunski, Esa je malo srdačniji ali i Tomi je skroz kul. Najbitniji info - novi album po Esi neće zvučati baš kao poslednja tri, sad da li laže videćemo ali ja se nadam da je u pravu. I da - ovaj novi album im je label sugerisao, i oni kažu da je nemoguće staru atmosferu uhvatili i da su ovo izdali čisto zbog jubileja pa sam sad malo spustio gard. Još je bilo tu lepe priče i posluženja :lol:

 

Koncert: ovo je setlista http://www.setlist.fm/setlist/amorphis/2010/diesel-club-budapest-hungary-5bd2bfd0.html

Prvo da kažem da su velike kurve što sviraju ovako kratko i ja sad moram da ih gledam još minimum tri puta da se nasitim. Verovatno to zaista namerno rade jer onakve svirke mi ne bi bilo dosta ni da je duplo više trajala. Zvuče kao med, Tomi peva kao bog, prepun klub, masa luda (najviše za pesme sa Skyforgera). Personal highlight: Sky is mine uživo. Svršavanje. Onda Exile koju je Tomi odgrowlovao iz muda, tresao je zemlju, vidi se da mu je to omiljeni album, straota. Najmanje mi legla My sun, gde baš nju sa Skyforgera? Malo se Tomi smirio na sceni, reče mi da je naučio da se štedi za turneju ali bilo je naravno onih windmil bangovanja - erotika.

 

Sve u svemu - razmišljam da istetoviram Amorphis logo na sisi. Znači najbolji su jebeno.

 

I da, naravno:

154138_1701829746241_1252865694_3365760_5206061_n.jpg?ref=nf

Edited by Grobodan
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači samo d apotvrdim da je bilo sjano na koncertu. Od zvuka do izbora pesama, dočekali su nas ko kraljeve kad smo radili intervjuu sa njima i Orphaned Landom. Diesel Club forever & ever!!!

Uradili smo po dva video intervjua pa ćete uskoro moći da ih gledate na youtubeu.

74476_1701825026123_1252865694_3365728_5355216_n.jpg

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto jes jes, bilo je savrseno. Po drugi put su (meni) dokazali da su jedan od naj bendova uzivo. Imam zamerku na kratku listu ali nema veze, ko sto kaze mudrost ''Stani kad je najbolje'' :D

Orphaned Land su jebeno harizmaticni i znaju da zapale masu, svirka im je bez mane, a kontakt sa publikom fenomenalan.

Ghost Brigade nikad nisam slusao ali to je jedan od onih bendova koji te nateraju da uzivas iako nemas pojma o cemu se radi, steta sto nisu svirali duze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...